document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 29-Jul 17:00 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Huerta A./Huerta ESP [7] 2-0 (21-13, 21-19) 0:36
Final 3rd Place
71 29-Jul 15:00 1 Shekunov/Veretiuk RUS [28] Knasas/Stankevicius LTU [11] 0-2 (19-21, 12-21) 0:31
Semifinals
70 29-Jul 12:30 1 Knasas/Stankevicius LTU [11] Huerta A./Huerta ESP [7] 0-2 (20-22, 18-21) 0:39
69 29-Jul 11:40 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Shekunov/Veretiuk RUS [28] 2-1 (21-19, 16-21, 15-11) 0:47
Quarterfinals
68 28-Jul 18:10 1 Huerta A./Huerta ESP [7] Olimstad/Sørum, A. NOR [2] 2-0 (21-13, 21-13) 0:33
67 28-Jul 18:10 2 Kramarenko/Ivanov RUS [3] Knasas/Stankevicius LTU [11] 1-2 (19-21, 21-19, 13-15) 0:52
66 28-Jul 17:20 2 Shekunov/Veretiuk RUS [28] Kindl/Klaffinger AUT [4] 2-1 (19-21, 27-25, 18-16) 0:59
65 28-Jul 17:20 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Breer/Haussener SUI [8] 2-1 (16-21, 21-18, 21-19) 0:54
Round of 16
64 28-Jul 14:50 4 Olimstad/Sørum, A. NOR [2] Susam/Ozdemir TUR [27] 2-0 (21-16, 21-16) 0:38
63 28-Jul 14:50 2 Huerta A./Huerta ESP [7] Pascariuc P./Kopschar AUT [25] 2-0 (21-18, 21-11) 0:29
62 28-Jul 14:50 1 Knasas/Stankevicius LTU [11] Blom/de Groot NED [14] 2-0 (21-19, 21-19) 0:34
61 28-Jul 14:50 3 Kramarenko/Ivanov RUS [3] John/Sowa GER [9] 2-0 (21-12, 21-15) 0:32
60 28-Jul 14:00 4 Kindl/Klaffinger AUT [4] Platre/Nicole FRA [5] 2-0 (21-13, 21-17) 0:41
59 28-Jul 14:00 3 Shekunov/Veretiuk RUS [28] Pavliuk/Sviridov UKR [15] 2-0 (21-16, 21-16) 0:34
58 28-Jul 14:00 2 Breer/Haussener SUI [8] Cappio/Windisch ITA [10] 2-0 (21-16, 21-15) 0:29
57 28-Jul 14:00 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Lewicki/Kruk POL [6] 2-0 (21-17, 21-13) 0:34
Round of 24
56 28-Jul 11:30 4 Susam/Ozdemir TUR [27] Cizmazia/Pokopec SVK [17] 2-1 (21-16, 19-21, 15-10) 0:49
55 28-Jul 11:30 3 Ruud/Ofstaas NOR [32] Pascariuc P./Kopschar AUT [25] 1-2 (23-21, 13-21, 14-16) 0:53
54 28-Jul 11:30 2 Blom/de Groot NED [14] Abramenka/Papeka BLR [18] 2-0 (22-20, 21-9) 0:29
53 28-Jul 11:30 1 John/Sowa GER [9] Topio/Marttila FIN [12] 2-0 (21-12, 21-10) 0:26
52 28-Jul 10:40 3 Platre/Nicole FRA [5] Poole/Jones ENG [23] 2-1 (21-18, 17-21, 15-9) 0:48
51 28-Jul 10:40 4 Pavliuk/Sviridov UKR [15] Dzavoronok/Tezzele CZE [19] 2-0 (21-18, 21-17) 0:39
50 28-Jul 10:40 2 Cappio/Windisch ITA [10] Brinck/Skovmark DEN [13] 2-1 (21-15, 13-21, 15-12) 0:40
