document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 11-Aug 19:00 1 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Semenov/Leshukov RUS [3] 2-0 (21-12, 21-18) 0:35
Final 3rd Place
71 11-Aug 17:45 1 Kantor/Losiak POL [7] Ermacora/Pristauz AUT [23] injury team A
Semifinals
70 11-Aug 13:00 1 Semenov/Leshukov RUS [3] Ermacora/Pristauz AUT [23] 2-0 (21-17, 21-16) 0:42
69 11-Aug 12:00 1 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Kantor/Losiak POL [7] 2-1 (22-24, 21-17, 15-9) 0:59
Quarterfinals
68 10-Aug 16:00 1 Perusic/Schweiner CZE [10] Ermacora/Pristauz AUT [23] 0-2 (21-23, 18-21) 0:43
67 10-Aug 17:00 1 Semenov/Leshukov RUS [3] Nicolai/Lupo ITA [5] 2-0 (21-17, 22-20) 0:43
66 10-Aug 12:15 1 Brouwer/Meeuwsen NED [12] Kantor/Losiak POL [7] 1-2 (21-18, 17-21, 11-15) 0:53
65 10-Aug 13:15 1 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Thole, J./Wickler GER [8] 2-0 (21-17, 21-15) 0:40
Round of 16
64 09-Aug 15:45 1 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Ermacora/Pristauz AUT [23] 0-2 (13-21, 19-21) 0:31
63 09-Aug 18:00 4 Perusic/Schweiner CZE [10] Carambula/Rossi ITA [11] injury team B 0:38
62 09-Aug 18:00 3 Herrera/Gavira ESP [6] Nicolai/Lupo ITA [5] 1-2 (18-21, 21-15, 7-15) 0:46
61 09-Aug 18:00 2 Semenov/Leshukov RUS [3] Varenhorst/van de Velde NED [18] 2-1 (14-21, 21-13, 15-12) 0:37
60 09-Aug 16:45 1 Liamin/Myskiv RUS [13] Kantor/Losiak POL [7] 0-2 (17-21, 20-22) 0:36
59 09-Aug 16:45 3 Brouwer/Meeuwsen NED [12] Fijalek/Bryl POL [4] injury team B
58 09-Aug 16:45 4 Thole, J./Wickler GER [8] Doppler/Horst AUT [21] 2-0 (21-12, 21-15) 0:32
57 09-Aug 16:45 2 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Heidrich/Gerson SUI [15] 2-0 (21-14, 26-24) 0:39
Round of 24
56 09-Aug 11:30 4 Ermacora/Pristauz AUT [23] Koekelkoren/van Walle BEL [9] 2-0 (21-16, 21-16) 0:34
55 09-Aug 12:30 1 Samoilovs/Smedins LAT [14] Carambula/Rossi ITA [11] 1-2 (21-19, 20-22, 16-18) 0:59
54 09-Aug 12:30 2 Nicolai/Lupo ITA [5] Plavins/Tocs LAT [16] injury team B
53 09-Aug 12:30 3 Beeler/Krattiger SUI [27] Varenhorst/van de Velde NED [18] 0-2 (15-21, 13-21) 0:28
52 09-Aug 12:30 4 Popov/Gordieiev UKR [25] Kantor/Losiak POL [7] 0-2 (15-21, 18-21) 0:33
51 09-Aug 11:30 1 Huber A./Dressler AUT [32] Fijalek/Bryl POL [4] 0-2 (15-21, 12-21) 0:36
50 09-Aug 11:30 2 Giginoglu/Gögtepe V. TUR [29] Doppler/Horst AUT [21] 0-2 (13-21, 27-29) 0:41
