document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 29-Jul 16:00 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Makroguzova/Kholomina RUS [2] 0-2 (11-21, 19-21) 0:34
Final 3rd Place
71 29-Jul 14:00 1 Álvarez M/Carro ESP [20] Puccinelli/Traballi ITA [14] 2-1 (16-21, 21-15, 15-12) 0:47
Semifinals
70 29-Jul 10:00 1 Puccinelli/Traballi ITA [14] Makroguzova/Kholomina RUS [2] 0-2 (17-21, 16-21) 0:36
69 29-Jul 10:50 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Álvarez M/Carro ESP [20] 2-0 (21-18, 21-19) 0:36
Quarterfinals
68 28-Jul 15:40 2 Bocharova/Voronina RUS [26] Makroguzova/Kholomina RUS [2] 0-2 (17-21, 15-21) 0:33
67 28-Jul 15:40 1 Puccinelli/Traballi ITA [14] Guyot Polverini/Vieira FRA [8] 2-0 (21-11, 21-17) 0:34
66 28-Jul 16:30 2 Klinger D./Klinger R. AUT [15] Álvarez M/Carro ESP [20] 0-2 (8-21, 15-21) 0:29
65 28-Jul 16:30 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Helland-Hansen/Olimstad NOR [24] 2-0 (21-13, 21-17) 0:34
Round of 16
64 28-Jul 12:20 2 Makroguzova/Kholomina RUS [2] Körtzinger/Klinke GER [3] 2-0 (24-22, 21-12) 0:34
63 28-Jul 12:20 3 Bocharova/Voronina RUS [26] Stam/van Driel, M. NED [16] 2-0 (21-9, 21-19) 0:28
62 28-Jul 12:20 4 Kloda/Ceynowa POL [6] Guyot Polverini/Vieira FRA [8] 0-2 (23-25, 13-21) 0:37
61 28-Jul 12:20 1 Puccinelli/Traballi ITA [14] Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [4] 2-1 (21-14, 19-21, 15-12) 0:55
60 28-Jul 13:10 4 Álvarez M/Carro ESP [20] Nezir/Vence TUR [9] 2-1 (19-21, 21-15, 17-15) 0:52
59 28-Jul 13:10 2 Sinisalo/Prihti FIN [12] Klinger D./Klinger R. AUT [15] 0-2 (10-21, 18-21) 0:29
58 28-Jul 13:10 3 Helland-Hansen/Olimstad NOR [24] Kotlasova/Resova CZE [7] 2-0 (21-12, 21-13) 0:30
57 28-Jul 13:10 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Hoffmann/Schulz GER [27] 2-1 (19-21, 21-13, 15-9) 0:42
Round of 24
56 28-Jul 09:00 3 Körtzinger/Klinke GER [3] Hollas, H./Soomets EST [29] 2-1 (21-11, 14-21, 15-10) 0:39
55 28-Jul 09:00 1 Stam/van Driel, M. NED [16] Brailko/Namike LAT [30] 2-0 (21-14, 21-10) 0:28
54 28-Jul 09:00 2 Zobnina/Vasiliauskaite LTU [5] Guyot Polverini/Vieira FRA [8] 1-2 (21-18, 18-21, 7-15) 0:45
53 28-Jul 09:00 4 Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [4] Siakretava/Chabai BLR [11] 2-1 (21-11, 22-24, 15-7) 0:48
52 28-Jul 09:50 4 Nezir/Vence TUR [9] Evans/Austin ENG [18] 2-0 (21-16, 24-22) 0:36
51 28-Jul 09:50 2 Klinger D./Klinger R. AUT [15] Blizmanova/Sandanusova SVK [32] 2-0 (21-11, 21-8) 0:25