49 28-Jul 10:40 1 Nasonovs/Klavins LAT [29] Lewicki/Kruk POL [6] 1-2 (21-18, 15-21, 14-16) 0:51
Pool H
48 27-Jul 18:10 4 Petrov/Stoyanov BUL [24] Pascariuc P./Kopschar AUT [25] 0-2 (19-21, 13-21) 0:33
47 27-Jul 18:10 2 Breer/Haussener SUI [8] John/Sowa GER [9] 2-1 (12-21, 21-18, 15-9) 0:43
32 27-Jul 11:30 4 John/Sowa GER [9] Pascariuc P./Kopschar AUT [25] 2-0 (21-10, 21-17) 0:28
31 27-Jul 11:30 1 Breer/Haussener SUI [8] Petrov/Stoyanov BUL [24] 2-0 (21-10, 21-11) 0:24
16 26-Jul 11:30 4 John/Sowa GER [9] Petrov/Stoyanov BUL [24] 2-0 (21-11, 21-19) 0:30
15 26-Jul 11:30 2 Breer/Haussener SUI [8] Pascariuc P./Kopschar AUT [25] 2-0 (21-16, 21-10) 0:30
Pool G
46 27-Jul 18:10 1 Poole/Jones ENG [23] Aispurs/Belerts LAT [26] 2-1 (21-19, 13-21, 15-9) 0:47
45 27-Jul 18:10 3 Huerta A./Huerta ESP [7] Cappio/Windisch ITA [10] 2-1 (21-16, 19-21, 15-9) 0:48
30 27-Jul 10:40 1 Cappio/Windisch ITA [10] Aispurs/Belerts LAT [26] 2-0 (21-16, 21-16) 0:31
29 27-Jul 10:40 4 Huerta A./Huerta ESP [7] Poole/Jones ENG [23] 2-1 (21-16, 18-21, 17-15) 0:53
14 26-Jul 10:40 4 Cappio/Windisch ITA [10] Poole/Jones ENG [23] 2-0 (21-17, 22-20) 0:36
13 26-Jul 10:40 2 Huerta A./Huerta ESP [7] Aispurs/Belerts LAT [26] 2-0 (21-16, 21-12) 0:33
Pool F
44 27-Jul 17:20 4 Bán/Rozgonyi HUN [22] Susam/Ozdemir TUR [27] 0-2 (13-21, 17-21) 0:36
43 27-Jul 17:20 2 Lewicki/Kruk POL [6] Knasas/Stankevicius LTU [11] 0-2 (12-21, 14-21) 0:27
28 27-Jul 09:50 4 Knasas/Stankevicius LTU [11] Susam/Ozdemir TUR [27] 2-0 (21-16, 21-18) 0:35
27 27-Jul 09:50 1 Lewicki/Kruk POL [6] Bán/Rozgonyi HUN [22] 2-1 (21-17, 13-21, 15-9) 0:41
12 26-Jul 09:50 4 Knasas/Stankevicius LTU [11] Bán/Rozgonyi HUN [22] 2-0 (21-17, 21-18) 0:32
11 26-Jul 09:50 2 Lewicki/Kruk POL [6] Susam/Ozdemir TUR [27] 0-2 (18-21, 13-21) 0:37
Pool E
42 27-Jul 17:20 3 Masuri, A./Cohen ISR [21] Shekunov/Veretiuk RUS [28] 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) 0:46
41 27-Jul 17:20 1 Platre/Nicole FRA [5] Topio/Marttila FIN [12] 2-0 (21-18, 21-15) 0:33
26 27-Jul 09:00 4 Topio/Marttila FIN [12] Shekunov/Veretiuk RUS [28] 0-2 (15-21, 12-21) 0:29
25 27-Jul 09:00 1 Platre/Nicole FRA [5] Masuri, A./Cohen ISR [21] 2-1 (21-15, 20-22, 15-10) 0:53
10 26-Jul 09:00 4 Topio/Marttila FIN [12] Masuri, A./Cohen ISR [21] 2-1 (17-21, 21-15, 15-12) 0:50
9 26-Jul 09:00 2 Platre/Nicole FRA [5] Shekunov/Veretiuk RUS [28] 0-2 (18-21, 17-21) 0:37
