document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
56 20-Sep 16:00 1 Behrens/Tillmann GER [10] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] 1-2 (21-18, 14-21, 16-18) 0:54
Final 3rd Place
55 20-Sep 15:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [4] Hermannova/Slukova CZE [6] 2-0 (25-23, 21-18) 0:43
Semifinals
54 19-Sep 19:15 1 Hermannova/Slukova CZE [6] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] 0-2 (11-21, 17-21) 0:32
53 19-Sep 18:15 1 Behrens/Tillmann GER [10] Makroguzova/Kholomina RUS [4] 2-0 (21-19, 21-17) 0:37
Round 3
52 19-Sep 14:00 1 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] Kozuch/Ludwig GER [2] 2-1 (17-21, 21-16, 15-4) 0:49
51 19-Sep 14:00 2 Bieneck/Schneider GER [14] Hermannova/Slukova CZE [6] 1-2 (26-28, 21-12, 12-15) 0:48
50 19-Sep 13:00 1 Menegatti/Orsi Toth ITA [11] Makroguzova/Kholomina RUS [4] 0-2 (16-21, 13-21) 0:35
49 19-Sep 12:00 1 Behrens/Tillmann GER [10] Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 2-0 (22-20, 21-18) 0:38
Round 2
48 18-Sep 16:20 1 Kozuch/Ludwig GER [2] Ittlinger/Laboureur GER [9] 2-0 (21-15, 21-16) 0:31
47 18-Sep 16:20 3 Keizer/Meppelink NED [7] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] 0-2 (24-26, 16-21) 0:38
46 18-Sep 16:20 2 Hermannova/Slukova CZE [6] van Iersel/Ypma NED [20] 2-0 (21-13, 21-10) 0:29
45 18-Sep 16:20 4 Bieneck/Schneider GER [14] Brzostek/Gromadowska POL [32] 2-1 (18-21, 21-16, 15-10) 0:46
44 18-Sep 17:10 3 Makroguzova/Kholomina RUS [4] Jupiter/Chamereau FRA [22] 2-0 (21-15, 21-17) 0:33
43 18-Sep 17:10 1 Kravcenoka/Graudina LAT [5] Menegatti/Orsi Toth ITA [11] 0-2 (16-21, 13-21) 0:31
42 18-Sep 17:10 4 Liliana/Elsa ESP [8] Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 1-2 (21-13, 19-21, 15-17) 0:47
41 18-Sep 17:10 2 Hüberli/Betschart SUI [1] Behrens/Tillmann GER [10] 0-2 (18-21, 15-21) 0:36
Round 1
40 18-Sep 12:00 1 Amaranta/Lobato ESP [23] Ittlinger/Laboureur GER [9] 0-2 (14-21, 19-21) 0:32
39 18-Sep 12:00 4 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] Gruszczynska/Wachowicz POL [29] 2-0 (21-17, 21-10) 0:33
38 18-Sep 12:00 2 van Iersel/Ypma NED [20] Birlova/Ukolova RUS [15] 2-1 (21-23, 21-14, 15-10) 0:48
37 18-Sep 12:00 3 Placette/Richard FRA [24] Brzostek/Gromadowska POL [32] 0-2 (17-21, 23-25) 0:40
36 18-Sep 12:45 4 Kubickova/Kvapilova CZE [18] Jupiter/Chamereau FRA [22] 0-2 (18-21, 24-26) 0:41
35 18-Sep 12:45 1 Menegatti/Orsi Toth ITA [11] Bocharova/Voronina RUS [19] 2-1 (23-21, 13-21, 15-12) 0:44
34 18-Sep 12:45 3 Soria/Carro ESP [17] Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 1-2 (22-20, 12-21, 11-15) 0:44
33 18-Sep 12:45 2 Dabizha/Rudykh RUS [21] Behrens/Tillmann GER [10] 0-2 (18-21, 13-21) 0:33
Pool H
32 16-Sep 15:00 3 Lunde/Hjortland NOR [25] Ittlinger/Laboureur GER [9] 0-2 (12-21, 17-21) 0:34
31 16-Sep 15:00 2 Liliana/Elsa ESP [8] Placette/Richard FRA [24] 2-0 (21-18, 21-14) 0:33
16 15-Sep 13:00 1 Ittlinger/Laboureur GER [9] Placette/Richard FRA [24] 1-2 (16-21, 26-24, 5-15) 0:52
