document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 10-Aug 19:45 1 Graudina/Kravcenoka LAT [20] Wojtasik/Kociolek POL [4] 2-0 (22-20, 21-19) 0:40
Final 3rd Place
71 10-Aug 18:30 1 Liliana/Elsa ESP [9] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] 2-1 (13-21, 21-15, 21-19) 1:01
Semifinals
70 10-Aug 11:00 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] 2-1 (18-21, 21-18, 15-8) 0:51
69 10-Aug 10:00 1 Liliana/Elsa ESP [9] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 1-2 (19-21, 21-19, 12-15) 0:52
Quarterfinals
68 09-Aug 21:15 1 Kvapilova/Kubickova CZE [27] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] 1-2 (15-21, 21-18, 13-15) 0:52
67 09-Aug 20:15 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Stubbe, J./van Iersel NED [11] 2-1 (16-21, 21-16, 15-11) 0:49
66 09-Aug 19:00 1 Ittlinger/Laboureur GER [12] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 1-2 (16-21, 21-17, 10-15) 0:46
65 09-Aug 18:00 1 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Liliana/Elsa ESP [9] 1-2 (20-22, 27-25, 11-15) 0:58
Round of 16
64 09-Aug 15:30 2 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Behrens/Tillmann GER [5] 2-1 (21-16, 21-23, 15-11) 0:53
63 09-Aug 15:30 3 Jupiter/Chamereau FRA [23] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 0-2 (21-23, 11-21) 0:33
62 09-Aug 14:30 3 Stubbe, J./van Iersel NED [11] Ludwig/Kozuch GER [18] 2-0 (21-18, 21-19) 0:37
61 09-Aug 14:30 2 Bocharova/Voronina RUS [19] Wojtasik/Kociolek POL [4] 1-2 (21-18, 17-21, 13-15) 0:42
60 09-Aug 14:30 4 Graudina/Kravcenoka LAT [20] Arvaniti/Karagkouni GRE [17] 2-1 (28-26, 21-23, 15-9) 0:53
59 09-Aug 13:30 3 Ittlinger/Laboureur GER [12] Placette/Richard FRA [32] 2-0 (21-16, 21-19) 0:34
58 09-Aug 13:30 4 Liliana/Elsa ESP [9] Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] 2-0 (21-12, 21-19) 0:32
57 09-Aug 13:30 2 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Birlova/Ukolova RUS [13] 2-1 (17-21, 21-18, 15-13) 0:53
Round of 24
56 09-Aug 10:30 4 Strbova/Dubovcova SVK [10] Behrens/Tillmann GER [5] 0-2 (17-21, 15-21) 0:34
55 09-Aug 10:30 3 Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 0-2 (14-21, 18-21) 0:33
54 09-Aug 10:30 2 Ludwig/Kozuch GER [18] Lobato/Amaranta ESP [25] 2-1 (21-10, 13-21, 15-8) 0:43
53 09-Aug 10:30 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Frolova/Ganenko RUS [31] 2-0 (28-26, 21-19) 0:40
52 09-Aug 09:30 1 Arvaniti/Karagkouni GRE [17] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-0 (21-11, 21-16) 0:28
51 09-Aug 09:30 2 Borger/Sude GER [6] Placette/Richard FRA [32] 1-2 (21-12, 19-21, 5-15) 0:44
50 09-Aug 09:30 3 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Betschart/Hüberli SUI [7] 2-1 (22-20, 19-21, 15-13) 0:53
49 09-Aug 09:30 4 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Birlova/Ukolova RUS [13] injury team A
Pool H
48 08-Aug 10:30 2 Lunina/Samoday UKR [24] Lobato/Amaranta ESP [25] 0-2 (11-21, 17-21) 0:34
47 08-Aug 10:30 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Liliana/Elsa ESP [9] injury team A 0:29
32 06-Aug 11:00 2 Liliana/Elsa ESP [9] Lobato/Amaranta ESP [25] 2-1 (19-21, 21-14, 15-11) 0:48
31 06-Aug 11:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Lunina/Samoday UKR [24] 2-1 (22-20, 14-21, 15-6) 0:43
16 07-Aug 11:00 2 Liliana/Elsa ESP [9] Lunina/Samoday UKR [24] 2-0 (21-15, 23-21) 0:41
15 07-Aug 11:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Lobato/Amaranta ESP [25] 2-0 (21-16, 21-19) 0:39
Pool G
46 08-Aug 13:30 4 Jupiter/Chamereau FRA [23] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (21-19, 21-16) 0:35
45 08-Aug 13:30 3 Betschart/Hüberli SUI [7] Strbova/Dubovcova SVK [10] 2-0 (21-18, 21-17) 0:36
30 07-Aug 16:00 3 Strbova/Dubovcova SVK [10] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (21-11, 21-12) 0:29
29 07-Aug 16:00 4 Betschart/Hüberli SUI [7] Jupiter/Chamereau FRA [23] 1-2 (12-21, 25-23, 12-15) 0:49
14 06-Aug 14:00 3 Strbova/Dubovcova SVK [10] Jupiter/Chamereau FRA [23] 2-0 (21-19, 21-17) 0:35
13 06-Aug 14:00 2 Betschart/Hüberli SUI [7] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (23-21, 21-18) 0:36
