document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 04-May 15:00 1 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Wang Fan-Yue Y. CHN [10] 2-1 (23-21, 19-21, 15-9) 0:54
Final 3rd Place
71 04-May 14:00 1 Talita-Lima BRA [1] Agatha-Seixas BRA [6] 0-2 (17-21, 14-21) 0:35
Semi-finals
70 04-May 11:00 1 Agatha-Seixas BRA [6] Wang Fan-Yue Y. CHN [10] 1-2 (22-20, 17-21, 10-15) 0:54
69 04-May 10:00 1 Talita-Lima BRA [1] Ludwig-Walkenhorst GER [2] 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) 0:51
Round 3
68 03-May 13:55 1 Borger-Büthe GER [7] Wang Fan-Yue Y. CHN [10] 1-2 (12-21, 21-18, 12-15) 0:48
67 03-May 14:00 6 Walsh-Ross USA [3] Agatha-Seixas BRA [6] 0-2 (19-21, 17-21) 0:38
66 03-May 13:00 6 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Meppelink-Van Iersel NED [8] 2-0 (21-15, 21-17) 0:32
65 03-May 13:00 1 Talita-Lima BRA [1] Liliana-Baquerizo ESP [11] 2-0 (21-14, 21-16) 0:37
Round 2
64 03-May 09:50 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [10] Laird-Artacho AUS [31] 2-0 (21-13, 21-10) 0:31
63 03-May 09:50 2 Borger-Büthe GER [7] Kolocova-Slukova CZE [15] 2-0 (21-17, 21-17) 0:37
62 03-May 09:50 3 Summer-Day USA [12] Agatha-Seixas BRA [6] 0-2 (13-21, 9-21) 0:31
61 03-May 09:50 6 Walsh-Ross USA [3] Maria Clara-Carol BRA [5] 2-0 (21-15, 21-10) 0:25
60 03-May 09:00 2 Meppelink-Van Iersel NED [8] Fendrick-Sweat USA [13] 2-0 (24-22, 21-16) 0:36
59 03-May 09:00 6 Juliana-Antonelli BRA [28] Ludwig-Walkenhorst GER [2] 0-2 (19-21, 14-21) 0:33
58 03-May 09:00 3 Liliana-Baquerizo ESP [11] Klug-Gallay ARG [25] 2-0 (21-15, 21-16) 0:34
57 03-May 09:00 1 Talita-Lima BRA [1] Bawden-Clancy AUS [19] 2-0 (21-18, 22-20) 0:36
Round 1
56 02-May 15:50 2 Holtwick-Semmler GER [4] Wang Fan-Yue Y. CHN [10] 1-2 (21-17, 19-21, 15-17) 0:52
55 02-May 15:50 3 Gioria-Giombini ITA [27] Kolocova-Slukova CZE [15] 0-2 (15-21, 13-21) 0:34
54 02-May 15:50 1 Xue-X. Y. Xia CHN [9] Summer-Day USA [12] 0-2 (18-21, 22-24) 0:39
53 02-May 15:50 4 Maria Clara-Carol BRA [5] Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] 2-1 (21-14, 19-21, 15-7) 0:50
52 02-May 16:40 4 Menegatti-Orsi Toth ITA [14] Meppelink-Van Iersel NED [8] 1-2 (21-16, 21-23, 8-15) 0:49
51 02-May 16:40 3 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Dubovcova-Nestarcova SVK [16] 2-0 (21-11, 21-13) 0:29
50 02-May 16:40 2 Zumkehr-Heidrich SUI [17] Liliana-Baquerizo ESP [11] 0-2 (19-21, 21-23) 0:35
49 02-May 16:40 6 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [23] Bawden-Clancy AUS [19] 0-2 (15-21, 12-21) 0:29
Pool H
48 02-May 10:30 6 Mashkova-Tsimbalova KAZ [24] Klug-Gallay ARG [25] 0-2 (18-21, 12-21) 0:32
47 02-May 10:30 1 Meppelink-Van Iersel NED [8] Xue-X. Y. Xia CHN [9] 2-1 (21-12, 16-21, 15-13) 0:49
32 01-May 15:30 1 Xue-X. Y. Xia CHN [9] Klug-Gallay ARG [25] 2-0 (21-19, 21-19) 0:40
31 01-May 15:30 3 Meppelink-Van Iersel NED [8] Mashkova-Tsimbalova KAZ [24] 2-0 (21-12, 21-10) 0:30
16 01-May 08:50 1 Xue-X. Y. Xia CHN [9] Mashkova-Tsimbalova KAZ [24] 2-0 (21-17, 21-11) 0:32
15 01-May 08:50 2 Meppelink-Van Iersel NED [8] Klug-Gallay ARG [25] 0-2 (15-21, 19-21) 0:38
Pool G
46 02-May 09:40 6 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [23] Elwin-Iatika VAN [26] 2-1 (21-23, 21-13, 15-8) 0:45
45 02-May 09:40 1 Borger-Büthe GER [7] Wang Fan-Yue Y. CHN [10] 2-1 (21-18, 18-21, 15-5) 0:40
30 01-May 14:40 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [10] Elwin-Iatika VAN [26] 2-1 (21-16, 17-21, 15-12) 0:50
29 01-May 14:40 3 Borger-Büthe GER [7] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [23] 2-1 (20-22, 25-23, 15-9) 0:46
14 01-May 08:00 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [10] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [23] 1-2 (21-13, 18-21, 13-15) 0:45
