document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 28-Jun 17:30 1 Ross-Walsh USA [1] Liliana-Baquerizo ESP [5] 2-0 (21-12, 21-15) 0:32
Final 3rd Place
71 28-Jun 16:00 1 Dubovcova-Nestarcova SVK [19] Meppelink-Van Iersel NED [11] 2-1 (21-19, 16-21, 15-12) 0:52
Semi-finals
70 28-Jun 13:00 1 Meppelink-Van Iersel NED [11] Liliana-Baquerizo ESP [5] 1-2 (21-17, 17-21, 12-15) 0:54
69 28-Jun 12:00 1 Ross-Walsh USA [1] Dubovcova-Nestarcova SVK [19] 2-1 (21-14, 17-21, 15-10) 0:48
Round 3
68 27-Jun 19:00 2 Liliana-Baquerizo ESP [5] Fendrick-Sweat USA [14] 2-0 (21-19, 21-18) 0:34
67 27-Jun 19:00 1 Agatha-Seixas BRA [4] Meppelink-Van Iersel NED [11] 1-2 (13-21, 23-21, 12-15) 0:53
66 27-Jun 18:00 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [15] Dubovcova-Nestarcova SVK [19] 0-2 (14-21, 15-21) 0:35
65 27-Jun 18:00 1 Ross-Walsh USA [1] Day-Summer USA [13] 2-0 (21-16, 21-14) 0:32
Round 2
64 27-Jun 14:00 2 Fendrick-Sweat USA [14] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 2-1 (21-19, 23-25, 15-6) 0:54
63 27-Jun 14:00 1 Liliana-Baquerizo ESP [5] Gallay-Klug ARG [23] 2-1 (21-23, 22-20, 15-13) 0:54
62 27-Jun 14:00 4 Meppelink-Van Iersel NED [11] Maria Clara-Carol BRA [8] 2-1 (21-12, 16-21, 15-9) 0:42
61 27-Jun 14:00 3 Agatha-Seixas BRA [4] Menegatti-Orsi Toth ITA [16] 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) 0:53
60 27-Jun 13:00 4 Forrer-Vergé-Dépré SUI [21] Dubovcova-Nestarcova SVK [19] 1-2 (21-15, 11-21, 14-16) 0:46
59 27-Jun 13:00 3 Holtwick-Semmler GER [6] Wang Fan-Yue Y. CHN [15] 1-2 (21-17, 16-21, 11-15) 0:45
58 27-Jun 13:00 2 Day-Summer USA [13] Antonelli-Juliana BRA [7] 2-1 (19-21, 22-20, 15-11) 0:52
57 27-Jun 13:00 1 Ross-Walsh USA [1] Goricanec-Hüberli SUI [30] 2-1 (21-16, 19-21, 15-10) 0:44
Round 1
56 27-Jun 11:00 2 Fendrick-Sweat USA [14] Ukolova-Prokopeva RUS [26] 2-0 (21-14, 21-19) 0:34
55 27-Jun 11:00 1 Gallay-Klug ARG [23] Kongshavn-Kjølberg NOR [9] 2-1 (21-14, 12-21, 18-16) 0:56
54 27-Jun 10:00 1 Meppelink-Van Iersel NED [11] Ludwig-Walkenhorst GER [2] 2-1 (19-21, 21-16, 15-6) 0:47
53 27-Jun 10:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [16] Bansley-Pavan CAN [22] 2-0 (21-11, 21-16) 0:34
52 27-Jun 09:00 3 Forrer-Vergé-Dépré SUI [21] Xue-X. Y. Xia CHN [17] 2-0 (21-15, 21-12) 0:32
51 27-Jun 09:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [15] Broder-Valjas CAN [20] 2-1 (19-21, 21-16, 20-18) 0:56
50 27-Jun 09:00 1 Day-Summer USA [13] Bawden-Clancy AUS [12] 2-1 (14-21, 21-18, 15-10) 0:44