50 28-Jul 09:50 1 Kotlasova/Resova CZE [7] Grosberga/Briede LAT [28] 2-0 (21-12, 21-14) 0:33
49 28-Jul 09:50 3 Hoffmann/Schulz GER [27] Deev/Chorin ISR [23] 2-1 (21-14, 12-21, 15-13) 0:47
Pool H
48 27-Jul 14:50 4 Helland-Hansen/Olimstad NOR [24] Krmpotic/Kezeric CRO [25] 2-0 (21-6, 21-10) 0:22
47 27-Jul 14:50 2 Guyot Polverini/Vieira FRA [8] Nezir/Vence TUR [9] 0-2 (23-25, 15-21) 0:36
32 27-Jul 11:30 3 Nezir/Vence TUR [9] Krmpotic/Kezeric CRO [25] 2-0 (21-8, 21-16) 0:26
31 27-Jul 11:30 2 Guyot Polverini/Vieira FRA [8] Helland-Hansen/Olimstad NOR [24] 0-2 (17-21, 13-21) 0:30
16 26-Jul 14:50 4 Nezir/Vence TUR [9] Helland-Hansen/Olimstad NOR [24] 0-2 (16-21, 15-21) 0:29
15 26-Jul 14:50 2 Guyot Polverini/Vieira FRA [8] Krmpotic/Kezeric CRO [25] 2-0 (21-6, 21-10) 0:28
Pool G
46 27-Jul 14:00 3 Deev/Chorin ISR [23] Bocharova/Voronina RUS [26] 0-2 (16-21, 11-21) 0:29
45 27-Jul 14:00 1 Kotlasova/Resova CZE [7] Cherednichenko/Shumeiko UKR [10] 2-0 (22-20, 21-15) 0:36
30 27-Jul 10:40 3 Cherednichenko/Shumeiko UKR [10] Bocharova/Voronina RUS [26] 2-1 (22-20, 11-21, 16-14) 0:41
29 27-Jul 10:40 2 Kotlasova/Resova CZE [7] Deev/Chorin ISR [23] 2-0 (21-19, 21-11) 0:38
14 26-Jul 14:00 4 Cherednichenko/Shumeiko UKR [10] Deev/Chorin ISR [23] 0-2 (16-21, 12-21) 0:34
13 26-Jul 14:00 2 Kotlasova/Resova CZE [7] Bocharova/Voronina RUS [26] 0-2 (15-21, 27-29) 0:46
Pool F
44 27-Jul 14:00 4 Nikolova/Duleva BUL [22] Hoffmann/Schulz GER [27] 0-2 (11-21, 5-21) 0:24
43 27-Jul 14:00 2 Kloda/Ceynowa POL [6] Siakretava/Chabai BLR [11] 1-2 (21-14, 21-23, 13-15) 0:49
28 27-Jul 09:50 3 Siakretava/Chabai BLR [11] Hoffmann/Schulz GER [27] 0-2 (14-21, 18-21) 0:33
27 27-Jul 09:50 2 Kloda/Ceynowa POL [6] Nikolova/Duleva BUL [22] 2-0 (21-6, 21-13) 0:25
12 26-Jul 13:10 4 Siakretava/Chabai BLR [11] Nikolova/Duleva BUL [22] 2-0 (21-7, 21-18) 0:26
11 26-Jul 13:10 2 Kloda/Ceynowa POL [6] Hoffmann/Schulz GER [27] 2-0 (21-13, 21-15) 0:34
Pool E
42 27-Jul 13:10 3 Ramadani/Hasani KOS [21] Grosberga/Briede LAT [28] 0-2 (8-21, 13-21) 0:26
41 27-Jul 13:10 1 Zobnina/Vasiliauskaite LTU [5] Sinisalo/Prihti FIN [12] 0-2 (14-21, 17-21) 0:29
26 27-Jul 09:00 3 Sinisalo/Prihti FIN [12] Grosberga/Briede LAT [28] 2-1 (21-10, 18-21, 15-6) 0:42
25 27-Jul 09:00 2 Zobnina/Vasiliauskaite LTU [5] Ramadani/Hasani KOS [21] 2-0 (21-15, 21-14) 0:29
10 26-Jul 12:20 4 Sinisalo/Prihti FIN [12] Ramadani/Hasani KOS [21] 2-0 (21-16, 21-17) 0:29
9 26-Jul 12:20 2 Zobnina/Vasiliauskaite LTU [5] Grosberga/Briede LAT [28] 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) 0:43
