document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
56 20-Sep 19:00 1 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] 2-0 (21-19, 21-15) 0:39
Final 3rd Place
55 20-Sep 17:30 1 Nicolai/Lupo ITA [5] Liamin/Myskiv RUS [11] 2-1 (17-21, 23-21, 15-12) 0:51
Semifinals
54 20-Sep 13:45 1 Liamin/Myskiv RUS [11] Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] 0-2 (17-21, 16-21) 0:36
53 20-Sep 12:30 1 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Nicolai/Lupo ITA [5] 2-0 (27-25, 21-19) 0:43
Round 3
52 19-Sep 17:00 2 Mol H./Berntsen NOR [26] Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] 0-2 (14-21, 9-21) 0:27
51 19-Sep 16:00 1 Krattiger/Breer SUI [25] Liamin/Myskiv RUS [11] 0-2 (15-21, 18-21) 0:36
50 19-Sep 15:00 1 Kantor/Losiak POL [15] Nicolai/Lupo ITA [5] 1-2 (19-21, 21-19, 16-18) 0:57
49 19-Sep 17:00 1 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Herrera/Gavira ESP [9] 2-0 (21-16, 21-16) 0:34
Round 2
48 19-Sep 11:00 2 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Huber A./Dressler AUT [32] 2-0 (21-14, 21-19) 0:37
47 19-Sep 10:00 4 Mol H./Berntsen NOR [26] Windisch/Carambula ITA [8] 2-1 (12-21, 21-16, 15-10) 0:39
46 19-Sep 11:00 1 Liamin/Myskiv RUS [11] Samoilovs/Smedins LAT [16] 2-0 (21-18, 22-20) 0:41
45 19-Sep 11:00 4 Varenhorst/van de Velde NED [14] Krattiger/Breer SUI [25] 0-2 (19-21, 21-23) 0:37
44 19-Sep 10:00 1 Plavins/Tocs LAT [4] Nicolai/Lupo ITA [5] 0-2 (17-21, 18-21) 0:35
43 19-Sep 10:00 3 Heidrich/Gerson SUI [12] Kantor/Losiak POL [15] 0-2 (19-21, 16-21) 0:36
42 19-Sep 11:00 3 Herrera/Gavira ESP [9] Bryl/Miszczuk POL [19] 2-0 (21-18, 21-17) 0:34
41 19-Sep 10:00 2 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 2-0 (21-12, 21-14) 0:28
Round 1
40 18-Sep 14:30 4 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Huber A./Dressler AUT [32] 1-2 (21-16, 17-21, 12-15) 0:49
39 18-Sep 14:30 3 Windisch/Carambula ITA [8] Bergmann/Pfretzschner GER [22] 2-1 (16-21, 21-17, 15-10) 0:43
38 18-Sep 15:20 2 Samoilovs/Smedins LAT [16] Koekelkoren/van Walle BEL [29] 2-0 (21-18, 21-16) 0:36
37 18-Sep 15:20 4 Dziadkou/Piatrushka BLR [28] Krattiger/Breer SUI [25] 0-2 (16-21, 19-21) 0:31
36 18-Sep 15:20 1 Thole J./Wickler GER [3] Nicolai/Lupo ITA [5] 1-2 (24-26, 21-13, 12-15) 0:48
35 18-Sep 14:30 2 Kantor/Losiak POL [15] Pristauz/Hörl AUT [23] 2-0 (21-19, 21-17) 0:37
34 18-Sep 15:20 3 Doppler/Horst AUT [20] Bryl/Miszczuk POL [19] 0-2 (18-21, 19-21) 0:36
33 18-Sep 14:30 1 Likholetov/Bykanov RUS [10] Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 0-2 (17-21, 16-21) 0:33
Pool H
32 18-Sep 11:00 4 Krattiger/Breer SUI [25] Rinkevics/Gabdullins LAT [24] 2-0 (21-14, 21-13) 0:30
31 18-Sep 08:30 4 Windisch/Carambula ITA [8] Herrera/Gavira ESP [9] 0-2 (20-22, 18-21) 0:35
16 16-Sep 13:00 4 Herrera/Gavira ESP [9] Rinkevics/Gabdullins LAT [24] 2-0 (21-0, 21-0)
15 16-Sep 11:00 2 Windisch/Carambula ITA [8] Krattiger/Breer SUI [25] 2-0 (21-18, 21-17) 0:37
Pool G
