document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 11-May 15:00 1 Juliana-Antonelli BRA [12] Agatha-Seixas BRA [2] 0-2 (19-21, 18-21) 0:39
Final 3rd Place
71 11-May 14:00 1 Laboureur-Sude GER [7] Xue-X. Y. Xia CHN [3] 1-2 (12-21, 21-18, 13-15) 0:48
Semi-finals
70 11-May 11:00 1 Xue-X. Y. Xia CHN [3] Agatha-Seixas BRA [2] 0-2 (19-21, 12-21) 0:35
69 11-May 10:00 1 Juliana-Antonelli BRA [12] Laboureur-Sude GER [7] 2-1 (25-23, 13-21, 15-12) 0:58
Round 3
68 10-May 17:00 4 Gallay-Klug ARG [11] Agatha-Seixas BRA [2] 1-2 (21-18, 15-21, 10-15) 0:53
67 10-May 17:00 1 Xue-X. Y. Xia CHN [3] Revuelta-Candelas MEX [9] 2-0 (21-15, 21-14) 0:34
66 10-May 17:00 3 Laboureur-Sude GER [7] Hughes-Engle USA [20] 2-1 (22-20, 16-21, 15-5) 0:47
65 10-May 17:00 2 Talita-Lima BRA [1] Juliana-Antonelli BRA [12] 0-2 (23-25, 13-21) 0:45
Round 2
64 10-May 14:00 3 Bonnerova-Hermannova CZE [17] Agatha-Seixas BRA [2] 0-2 (14-21, 14-21) 0:33
63 10-May 12:50 3 Gallay-Klug ARG [11] Wang Fan-Yue Y. CHN [5] 2-0 (21-17, 21-15) 0:34
62 10-May 12:50 1 Humana-Paredes-Pischke CAN [18] Revuelta-Candelas MEX [9] 0-2 (22-24, 17-21) 0:45
61 10-May 12:50 2 Xue-X. Y. Xia CHN [3] Pavlik-Fopma USA [4] 2-1 (21-17, 18-21, 15-13) 0:51
60 10-May 12:00 1 MacTavish-Whitaker CAN [19] Hughes-Engle USA [20] 1-2 (21-17, 16-21, 7-15) 0:46
59 10-May 12:00 4 Laboureur-Sude GER [7] Köhler-Schumacher GER [8] 2-0 (21-12, 21-14) 0:34
58 10-May 12:00 3 Grawender-Lundqvist SWE [14] Juliana-Antonelli BRA [12] 0-2 (18-21, 15-21) 0:34
57 10-May 12:00 2 Talita-Lima BRA [1] Kongshavn-Kjølberg NOR [24] 2-0 (21-16, 21-15) 0:34
Round 1
56 10-May 11:00 3 Kusano-Sakurako JPN [26] Bonnerova-Hermannova CZE [17] 0-2 (12-21, 13-21) 0:30
55 10-May 10:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [5] Radarong-Udomchavee THA [13] 2-0 (21-10, 21-17) 0:33
54 10-May 10:00 3 Arvaniti-Karagkouni GRE [16] Humana-Paredes-Pischke CAN [18] 0-2 (15-21, 21-23) 0:39
53 10-May 10:00 2 Pavlik-Fopma USA [4] Behrens-Seyfferth GER [22] 2-0 (21-18, 21-13) 0:35
52 10-May 08:45 1 MacTavish-Whitaker CAN [19] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [21] 2-1 (21-15, 24-26, 15-9) 0:59
51 10-May 08:45 4 Mersmann-Schneider GER [6] Köhler-Schumacher GER [8] 0-2 (16-21, 17-21) 0:40
50 10-May 08:45 3 Bloem-Wesselink NED [15] Grawender-Lundqvist SWE [14] 1-2 (15-21, 22-20, 16-18) 0:58
