document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 25-May 15:00 1 Holtwick-Semmler GER [3] Kolocova-Slukova CZE [1] 1-2 (18-21, 21-16, 12-15) 0:50
Final 3rd Place
71 25-May 14:00 1 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] 2-1 (21-18, 17-21, 15-5) 0:44
Semi-finals
70 25-May 11:00 1 Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] Kolocova-Slukova CZE [1] 1-2 (21-16, 16-21, 15-17) 0:52
69 25-May 10:00 1 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Holtwick-Semmler GER [3] 0-2 (19-21, 17-21) 0:43
Round 3
68 24-May 16:30 1 Kolosinska-Brzostek POL [17] Kolocova-Slukova CZE [1] 0-2 (16-21, 14-21) 0:36
67 24-May 15:30 1 Borger-Büthe GER [4] Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) 0:49
66 24-May 14:00 1 Antonelli-Juliana BRA [10] Holtwick-Semmler GER [3] 0-2 (12-21, 22-24) 0:41
65 24-May 14:00 2 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Bansley-Pavan CAN [9] 2-0 (21-11, 21-8) 0:25
Round 2
64 24-May 13:00 1 Syrtseva-Moiseeva RUS [13] Kolocova-Slukova CZE [1] 0-2 (17-21, 13-21) 0:36
63 24-May 13:00 2 Gioria-Giombini ITA [21] Kolosinska-Brzostek POL [17] 0-2 (14-21, 18-21) 0:36
62 24-May 12:00 1 Ukolova-Prokopeva RUS [8] Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] 0-2 (19-21, 15-21) 0:38
61 24-May 12:00 2 Borger-Büthe GER [4] Mashkova-Tsimbalova KAZ [14] 2-0 (21-8, 21-15) 0:32
60 24-May 11:00 2 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [12] Holtwick-Semmler GER [3] 0-2 (9-21, 14-21) 0:26
59 24-May 11:00 1 Antonelli-Juliana BRA [10] Braakman-Van der Vlist NED [15] 2-0 (21-18, 21-16) 0:37
58 24-May 10:00 2 Xue-X. Y. Xia CHN [5] Bansley-Pavan CAN [9] 0-2 (19-21, 18-21) 0:39
57 24-May 10:00 1 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [20] 2-0 (21-17, 21-15) 0:32
Round 1
56 23-May 18:00 2 Syrtseva-Moiseeva RUS [13] Grawender-Lundqvist SWE [22] 2-0 (21-15, 21-18) 0:37
55 23-May 18:00 1 Kolosinska-Brzostek POL [17] Vorlova-Nakladalova CZE [31] 2-0 (21-14, 21-13) 0:29
54 23-May 18:00 4 Goricanec-Hüberli SUI [19] Ukolova-Prokopeva RUS [8] 1-2 (14-21, 22-20, 12-15) 0:46
53 23-May 18:00 3 Bieneck-Großner GER [11] Mashkova-Tsimbalova KAZ [14] 1-2 (21-16, 19-21, 13-15) 0:49
52 23-May 17:00 1 Bonnerova-Hermannova CZE [23] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [12] 1-2 (17-21, 21-18, 15-17) 0:49
51 23-May 17:00 4 Braakman-Van der Vlist NED [15] Radarong-Udomchavee THA [16] 2-0 (21-16, 23-21) 0:39
50 23-May 17:00 3 Xue-X. Y. Xia CHN [5] Dumbauskaite-Povilaityte LTU [26] 2-0 (21-17, 21-18) 0:35
49 23-May 17:00 2 Take-Mizoe JPN [25] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [20] 0-2 (19-21, 13-21) 0:35
Pool H
48 23-May 12:00 4 MacTavish-Whitaker CAN [24] Take-Mizoe JPN [25] 2-1 (13-21, 21-19, 15-13) 0:52
47 23-May 12:00 3 Ukolova-Prokopeva RUS [8] Bansley-Pavan CAN [9] 1-2 (24-22, 10-21, 10-15) 0:51
32 22-May 17:00 3 Bansley-Pavan CAN [9] Take-Mizoe JPN [25] 2-0 (21-18, 21-12) 0:37
31 22-May 17:00 2 Ukolova-Prokopeva RUS [8] MacTavish-Whitaker CAN [24] 2-1 (21-23, 21-18, 15-12) 0:56
16 22-May 13:00 2 Bansley-Pavan CAN [9] MacTavish-Whitaker CAN [24] 2-1 (19-21, 21-13, 15-8) 0:47
15 22-May 13:00 3 Ukolova-Prokopeva RUS [8] Take-Mizoe JPN [25] 0-2 (19-21, 17-21) 0:38
Pool G