Pool F
44 08-Aug 16:00 1 Rudykh/Dabizha RUS [22] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) 0:43
43 08-Aug 16:00 2 Borger/Sude GER [6] Stubbe, J./van Iersel NED [11] 1-2 (24-22, 17-21, 14-16) 0:56
28 07-Aug 16:00 2 Stubbe, J./van Iersel NED [11] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 2-0 (21-13, 21-16) 0:33
27 07-Aug 16:00 1 Borger/Sude GER [6] Rudykh/Dabizha RUS [22] 2-1 (21-19, 15-21, 16-14) 0:49
12 06-Aug 18:00 1 Stubbe, J./van Iersel NED [11] Rudykh/Dabizha RUS [22] 2-0 (21-18, 21-17) 0:35
11 06-Aug 18:00 2 Borger/Sude GER [6] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 2-0 (21-15, 21-17) 0:35
Pool E
42 06-Aug 10:00 4 Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] Soria/Carro ESP [28] 2-0 (21-14, 21-18) 0:35
41 06-Aug 10:00 3 Behrens/Tillmann GER [5] Ittlinger/Laboureur GER [12] 0-2 (10-21, 16-21) 0:33
26 08-Aug 09:30 4 Ittlinger/Laboureur GER [12] Soria/Carro ESP [28] 0-2 (14-21, 21-23) 0:37
25 08-Aug 09:30 3 Behrens/Tillmann GER [5] Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] 1-2 (21-13, 18-21, 11-15) 0:48
10 07-Aug 10:00 4 Ittlinger/Laboureur GER [12] Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] 2-0 (21-17, 21-18) 0:35
9 07-Aug 10:00 3 Behrens/Tillmann GER [5] Soria/Carro ESP [28] 2-0 (21-13, 21-19) 0:33
Pool D
40 08-Aug 17:00 2 Graudina/Kravcenoka LAT [20] Caluori/Gerson SUI [29] 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) 0:45
39 08-Aug 17:00 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Birlova/Ukolova RUS [13] 2-0 (21-17, 21-13) 0:33
24 07-Aug 17:00 1 Birlova/Ukolova RUS [13] Caluori/Gerson SUI [29] 2-0 (22-20, 21-19) 0:36
23 07-Aug 17:00 4 Wojtasik/Kociolek POL [4] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 0-2 (22-24, 18-21) 0:39
8 06-Aug 19:00 1 Birlova/Ukolova RUS [13] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 1-2 (23-21, 19-21, 13-15) 0:49
7 06-Aug 18:00 3 Wojtasik/Kociolek POL [4] Caluori/Gerson SUI [29] 2-1 (21-18, 8-21, 15-8) 0:37
Pool C
38 08-Aug 09:30 1 Bocharova/Voronina RUS [19] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) 0:41
37 08-Aug 09:30 2 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) 0:42
22 07-Aug 10:00 2 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-0 (21-10, 22-20) 0:34
21 07-Aug 10:00 1 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Bocharova/Voronina RUS [19] 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) 0:39
6 05-Aug 19:30 1 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Bocharova/Voronina RUS [19] 0-2 (16-21, 18-21) 0:34
5 05-Aug 20:30 1 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) 0:46
Pool B
36 08-Aug 13:30 1 Ludwig/Kozuch GER [18] Frolova/Ganenko RUS [31] 2-0 (21-14, 21-18) 0:39
35 08-Aug 13:30 2 Lahti/Parkkinen FIN [2] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] injury team A
20 07-Aug 14:00 2 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Frolova/Ganenko RUS [31] 0-2 (18-21, 20-22) 0:38
19 07-Aug 14:00 3 Lahti/Parkkinen FIN [2] Ludwig/Kozuch GER [18] injury team A
4 06-Aug 10:00 2 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Ludwig/Kozuch GER [18] 2-0 (21-17, 21-13) 0:35
3 06-Aug 10:00 1 Lahti/Parkkinen FIN [2] Frolova/Ganenko RUS [31] 1-2 (11-21, 21-13, 6-15) 0:38
Pool A
34 08-Aug 10:30 4 Arvaniti/Karagkouni GRE [17] Placette/Richard FRA [32] 1-2 (18-21, 21-16, 13-15) 0:50
33 08-Aug 10:30 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Menegatti/Orsi Toth ITA [16] 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) 0:52
18 07-Aug 11:00 4 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Placette/Richard FRA [32] 2-0 (21-11, 21-16) 0:32
17 07-Aug 11:00 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Arvaniti/Karagkouni GRE [17] 0-2 (10-21, 15-21) 0:29
2 06-Aug 11:00 4 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Arvaniti/Karagkouni GRE [17] 2-1 (13-21, 23-21, 15-13) 0:52
1 06-Aug 11:00 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Placette/Richard FRA [32] 2-1 (23-21, 17-21, 19-17) 0:57
');