49 10-May 08:45 2 Kongshavn-Kjølberg NOR [24] Numwong-Hongpak THA [23] 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) 0:56
Pool H
48 09-May 16:00 4 Kongshavn-Kjølberg NOR [24] Nori-Gabi VEN [25] 2-0 (21-15, 21-16) 0:37
47 09-May 16:00 1 Köhler-Schumacher GER [8] Revuelta-Candelas MEX [9] 0-2 (16-21, 18-21) 0:38
32 08-May 18:30 1 Revuelta-Candelas MEX [9] Nori-Gabi VEN [25] 2-0 (22-20, 22-20) 0:39
31 08-May 18:30 2 Köhler-Schumacher GER [8] Kongshavn-Kjølberg NOR [24] 1-2 (21-10, 14-21, 11-15) 0:44
16 08-May 11:00 1 Revuelta-Candelas MEX [9] Kongshavn-Kjølberg NOR [24] 2-0 (21-12, 21-17) 0:35
15 08-May 11:00 2 Köhler-Schumacher GER [8] Nori-Gabi VEN [25] 2-0 (24-22, 21-12) 0:36
Pool G
46 09-May 15:00 4 Numwong-Hongpak THA [23] Kusano-Sakurako JPN [26] 1-2 (21-17, 12-21, 18-20) 1:00
45 09-May 15:00 1 Laboureur-Sude GER [7] Burnside-Valdez Lizarraga MEX [10] 2-0 (21-10, 21-14) 0:28
30 08-May 17:30 1 Burnside-Valdez Lizarraga MEX [10] Kusano-Sakurako JPN [26] 0-2 (15-21, 18-21) 0:32
29 08-May 17:30 2 Laboureur-Sude GER [7] Numwong-Hongpak THA [23] 2-0 (21-12, 21-15) 0:26
14 08-May 10:10 1 Burnside-Valdez Lizarraga MEX [10] Numwong-Hongpak THA [23] 0-2 (16-21, 12-21) 0:32
13 08-May 10:10 2 Laboureur-Sude GER [7] Kusano-Sakurako JPN [26] 2-0 (21-11, 21-6) 0:29
Pool F
44 09-May 16:00 3 Behrens-Seyfferth GER [22] Séguin-Wilkerson CAN [27] 2-1 (21-12, 21-23, 15-12) 0:52
43 09-May 16:00 2 Mersmann-Schneider GER [6] Gallay-Klug ARG [11] 0-2 (17-21, 18-21) 0:43
28 08-May 11:00 4 Gallay-Klug ARG [11] Séguin-Wilkerson CAN [27] 2-1 (19-21, 21-17, 15-9) 0:58
27 08-May 11:00 3 Mersmann-Schneider GER [6] Behrens-Seyfferth GER [22] 2-0 (21-16, 21-11) 0:40
12 08-May 18:30 4 Gallay-Klug ARG [11] Behrens-Seyfferth GER [22] 2-1 (21-17, 19-21, 15-2) 0:49
11 08-May 18:30 3 Mersmann-Schneider GER [6] Séguin-Wilkerson CAN [27] 2-1 (21-13, 19-21, 15-10) 0:46
Pool E
42 09-May 12:00 1 Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [21] Cruz-Virgen MEX [28] 2-0 (21-14, 21-10) 0:32
41 09-May 12:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [5] Juliana-Antonelli BRA [12] 0-2 (16-21, 18-21) 0:39
26 08-May 09:20 1 Juliana-Antonelli BRA [12] Cruz-Virgen MEX [28] 2-0 (21-14, 21-5) 0:31
25 08-May 09:20 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [5] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [21] 2-0 (21-11, 21-18) 0:31
10 08-May 16:30 2 Juliana-Antonelli BRA [12] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [21] 2-0 (21-16, 21-14) 0:32