49 27-Jun 09:00 2 Syrtseva-Moiseeva RUS [24] Goricanec-Hüberli SUI [30] 0-2 (19-21, 17-21) 0:37
Pool H
48 26-Jun 16:00 4 Syrtseva-Moiseeva RUS [24] Mashkova-Tsimbalova KAZ [25] 2-1 (7-21, 21-17, 15-10) 0:41
47 26-Jun 16:00 Maria Clara-Carol BRA [8] Kongshavn-Kjølberg NOR [9] 2-0 (21-16, 21-18) 0:36
32 25-Jun 19:30 1 Kongshavn-Kjølberg NOR [9] Mashkova-Tsimbalova KAZ [25] 2-0 (21-19, 25-23) 0:41
31 25-Jun 19:30 2 Maria Clara-Carol BRA [8] Syrtseva-Moiseeva RUS [24] 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) 0:48
16 25-Jun 14:20 1 Kongshavn-Kjølberg NOR [9] Syrtseva-Moiseeva RUS [24] 0-2 (19-21, 17-21) 0:37
15 25-Jun 14:20 2 Maria Clara-Carol BRA [8] Mashkova-Tsimbalova KAZ [25] 2-0 (22-20, 21-14) 0:32
Pool G
46 26-Jun 14:00 4 Gallay-Klug ARG [23] Ukolova-Prokopeva RUS [26] 2-1 (21-12, 18-21, 15-10) 0:47
45 26-Jun 14:00 1 Antonelli-Juliana BRA [7] Treland-Pedersen NOR [10] 2-0 (21-18, 21-13) 0:34
30 25-Jun 18:40 1 Treland-Pedersen NOR [10] Ukolova-Prokopeva RUS [26] 0-2 (11-21, 9-21) 0:28
29 25-Jun 18:40 4 Antonelli-Juliana BRA [7] Gallay-Klug ARG [23] 2-1 (18-21, 21-18, 15-9) 0:51
14 25-Jun 12:40 1 Treland-Pedersen NOR [10] Gallay-Klug ARG [23] 0-2 (9-21, 23-25) 0:39
13 25-Jun 12:40 4 Antonelli-Juliana BRA [7] Ukolova-Prokopeva RUS [26] 2-1 (21-17, 16-21, 15-9) 0:46
Pool F
44 26-Jun 16:00 3 Bansley-Pavan CAN [22] Fopma-Pavlik USA [27] 2-0 (21-17, 21-9) 0:33
43 26-Jun 16:00 2 Holtwick-Semmler GER [6] Meppelink-Van Iersel NED [11] 2-0 (21-19, 21-16) 0:40
28 25-Jun 18:40 3 Meppelink-Van Iersel NED [11] Fopma-Pavlik USA [27] 2-0 (21-11, 21-14) 0:30
27 25-Jun 18:40 2 Holtwick-Semmler GER [6] Bansley-Pavan CAN [22] 2-1 (17-21, 21-18, 15-9) 0:49
12 25-Jun 12:40 2 Meppelink-Van Iersel NED [11] Bansley-Pavan CAN [22] 2-0 (21-13, 21-15) 0:31
11 25-Jun 12:40 3 Holtwick-Semmler GER [6] Fopma-Pavlik USA [27] 1-2 (21-11, 14-21, 17-19) 0:50
Pool E
42 26-Jun 15:00 4 Forrer-Vergé-Dépré SUI [21] Elwin-Iatika VAN [28] 2-0 (21-10, 21-17) 0:32
41 26-Jun 15:00 2 Liliana-Baquerizo ESP [5] Bawden-Clancy AUS [12] 2-0 (21-17, 21-13) 0:32
26 25-Jun 19:30 4 Bawden-Clancy AUS [12] Elwin-Iatika VAN [28] 0-2 (19-21, 16-21) 0:33
25 25-Jun 19:30 3 Liliana-Baquerizo ESP [5] Forrer-Vergé-Dépré SUI [21] 2-0 (21-19, 24-22) 0:38
10 25-Jun 14:20 4 Bawden-Clancy AUS [12] Forrer-Vergé-Dépré SUI [21] 2-1 (21-16, 13-21, 15-11) 0:45
9 25-Jun 14:20 3 Liliana-Baquerizo ESP [5] Elwin-Iatika VAN [28] 2-1 (18-21, 21-14, 15-13) 0:46
Pool D