49 09-Aug 11:30 3 Heidrich/Gerson SUI [15] Seidl Rob./Waller AUT [30] 2-1 (23-25, 21-19, 16-14) 0:53
Pool H
48 08-Aug 12:30 4 Walkenhorst/Winter GER [24] Popov/Gordieiev UKR [25] injury team A
47 08-Aug 12:30 3 Thole, J./Wickler GER [8] Koekelkoren/van Walle BEL [9] 2-0 (21-16, 21-17) 0:38
32 06-Aug 13:00 4 Koekelkoren/van Walle BEL [9] Popov/Gordieiev UKR [25] 0-2 (18-21, 21-23) 0:42
31 06-Aug 13:00 3 Thole, J./Wickler GER [8] Walkenhorst/Winter GER [24] injury team B
16 07-Aug 13:00 4 Koekelkoren/van Walle BEL [9] Walkenhorst/Winter GER [24] injury team B
15 07-Aug 13:00 3 Thole, J./Wickler GER [8] Popov/Gordieiev UKR [25] 2-0 (21-13, 21-16) 0:35
Pool G
46 08-Aug 11:30 4 Ermacora/Pristauz AUT [23] Nõlvak/Tiisaar EST [26] 2-0 (21-17, 21-18) 0:35
45 08-Aug 11:30 3 Kantor/Losiak POL [7] Perusic/Schweiner CZE [10] 1-2 (19-21, 21-19, 14-16) 0:48
30 07-Aug 12:00 4 Perusic/Schweiner CZE [10] Nõlvak/Tiisaar EST [26] 2-1 (21-19, 14-21, 15-6) 0:43
29 07-Aug 12:00 3 Kantor/Losiak POL [7] Ermacora/Pristauz AUT [23] 1-2 (21-19, 19-21, 12-15) 0:50
14 06-Aug 12:00 4 Perusic/Schweiner CZE [10] Ermacora/Pristauz AUT [23] 2-1 (21-17, 18-21, 15-9) 0:46
13 06-Aug 12:00 3 Kantor/Losiak POL [7] Nõlvak/Tiisaar EST [26] 2-0 (21-16, 21-15) 0:32
Pool F
44 08-Aug 12:30 1 Hudyakov/Velichko RUS [22] Beeler/Krattiger SUI [27] 1-2 (18-21, 21-18, 13-15) 0:48
43 08-Aug 12:30 2 Herrera/Gavira ESP [6] Carambula/Rossi ITA [11] 2-0 (21-16, 21-16) 0:34
28 07-Aug 13:00 2 Carambula/Rossi ITA [11] Beeler/Krattiger SUI [27] 1-2 (21-17, 17-21, 11-15) 0:45
27 07-Aug 13:00 1 Herrera/Gavira ESP [6] Hudyakov/Velichko RUS [22] 2-0 (21-15, 21-16) 0:31
12 06-Aug 13:00 1 Carambula/Rossi ITA [11] Hudyakov/Velichko RUS [22] 2-0 (21-14, 21-16) 0:30
11 06-Aug 13:00 2 Herrera/Gavira ESP [6] Beeler/Krattiger SUI [27] 2-0 (22-20, 21-18) 0:35
Pool E
42 08-Aug 19:00 1 Doppler/Horst AUT [21] Gorbenko/Likholetov RUS [28] 2-0 (21-16, 21-18) 0:31
41 08-Aug 20:00 1 Nicolai/Lupo ITA [5] Brouwer/Meeuwsen NED [12] 0-2 (21-23, 18-21) 0:35
26 07-Aug 19:00 1 Brouwer/Meeuwsen NED [12] Gorbenko/Likholetov RUS [28] 2-0 (21-14, 21-15) 0:29
25 07-Aug 17:00 3 Nicolai/Lupo ITA [5] Doppler/Horst AUT [21] 2-0 (21-13, 21-18) 0:34
10 06-Aug 16:00 2 Brouwer/Meeuwsen NED [12] Doppler/Horst AUT [21] 2-1 (16-21, 21-18, 15-12) 0:47
9 06-Aug 16:00 1 Nicolai/Lupo ITA [5] Gorbenko/Likholetov RUS [28] 2-0 (21-16, 21-17) 0:31
Pool D