9 08-May 16:30 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [5] Cruz-Virgen MEX [28] 2-0 (21-12, 21-12) 0:29
Pool D
40 09-May 15:00 3 Hughes-Engle USA [20] Momoli-Toti ITA [29] 2-0 (21-14, 21-12) 0:36
39 09-May 15:00 2 Pavlik-Fopma USA [4] Radarong-Udomchavee THA [13] injury team B
24 08-May 10:10 4 Radarong-Udomchavee THA [13] Momoli-Toti ITA [29] 2-0 (21-11, 21-18) 0:35
23 08-May 10:10 3 Pavlik-Fopma USA [4] Hughes-Engle USA [20] 1-2 (21-19, 18-21, 13-15) 0:52
8 08-May 17:30 4 Radarong-Udomchavee THA [13] Hughes-Engle USA [20] 0-2 (14-21, 14-21) 0:35
7 08-May 17:30 3 Pavlik-Fopma USA [4] Momoli-Toti ITA [29] 2-0 (21-13, 21-11) 0:30
Pool C
38 09-May 12:00 3 MacTavish-Whitaker CAN [19] Vernier-Jurja CRO [30] 2-0 (21-13, 24-22) 0:39
37 09-May 12:00 2 Xue-X. Y. Xia CHN [3] Grawender-Lundqvist SWE [14] 2-0 (21-16, 21-15) 0:33
22 08-May 16:30 4 Grawender-Lundqvist SWE [14] Vernier-Jurja CRO [30] 2-0 (21-9, 21-11) 0:29
21 08-May 16:30 3 Xue-X. Y. Xia CHN [3] MacTavish-Whitaker CAN [19] 2-1 (21-18, 20-22, 15-12) 0:54
6 08-May 09:20 4 Grawender-Lundqvist SWE [14] MacTavish-Whitaker CAN [19] 0-2 (20-22, 25-27) 0:46
5 08-May 09:20 3 Xue-X. Y. Xia CHN [3] Vernier-Jurja CRO [30] 2-0 (21-11, 21-9) 0:27
Pool B
36 09-May 11:00 1 Humana-Paredes-Pischke CAN [18] Santacruz-Lopez MEX [31] 2-0 (21-15, 22-20) 0:41
35 09-May 11:00 4 Agatha-Seixas BRA [2] Bloem-Wesselink NED [15] 2-0 (21-16, 21-17) 0:43
20 08-May 15:30 1 Bloem-Wesselink NED [15] Santacruz-Lopez MEX [31] 2-0 (21-14, 21-11) 0:27
19 08-May 15:30 2 Agatha-Seixas BRA [2] Humana-Paredes-Pischke CAN [18] 2-1 (19-21, 21-18, 15-7) 0:53
4 08-May 08:30 2 Bloem-Wesselink NED [15] Humana-Paredes-Pischke CAN [18] 2-0 (23-21, 21-15) 0:39
3 08-May 08:30 1 Agatha-Seixas BRA [2] Santacruz-Lopez MEX [31] 2-0 (21-6, 21-15) 0:25
Pool A
34 09-May 11:00 3 Bonnerova-Hermannova CZE [17] Menghi-Cavalluzzi ITA [32] 2-0 (21-17, 21-7) 0:35
33 09-May 11:00 2 Talita-Lima BRA [1] Arvaniti-Karagkouni GRE [16] 2-0 (21-11, 21-10) 0:34
18 08-May 15:30 4 Arvaniti-Karagkouni GRE [16] Menghi-Cavalluzzi ITA [32] 2-0 (21-14, 21-15) 0:40
17 08-May 15:30 3 Talita-Lima BRA [1] Bonnerova-Hermannova CZE [17] 2-0 (21-15, 21-14) 0:32
2 08-May 08:30 4 Arvaniti-Karagkouni GRE [16] Bonnerova-Hermannova CZE [17] 2-1 (16-21, 21-11, 17-15) 0:55
1 08-May 08:30 3 Talita-Lima BRA [1] Menghi-Cavalluzzi ITA [32] 2-0 (21-9, 21-11) 0:33
');