Pool D
40 27-Jul 16:30 4 Liotatis/Siapanis CYP [20] Nasonovs/Klavins LAT [29] 2-1 (14-21, 21-15, 15-12) 0:43
39 27-Jul 16:30 2 Kindl/Klaffinger AUT [4] Brinck/Skovmark DEN [13] 2-0 (21-14, 21-16) 0:32
24 26-Jul 18:10 4 Brinck/Skovmark DEN [13] Nasonovs/Klavins LAT [29] 1-2 (21-18, 17-21, 10-15) 0:42
23 26-Jul 18:10 2 Kindl/Klaffinger AUT [4] Liotatis/Siapanis CYP [20] 2-0 (21-18, 21-16) 0:34
8 26-Jul 14:50 3 Brinck/Skovmark DEN [13] Liotatis/Siapanis CYP [20] 2-0 (21-15, 21-15) 0:31
7 26-Jul 14:50 1 Kindl/Klaffinger AUT [4] Nasonovs/Klavins LAT [29] 1-2 (19-21, 21-16, 14-16) 0:56
Pool C
38 27-Jul 16:30 3 Dzavoronok/Tezzele CZE [19] Tammearu, M./Lõhmus EST [30] 2-0 (28-26, 24-22) 0:46
37 27-Jul 16:30 1 Kramarenko/Ivanov RUS [3] Blom/de Groot NED [14] 2-0 (34-32, 27-25) 0:52
22 26-Jul 17:20 4 Blom/de Groot NED [14] Tammearu, M./Lõhmus EST [30] 2-0 (21-10, 21-11) 0:22
21 26-Jul 17:20 2 Kramarenko/Ivanov RUS [3] Dzavoronok/Tezzele CZE [19] 2-0 (21-14, 21-14) 0:31
6 26-Jul 14:00 3 Blom/de Groot NED [14] Dzavoronok/Tezzele CZE [19] 2-0 (21-11, 21-16) 0:28
5 26-Jul 14:00 1 Kramarenko/Ivanov RUS [3] Tammearu, M./Lõhmus EST [30] 2-0 (21-11, 21-19) 0:32
Pool B
36 27-Jul 15:40 4 Abramenka/Papeka BLR [18] Hanzic/Igor CRO [31] 2-0 (21-12, 21-8) 0:23
35 27-Jul 15:40 2 Olimstad/Sørum, A. NOR [2] Pavliuk/Sviridov UKR [15] 2-0 (21-19, 21-19) 0:39
20 26-Jul 16:30 4 Pavliuk/Sviridov UKR [15] Hanzic/Igor CRO [31] 2-0 (21-14, 21-9) 0:27
19 26-Jul 16:30 2 Olimstad/Sørum, A. NOR [2] Abramenka/Papeka BLR [18] 2-0 (21-13, 21-18) 0:34
4 26-Jul 13:10 3 Pavliuk/Sviridov UKR [15] Abramenka/Papeka BLR [18] 2-0 (21-19, 21-19) 0:34
3 26-Jul 13:10 1 Olimstad/Sørum, A. NOR [2] Hanzic/Igor CRO [31] 2-0 (21-14, 21-16) 0:36
Pool A
34 27-Jul 15:40 3 Cizmazia/Pokopec SVK [17] Ruud/Ofstaas NOR [32] 2-0 (21-19, 22-20) 0:39
33 27-Jul 15:40 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Maka/Korsakov MLD [16] 2-0 (21-6, 21-9) 0:24
18 26-Jul 15:40 4 Maka/Korsakov MLD [16] Ruud/Ofstaas NOR [32] 0-2 (19-21, 19-21) 0:34
17 26-Jul 15:40 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Cizmazia/Pokopec SVK [17] 2-0 (21-16, 21-10) 0:34
2 26-Jul 12:20 3 Maka/Korsakov MLD [16] Cizmazia/Pokopec SVK [17] 1-2 (14-21, 21-17, 12-15) 0:44
1 26-Jul 12:20 1 Smits/Samoilovs M. LAT [1] Ruud/Ofstaas NOR [32] 1-2 (20-22, 21-14, 14-16) 0:52
');