30 18-Sep 10:10 3 Ehlers/Pfretzschner GER [7] Pristauz/Hörl AUT [23] 0-2 (14-21, 11-21) 0:31
29 18-Sep 08:30 3 Mol H./Berntsen NOR [26] Likholetov/Bykanov RUS [10] 2-0 (21-17, 36-34) 0:45
14 16-Sep 12:00 4 Likholetov/Bykanov RUS [10] Pristauz/Hörl AUT [23] 2-1 (12-21, 21-16, 20-18) 0:54
13 16-Sep 10:00 3 Ehlers/Pfretzschner GER [7] Mol H./Berntsen NOR [26] 0-2 (16-21, 16-21) 0:36
Pool F
28 18-Sep 10:10 4 Jirgensons/Aispurs LAT [27] Bergmann/Pfretzschner GER [22] 0-2 (23-25, 20-22) 0:40
27 18-Sep 09:20 4 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Liamin/Myskiv RUS [11] 1-2 (19-21, 21-18, 13-15) 0:49
12 16-Sep 10:00 4 Liamin/Myskiv RUS [11] Bergmann/Pfretzschner GER [22] 2-1 (18-21, 21-16, 15-9) 0:45
11 16-Sep 12:00 3 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Jirgensons/Aispurs LAT [27] 2-0 (21-10, 21-13) 0:28
Pool E
26 18-Sep 11:00 3 Nicolai/Lupo ITA [5] Dollinger A./Winter GER [21] 2-1 (19-21, 21-17, 15-7) 0:41
25 18-Sep 09:20 3 Dziadkou/Piatrushka BLR [28] Heidrich/Gerson SUI [12] 0-2 (19-21, 19-21) 0:34
10 16-Sep 11:00 4 Heidrich/Gerson SUI [12] Dollinger A./Winter GER [21] 2-1 (21-17, 16-21, 16-14) 0:35
9 16-Sep 13:00 2 Nicolai/Lupo ITA [5] Dziadkou/Piatrushka BLR [28] 1-2 (21-11, 17-21, 12-15) 0:40
Pool D
24 18-Sep 11:00 2 Koekelkoren/van Walle BEL [29] Dumek/Bercik CZE [13] 2-0 (21-18, 21-12) 0:33
23 18-Sep 09:20 1 Plavins/Tocs LAT [4] Doppler/Horst AUT [20] 2-0 (22-20, 21-16) 0:34
8 16-Sep 13:00 3 Dumek/Bercik CZE [13] Doppler/Horst AUT [20] 0-2 (13-21, 21-23) 0:38
7 16-Sep 13:00 1 Plavins/Tocs LAT [4] Koekelkoren/van Walle BEL [29] 2-0 (21-16, 21-19) 0:37
Pool C
22 18-Sep 11:00 1 Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] Bryl/Miszczuk POL [19] 1-2 (21-16, 19-21, 14-16) 0:44
21 18-Sep 09:20 2 Thole J./Wickler GER [3] Varenhorst/van de Velde NED [14] 1-2 (18-21, 24-22, 12-15) 0:55
6 16-Sep 11:00 3 Varenhorst/van de Velde NED [14] Bryl/Miszczuk POL [19] 2-0 (21-14, 21-19) 0:37
5 16-Sep 11:00 1 Thole J./Wickler GER [3] Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] 2-0 (21-11, 21-13) 0:31
Pool B
20 18-Sep 10:10 1 Bedritis/Relins LAT [31] Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 1-2 (15-21, 21-16, 12-15) 0:36
19 18-Sep 08:30 2 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Kantor/Losiak POL [15] 2-1 (21-16, 24-26, 17-15) 0:54
4 16-Sep 10:00 2 Kantor/Losiak POL [15] Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 2-0 (21-18, 21-16) 0:31
3 16-Sep 10:00 1 Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] Bedritis/Relins LAT [31] 2-0 (21-15, 21-15) 0:30
Pool A
18 18-Sep 10:10 2 Huber A./Dressler AUT [32] Nõlvak/Tiisaar EST [17] 2-1 (22-24, 21-14, 19-17) 0:56
17 18-Sep 08:30 1 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Samoilovs/Smedins LAT [16] 2-0 (21-14, 21-12) 0:30
2 16-Sep 12:00 1 Samoilovs/Smedins LAT [16] Nõlvak/Tiisaar EST [17] 2-0 (21-17, 21-18) 0:40
1 16-Sep 12:00 2 Mol A./Sørum, C. NOR [1] Huber A./Dressler AUT [32] 2-0 (21-13, 26-24) 0:42
');