13 01-May 08:00 2 Borger-Büthe GER [7] Elwin-Iatika VAN [26] 2-0 (21-12, 21-11) 0:30
Pool F
44 02-May 10:30 2 Broder-Valjas CAN [22] Gioria-Giombini ITA [27] 0-2 (13-21, 17-21) 0:31
43 02-May 10:30 3 Agatha-Seixas BRA [6] Liliana-Baquerizo ESP [11] 2-0 (21-19, 21-13) 0:35
28 01-May 13:50 6 Liliana-Baquerizo ESP [11] Gioria-Giombini ITA [27] 0-2 (17-21, 14-21) 0:34
27 01-May 13:50 2 Agatha-Seixas BRA [6] Broder-Valjas CAN [22] 2-0 (21-15, 23-21) 0:41
12 01-May 08:00 3 Liliana-Baquerizo ESP [11] Broder-Valjas CAN [22] 2-0 (21-14, 22-20) 0:38
11 01-May 08:00 6 Agatha-Seixas BRA [6] Gioria-Giombini ITA [27] 2-0 (21-15, 21-18) 0:35
Pool E
42 02-May 09:40 2 Bieneck-Großner GER [21] Juliana-Antonelli BRA [28] injury team B
41 02-May 09:40 3 Maria Clara-Carol BRA [5] Summer-Day USA [12] 2-0 (21-13, 21-19) 0:40
26 01-May 15:30 6 Summer-Day USA [12] Juliana-Antonelli BRA [28] 0-2 (10-21, 9-21) 0:30
25 01-May 15:30 2 Maria Clara-Carol BRA [5] Bieneck-Großner GER [21] 2-1 (21-14, 18-21, 15-13) 0:53
10 01-May 08:50 3 Summer-Day USA [12] Bieneck-Großner GER [21] 2-1 (17-21, 23-21, 15-10) 0:54
9 01-May 08:50 6 Maria Clara-Carol BRA [5] Juliana-Antonelli BRA [28] 0-2 (16-21, 22-24) 0:44
Pool D
40 02-May 12:10 3 Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] Revuelta-Candelas MEX [29] 2-0 (24-22, 21-17) 0:38
39 02-May 12:10 2 Holtwick-Semmler GER [4] Fendrick-Sweat USA [13] 0-2 (10-21, 17-21) 0:33
24 01-May 13:50 3 Fendrick-Sweat USA [13] Revuelta-Candelas MEX [29] 2-0 (21-17, 27-25) 0:43
23 01-May 13:50 1 Holtwick-Semmler GER [4] Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] 2-1 (18-21, 21-17, 15-9) 0:47
8 01-May 08:00 4 Fendrick-Sweat USA [13] Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] 2-1 (19-21, 21-19, 16-14) 0:52
7 01-May 08:00 5 Holtwick-Semmler GER [4] Revuelta-Candelas MEX [29] 2-0 (21-16, 21-15) 0:40
Pool C
38 02-May 12:10 6 Bawden-Clancy AUS [19] Bonnerova-Hermannova CZE [30] 2-0 (21-14, 21-11) 0:28
37 02-May 12:10 1 Walsh-Ross USA [3] Menegatti-Orsi Toth ITA [14] 2-0 (21-13, 21-14)
22 01-May 16:20 6 Menegatti-Orsi Toth ITA [14] Bonnerova-Hermannova CZE [30] 2-1 (21-15, 21-23, 15-9) 0:46
21 01-May 16:20 4 Walsh-Ross USA [3] Bawden-Clancy AUS [19] 2-1 (21-9, 16-21, 15-9) 0:39
6 01-May 09:40 4 Menegatti-Orsi Toth ITA [14] Bawden-Clancy AUS [19] 2-1 (21-16, 19-21, 20-18) 0:53
5 01-May 09:40 6 Walsh-Ross USA [3] Bonnerova-Hermannova CZE [30] 2-0 (21-12, 21-14) 0:30
Pool B
36 02-May 11:20 3 Ukolova-Prokopeva RUS [18] Laird-Artacho AUS [31] 1-2 (21-13, 20-22, 9-15) 0:46
35 02-May 11:20 2 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Kolocova-Slukova CZE [15] 2-0 (21-15, 21-15) 0:25
20 01-May 14:40 6 Kolocova-Slukova CZE [15] Laird-Artacho AUS [31] 0-2 (16-21, 22-24) 0:44
19 01-May 14:40 2 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Ukolova-Prokopeva RUS [18] 2-0 (21-15, 21-12) 0:28
4 01-May 08:50 4 Kolocova-Slukova CZE [15] Ukolova-Prokopeva RUS [18] 2-0 (21-17, 21-15) 0:36
3 01-May 08:50 5 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Laird-Artacho AUS [31] 0-2 (17-21, 19-21) 0:36
Pool A
34 02-May 11:20 1 Zumkehr-Heidrich SUI [17] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [32] 2-0 (21-15, 21-15) 0:34
33 02-May 11:20 6 Talita-Lima BRA [1] Dubovcova-Nestarcova SVK [16] 2-0 (21-17, 21-16) 0:37
18 01-May 16:20 1 Dubovcova-Nestarcova SVK [16] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [32] 2-1 (24-26, 21-17, 15-12) 0:54
17 01-May 16:20 3 Talita-Lima BRA [1] Zumkehr-Heidrich SUI [17] 2-0 (21-16, 21-19) 0:39
2 01-May 09:40 3 Dubovcova-Nestarcova SVK [16] Zumkehr-Heidrich SUI [17] 0-2 (18-21, 18-21) 0:41
1 01-May 09:40 2 Talita-Lima BRA [1] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [32] 2-0 (21-19, 21-9) 0:36
');