15 15-Sep 13:00 2 Liliana/Elsa ESP [8] Lunde/Hjortland NOR [25] 2-1 (22-20, 20-22, 17-15) 1:03
Pool G
30 16-Sep 17:00 1 Briede/Paegle LAT [26] Behrens/Tillmann GER [10] 0-2 (15-21, 18-21) 0:36
29 16-Sep 17:00 4 Keizer/Meppelink NED [7] Amaranta/Lobato ESP [23] 2-0 (21-18, 21-16) 0:35
14 15-Sep 13:00 3 Behrens/Tillmann GER [10] Amaranta/Lobato ESP [23] 0-2 (19-21, 12-21) 0:37
13 15-Sep 17:00 1 Keizer/Meppelink NED [7] Briede/Paegle LAT [26] 2-0 (21-13, 21-17) 0:29
Pool F
28 16-Sep 18:00 1 Namike/Brailko LAT [27] Jupiter/Chamereau FRA [22] 0-2 (17-21, 16-21) 0:33
27 16-Sep 17:00 3 Hermannova/Slukova CZE [6] Menegatti/Orsi Toth ITA [11] 2-0 (21-19, 21-15) 0:35
12 15-Sep 14:00 1 Menegatti/Orsi Toth ITA [11] Jupiter/Chamereau FRA [22] 2-0 (21-18, 25-23) 0:41
11 15-Sep 18:00 1 Hermannova/Slukova CZE [6] Namike/Brailko LAT [27] 2-0 (21-16, 21-16) 0:29
Pool E
26 16-Sep 17:00 2 Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [12] 2-0 (21-12, 24-22) 0:37
25 16-Sep 19:00 1 Kravcenoka/Graudina LAT [5] Dabizha/Rudykh RUS [21] 2-1 (21-16, 19-21, 15-10) 0:47
10 15-Sep 17:00 2 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [12] Dabizha/Rudykh RUS [21] 1-2 (19-21, 21-17, 13-15) 0:49
9 15-Sep 19:00 1 Kravcenoka/Graudina LAT [5] Lehtonen/Ahtiainen FIN [28] 2-0 (21-14, 21-14) 0:31
Pool D
24 16-Sep 15:00 4 Gruszczynska/Wachowicz POL [29] Sinisalo/Parkkinen FIN [13] 2-1 (15-21, 21-16, 17-15) 0:44
23 16-Sep 14:00 3 Makroguzova/Kholomina RUS [4] van Iersel/Ypma NED [20] 2-0 (21-15, 21-18) 0:35
8 15-Sep 14:00 2 Sinisalo/Parkkinen FIN [13] van Iersel/Ypma NED [20] 0-2 (17-21, 14-21) 0:33
7 15-Sep 16:00 2 Makroguzova/Kholomina RUS [4] Gruszczynska/Wachowicz POL [29] 2-0 (21-17, 21-11) 0:30
Pool C
22 16-Sep 16:00 4 Strauss N./Strauss T. AUT [30] Bocharova/Voronina RUS [19] 0-2 (18-21, 13-21) 0:28
21 16-Sep 16:00 3 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] Bieneck/Schneider GER [14] 1-2 (17-21, 24-22, 10-15) 0:57
6 15-Sep 17:00 3 Bieneck/Schneider GER [14] Bocharova/Voronina RUS [19] 2-1 (21-18, 16-21, 15-9) 0:44
5 15-Sep 12:00 3 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] Strauss N./Strauss T. AUT [30] 2-0 (21-14, 21-18) 0:35
Pool B
20 16-Sep 16:00 1 Ozolina/Skrastina LAT [31] Birlova/Ukolova RUS [15] 0-2 (13-21, 8-21) 0:29
19 16-Sep 16:00 2 Kozuch/Ludwig GER [2] Kubickova/Kvapilova CZE [18] 2-0 (21-12, 21-12) 0:30
4 15-Sep 16:00 3 Birlova/Ukolova RUS [15] Kubickova/Kvapilova CZE [18] 0-2 (12-21, 23-25) 0:35
3 15-Sep 16:00 1 Kozuch/Ludwig GER [2] Ozolina/Skrastina LAT [31] 2-0 (21-7, 21-16) 0:29
Pool A
18 16-Sep 14:00 4 Brzostek/Gromadowska POL [32] Ceynowa/Kociolek POL [16] 2-0 (24-22, 21-16) 0:40
17 16-Sep 14:00 2 Hüberli/Betschart SUI [1] Soria/Carro ESP [17] 2-0 (21-15, 21-8) 0:29
2 15-Sep 12:00 2 Ceynowa/Kociolek POL [16] Soria/Carro ESP [17] 0-2 (19-21, 21-23) 0:38
1 15-Sep 12:00 1 Hüberli/Betschart SUI [1] Brzostek/Gromadowska POL [32] 2-0 (21-18, 21-16) 0:37
');