document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
48 09-May Draw Draw
47 09-May 11:30 1 Ehlers/Flüggen GER [2] Herrera/Huerta P. ESP [4] 2-0 (21-14, 22-20) 0:38
46 09-May 10:40 1 Thole J./Wickler GER [1] Menéndez/Huerta A. ESP [7] 2-1 (18-21, 21-16, 15-13) 0:57
Final 3rd Place
45 09-May Draw Draw
44 09-May 09:00 2 Dumek/Bercik CZE [6] Popov/Gladun UKR [9] 0-2 (19-21, 17-21) 0:39
43 09-May Perusic/Schweiner CZE [3] Iemelianchyk/Denysenko UKR [10] forfeit team A
Final 5th Place
42 09-May 13:20 1 Dziadkou/Piatrushka BLR [5] Nurminen/Siren FIN [8] 2-0 (21-16, 21-19) 0:39
41 09-May 09:50 1 Mitrafanau/Abramenka BLR [15] Nurminen/Siren FIN [8] 0-2 (19-21, 14-21) 0:38
40 09-May 09:00 1 Dziadkou/Piatrushka BLR [5] Piippo/Pulkkinen FIN [16] 2-0 (24-22, 21-12) 0:41
Final 7th Place
39 08-May Draw Draw
38 08-May 15:20 1 Tholse/Wijk Tegenrot SWE [12] Mol M./Ringøen NOR [13] 0-2 (19-21, 18-21) 0:35
37 08-May 14:30 2 Appelgren/Herrmann SWE [11] Løkken/Henriksveen NOR [14] 0-2 (15-21, 14-21) 0:34
Semifinals
36 08-May Draw Draw
35 08-May 17:00 1 Menéndez/Huerta A. ESP [7] Popov/Gladun UKR [9] 2-0 (21-15, 21-16) 0:39
34 08-May 16:10 1 Herrera/Huerta P. ESP [4] Iemelianchyk/Denysenko UKR [10] 2-0 (21-16, 21-15) 0:39
33 08-May 17:50 2 Ehlers/Flüggen GER [2] Dumek/Bercik CZE [6] 2-1 (21-14, 20-22, 20-18) 1:01
32 08-May 15:20 Ehlers/Flüggen GER [2] Perusic/Schweiner CZE [3] forfeit team B
31 08-May 14:30 1 Thole J./Wickler GER [1] Dumek/Bercik CZE [6] 1-2 (21-15, 19-21, 12-15) 0:58
QF
30 08-May 13:15 2 Popov/Iemelianchyk UKR [0] Nurminen/Siren FIN [8] 2-0 (21-17, 21-13) 0:44
29 08-May 11:30 2 Iemelianchyk/Denysenko UKR [10] Nurminen/Siren FIN [8] 0-2 (16-21, 19-21) 0:43
28 08-May 10:40 2 Popov/Gladun UKR [9] Piippo/Pulkkinen FIN [16] 2-0 (21-11, 22-20) 0:32
27 08-May Draw Draw
26 08-May 09:50 2 Dumek/Bercik CZE [6] Dziadkou/Piatrushka BLR [5] 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) 0:49
25 08-May 09:00 2 Perusic/Schweiner CZE [3] Mitrafanau/Abramenka BLR [15] 2-0 (21-15, 21-9) 0:29
Pool B
24 07-May 20:20 2 Nurminen/Siren FIN [8] Appelgren/Herrmann SWE [11] 2-0 (21-17, 21-14) 0:33
23 07-May 18:10 2 Piippo/Pulkkinen FIN [16] Appelgren/Herrmann SWE [11] 1-2 (21-19, 18-21, 11-15) 0:49
22 07-May 17:20 2 Nurminen/Siren FIN [8] Tholse/Wijk Tegenrot SWE [12] 2-0 (21-19, 21-19) 0:36
21 07-May 20:00 1 Perusic/Schweiner CZE [3] Menéndez/Huerta A. ESP [7] 1-2 (19-21, 21-15, 14-16) 0:51
20 07-May 18:10 3 Dumek/Bercik CZE [6] Herrera/Huerta P. ESP [4] 0-2 (17-21, 18-21) 0:40
19 07-May 17:20 3 Perusic/Schweiner CZE [3] Menéndez/Huerta A. ESP [7] 2-0 (21-18, 25-23) 0:44
12 07-May 13:35 1 Herrera/Huerta P. ESP [4] Nurminen/Siren FIN [8] 2-1 (17-21, 21-18, 19-17) 0:58
11 07-May 11:30 1 Menéndez/Huerta A. ESP [7] Nurminen/Siren FIN [8] 1-2 (21-19, 19-21, 16-18) 0:41
10 07-May 10:40 1 Herrera/Huerta P. ESP [4] Piippo/Pulkkinen FIN [16] 2-0 (21-7, 21-18) 0:33
9 07-May 13:30 2 Perusic/Schweiner CZE [3] Appelgren/Herrmann SWE [11] 2-0 (21-15, 21-11) 0:30
8 07-May 11:30 2 Dumek/Bercik CZE [6] Appelgren/Herrmann SWE [11] 1-2 (21-16, 16-21, 10-15) 0:50
7 07-May 10:40 2 Perusic/Schweiner CZE [3] Tholse/Wijk Tegenrot SWE [12] 2-0 (21-7, 25-23) 0:35
Pool A
18 07-May 19:00 2 Dziadkou/Piatrushka BLR [5] Mol M./Ringøen NOR [13] 2-0 (21-16, 21-19) 0:31
17 07-May 16:30 2 Mitrafanau/Abramenka BLR [15] Mol M./Ringøen NOR [13] 0-2 (13-21, 9-21) 0:27
16 07-May 15:40 2 Dziadkou/Piatrushka BLR [5] Løkken/Henriksveen NOR [14] 2-1 (18-21, 21-15, 15-13) 0:49
15 07-May Draw Draw
14 07-May 16:30 3 Ehlers/Flüggen GER [2] Popov/Gladun UKR [9] 2-1 (11-21, 21-13, 15-8) 0:39
13 07-May 15:40 3 Thole J./Wickler GER [1] Iemelianchyk/Denysenko UKR [10] 2-0 (21-12, 21-15) 0:31
6 07-May 12:20 2 Popov/Iemelianchyk UKR [0] Dziadkou/Piatrushka BLR [5] 2-0 (21-15, 21-10) 0:31
5 07-May 09:50 2 Mitrafanau/Abramenka BLR [15] Popov/Gladun UKR [9] 0-2 (22-24, 13-21) 0:48
4 07-May 09:00 2 Dziadkou/Piatrushka BLR [5] Iemelianchyk/Denysenko UKR [10] 2-0 (21-12, 21-16) 0:35
3 07-May Draw Draw
2 07-May 09:50 1 Ehlers/Flüggen GER [2] Mol M./Ringøen NOR [13] 2-0 (21-12, 21-12) 0:32
1 07-May 09:00 1 Thole J./Wickler GER [1] Løkken/Henriksveen NOR [14] 2-0 (21-10, 21-15) 0:36
');