Pool D
40 27-Jul 13:10 4 Álvarez M/Carro ESP [20] Hollas, H./Soomets EST [29] 2-1 (21-15, 19-21, 15-8) 0:45
39 27-Jul 13:10 2 Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [4] Vaida/Alupei ROU [13] 2-0 (21-17, 23-21) 0:36
24 26-Jul 17:20 3 Vaida/Alupei ROU [13] Hollas, H./Soomets EST [29] 0-2 (19-21, 9-21) 0:26
23 26-Jul 17:20 1 Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [4] Álvarez M/Carro ESP [20] 1-2 (21-16, 29-31, 12-15) 1:00
8 26-Jul 10:40 3 Vaida/Alupei ROU [13] Álvarez M/Carro ESP [20] 0-2 (7-21, 15-21) 0:29
7 26-Jul 10:40 1 Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [4] Hollas, H./Soomets EST [29] 2-0 (21-16, 21-16) 0:33
Pool C
38 27-Jul 12:20 3 Schade/Stief DEN [19] Brailko/Namike LAT [30] 0-2 (13-21, 10-21) 0:27
37 27-Jul 12:20 1 Körtzinger/Klinke GER [3] Puccinelli/Traballi ITA [14] 0-2 (12-21, 14-21) 0:31
22 26-Jul 16:30 3 Puccinelli/Traballi ITA [14] Brailko/Namike LAT [30] 2-1 (18-21, 24-22, 15-11) 0:48
21 26-Jul 16:30 1 Körtzinger/Klinke GER [3] Schade/Stief DEN [19] 2-0 (21-10, 21-19) 0:32
6 26-Jul 09:50 3 Puccinelli/Traballi ITA [14] Schade/Stief DEN [19] 2-0 (21-15, 21-8) 0:28
5 26-Jul 09:50 1 Körtzinger/Klinke GER [3] Brailko/Namike LAT [30] 2-0 (21-12, 21-6) 0:29
Pool B
36 27-Jul 12:20 4 Evans/Austin ENG [18] Buser/Lutz SUI [31] 2-0 (21-19, 21-16) 0:39
35 27-Jul 12:20 2 Makroguzova/Kholomina RUS [2] Klinger D./Klinger R. AUT [15] 2-0 (21-13, 21-14) 0:28
20 26-Jul 15:40 3 Klinger D./Klinger R. AUT [15] Buser/Lutz SUI [31] 2-1 (21-18, 19-21, 15-8) 0:44
19 26-Jul 15:40 2 Makroguzova/Kholomina RUS [2] Evans/Austin ENG [18] 2-0 (21-13, 21-11) 0:29
4 26-Jul 09:00 3 Klinger D./Klinger R. AUT [15] Evans/Austin ENG [18] 2-1 (19-21, 21-12, 15-10) 0:45
3 26-Jul 09:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [2] Buser/Lutz SUI [31] 2-0 (21-12, 21-7) 0:28
Pool A
34 27-Jul 14:50 3 Orbán/Harmat HUN [17] Blizmanova/Sandanusova SVK [32] 0-2 (22-24, 20-22) 0:39
33 27-Jul 14:50 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Stam/van Driel, M. NED [16] 2-0 (25-23, 24-22) 0:39
18 26-Jul 18:10 3 Stam/van Driel, M. NED [16] Blizmanova/Sandanusova SVK [32] 2-0 (21-9, 21-8) 0:25
17 26-Jul 18:10 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Orbán/Harmat HUN [17] 2-0 (21-7, 21-11) 0:27
2 26-Jul 11:30 3 Stam/van Driel, M. NED [16] Orbán/Harmat HUN [17] 2-0 (21-7, 21-9) 0:25
1 26-Jul 11:30 1 Kravcenoka/Graudina LAT [1] Blizmanova/Sandanusova SVK [32] 2-0 (21-4, 21-6) 0:23
');