40 26-Jun 15:00 1 Broder-Valjas CAN [20] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [29] 2-0 (21-17, 21-13) 0:33
39 26-Jun 15:00 3 Agatha-Seixas BRA [4] Day-Summer USA [13] 2-0 (21-15, 27-25) 0:41
24 25-Jun 17:50 2 Day-Summer USA [13] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [29] 2-0 (22-20, 21-18) 0:36
23 25-Jun 17:50 1 Agatha-Seixas BRA [4] Broder-Valjas CAN [20] 2-0 (21-16, 21-15) 0:39
8 25-Jun 13:30 2 Day-Summer USA [13] Broder-Valjas CAN [20] 2-0 (25-23, 21-17) 0:40
7 25-Jun 13:30 1 Agatha-Seixas BRA [4] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [29] 2-0 (21-17, 21-19) 0:37
Pool C
38 26-Jun 14:00 3 Dubovcova-Nestarcova SVK [19] Goricanec-Hüberli SUI [30] 2-0 (21-17, 21-17) 0:33
37 26-Jun 14:00 2 Borger-Büthe GER [3] Fendrick-Sweat USA [14] 1-2 (21-16, 13-21, 12-15) 0:47
22 25-Jun 17:50 4 Fendrick-Sweat USA [14] Goricanec-Hüberli SUI [30] 2-1 (21-19, 22-24, 15-13) 0:54
21 25-Jun 17:50 3 Borger-Büthe GER [3] Dubovcova-Nestarcova SVK [19] 2-0 (21-19, 21-18) 0:36
6 25-Jun 13:30 4 Fendrick-Sweat USA [14] Dubovcova-Nestarcova SVK [19] 1-2 (18-21, 21-15, 11-15) 0:49
5 25-Jun 13:30 3 Borger-Büthe GER [3] Goricanec-Hüberli SUI [30] 1-2 (18-21, 21-12, 13-15) 0:44
Pool B
36 26-Jun 13:00 3 Zumkehr-Heidrich SUI [18] Grawender-Lundqvist SWE [31] 0-2 (21-23, 17-21) 0:39
35 26-Jun 13:00 4 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Wang Fan-Yue Y. CHN [15] injury team A
20 25-Jun 17:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [15] Grawender-Lundqvist SWE [31] 2-0 (21-15, 21-19) 0:38
19 25-Jun 17:00 3 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 0-2 (13-21, 12-21) 0:29
4 25-Jun 11:50 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [15] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 0-2 (23-25, 17-21) 0:42
3 25-Jun 11:50 3 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Grawender-Lundqvist SWE [31] 2-0 (21-19, 21-17) 0:39
Pool A
34 26-Jun 13:00 1 Xue-X. Y. Xia CHN [17] Sannarnes-Hjortland NOR [32] 2-0 (21-12, 21-14) 0:33
33 26-Jun 13:00 2 Ross-Walsh USA [1] Menegatti-Orsi Toth ITA [16] 2-0 (21-14, 21-16) 0:32
18 25-Jun 17:00 1 Menegatti-Orsi Toth ITA [16] Sannarnes-Hjortland NOR [32] 2-0 (21-18, 21-11) 0:30
17 25-Jun 17:00 2 Ross-Walsh USA [1] Xue-X. Y. Xia CHN [17] injury team B
2 25-Jun 11:50 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [16] Xue-X. Y. Xia CHN [17] 2-1 (21-12, 19-21, 15-11) 0:42
1 25-Jun 11:50 1 Ross-Walsh USA [1] Sannarnes-Hjortland NOR [32] 2-0 (21-17, 21-9) 0:29
');