40 08-Aug 18:00 2 Andreatta, T./Abbiati ITA [20] Giginoglu/Gögtepe V. TUR [29] 1-2 (15-21, 21-19, 13-15) 0:48
39 08-Aug 18:00 1 Fijalek/Bryl POL [4] Liamin/Myskiv RUS [13] 0-2 (18-21, 18-21) 0:38
24 07-Aug 18:00 1 Liamin/Myskiv RUS [13] Giginoglu/Gögtepe V. TUR [29] 2-1 (18-21, 21-17, 15-12) 0:48
23 07-Aug 18:00 2 Fijalek/Bryl POL [4] Andreatta, T./Abbiati ITA [20] 2-1 (25-27, 21-18, 15-13) 0:55
8 06-Aug 17:00 1 Liamin/Myskiv RUS [13] Andreatta, T./Abbiati ITA [20] 2-1 (14-21, 21-19, 15-11) 0:42
7 06-Aug 17:00 2 Fijalek/Bryl POL [4] Giginoglu/Gögtepe V. TUR [29] 1-2 (21-19, 18-21, 11-15) 0:54
Pool C
38 08-Aug 18:00 4 Kolaric/Basta SRB [19] Seidl Rob./Waller AUT [30] 0-2 (16-21, 15-21) 0:33
37 08-Aug 21:00 1 Semenov/Leshukov RUS [3] Samoilovs/Smedins LAT [14] 2-0 (21-17, 21-18) 0:34
22 07-Aug 18:00 3 Samoilovs/Smedins LAT [14] Seidl Rob./Waller AUT [30] 2-0 (21-17, 21-16) 0:35
21 07-Aug 21:00 1 Semenov/Leshukov RUS [3] Kolaric/Basta SRB [19] 2-0 (22-20, 21-16) 0:36
6 06-Aug 17:00 3 Samoilovs/Smedins LAT [14] Kolaric/Basta SRB [19] 2-0 (21-15, 21-17) 0:33
5 06-Aug 21:00 1 Semenov/Leshukov RUS [3] Seidl Rob./Waller AUT [30] 2-0 (21-15, 21-15) 0:32
Pool B
36 08-Aug 18:00 3 Varenhorst/van de Velde NED [18] Bergmann/Harms, Y. GER [31] 2-1 (21-12, 18-21, 15-12) 0:39
35 08-Aug 20:00 2 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Heidrich/Gerson SUI [15] injury team B
20 07-Aug 17:00 2 Heidrich/Gerson SUI [15] Bergmann/Harms, Y. GER [31] 2-0 (21-18, 22-20) 0:41
19 07-Aug 20:00 1 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Varenhorst/van de Velde NED [18] 2-0 (21-18, 21-18) 0:33
4 06-Aug 16:00 3 Heidrich/Gerson SUI [15] Varenhorst/van de Velde NED [18] 2-1 (16-21, 21-19, 15-11) 0:43
3 06-Aug 20:00 1 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Bergmann/Harms, Y. GER [31] 2-0 (21-19, 21-18) 0:35
Pool A
34 08-Aug 11:30 1 Bykanov/Samoday RUS [17] Huber A./Dressler AUT [32] 1-2 (21-17, 15-21, 13-15) 0:51
33 08-Aug 11:30 2 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Plavins/Tocs LAT [16] injury team B
18 07-Aug 12:00 2 Plavins/Tocs LAT [16] Huber A./Dressler AUT [32] 0-2 (19-21, 18-21) 0:38
17 07-Aug 12:00 1 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Bykanov/Samoday RUS [17] 2-0 (21-13, 21-7) 0:29
2 06-Aug 12:00 1 Plavins/Tocs LAT [16] Bykanov/Samoday RUS [17] 2-0 (21-17, 21-10) 0:32
1 06-Aug 12:00 2 Mol, A./Sørum, C. NOR [1] Huber A./Dressler AUT [32] 2-1 (21-14, 20-22, 15-12) 0:50
');