46 23-May 11:00 1 Bonnerova-Hermannova CZE [23] Dumbauskaite-Povilaityte LTU [26] 2-1 (21-13, 21-23, 16-14) 0:50
45 23-May 11:00 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [7] Antonelli-Juliana BRA [10] 0-2 (17-21, 13-21) 0:38
30 22-May 16:00 2 Antonelli-Juliana BRA [10] Dumbauskaite-Povilaityte LTU [26] 2-0 (21-11, 21-14) 0:29
29 22-May 16:00 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [7] Bonnerova-Hermannova CZE [23] 1-2 (19-21, 21-14, 13-15) 0:54
14 22-May 12:00 1 Antonelli-Juliana BRA [10] Bonnerova-Hermannova CZE [23] 2-1 (15-21, 21-12, 15-10) 0:43
13 22-May 12:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [7] Dumbauskaite-Povilaityte LTU [26] 1-2 (21-19, 21-23, 12-15) 0:53
Pool F
44 23-May 11:00 3 Grawender-Lundqvist SWE [22] Adelin-Longuet FRA [27] 2-1 (21-19, 23-25, 15-8) 0:54
43 23-May 11:00 4 Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] Bieneck-Großner GER [11] 2-1 (16-21, 21-18, 15-10) 0:52
28 22-May 16:00 4 Bieneck-Großner GER [11] Adelin-Longuet FRA [27] 0-2 (27-29, 19-21) 0:42
27 22-May 16:00 3 Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] Grawender-Lundqvist SWE [22] 2-0 (21-12, 21-17) 0:32
12 22-May 12:00 3 Bieneck-Großner GER [11] Grawender-Lundqvist SWE [22] 2-1 (21-16, 18-21, 15-9) 0:47
11 22-May 12:00 2 Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [6] Adelin-Longuet FRA [27] 2-1 (21-15, 19-21, 16-14) 0:51
Pool E
42 23-May 10:00 4 Gioria-Giombini ITA [21] Treland-Pedersen NOR [28] 2-0 (21-11, 21-16) 0:32
41 23-May 10:00 3 Xue-X. Y. Xia CHN [5] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [12] 2-0 (21-18, 21-17) 0:36
26 22-May 15:00 4 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [12] Treland-Pedersen NOR [28] 2-0 (21-17, 22-20) 0:36
25 22-May 15:00 3 Xue-X. Y. Xia CHN [5] Gioria-Giombini ITA [21] 0-2 (20-22, 19-21) 0:37
10 22-May 11:00 2 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [12] Gioria-Giombini ITA [21] 2-1 (16-21, 22-20, 15-12) 0:50
9 22-May 11:00 4 Xue-X. Y. Xia CHN [5] Treland-Pedersen NOR [28] 2-0 (21-14, 21-14) 0:30
Pool D
40 23-May 10:00 1 Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [20] Zolnercikova-Jakubsova CZE [29] 2-0 (21-12, 21-11) 0:29
39 23-May 10:00 2 Borger-Büthe GER [4] Syrtseva-Moiseeva RUS [13] 2-0 (21-19, 21-15) 0:35
24 22-May 15:00 1 Syrtseva-Moiseeva RUS [13] Zolnercikova-Jakubsova CZE [29] 2-0 (21-11, 21-16) 0:31
23 22-May 15:00 2 Borger-Büthe GER [4] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [20] 2-0 (21-11, 21-15) 0:32
8 22-May 11:00 3 Syrtseva-Moiseeva RUS [13] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [20] 2-1 (21-17, 16-21, 15-9) 0:49
7 22-May 11:00 1 Borger-Büthe GER [4] Zolnercikova-Jakubsova CZE [29] 2-0 (21-19, 21-17) 0:37
Pool C
38 23-May 09:00 4 Goricanec-Hüberli SUI [19] Kociolek-Strag POL [30] 2-0 (21-16, 21-13) 0:34
37 23-May 09:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Mashkova-Tsimbalova KAZ [14] 2-1 (18-21, 21-17, 15-11) 0:45
22 22-May 14:00 4 Mashkova-Tsimbalova KAZ [14] Kociolek-Strag POL [30] 2-1 (21-19, 21-23, 15-11) 0:53
21 22-May 14:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Goricanec-Hüberli SUI [19] 2-1 (14-21, 21-13, 15-9) 0:43
6 22-May 10:00 4 Mashkova-Tsimbalova KAZ [14] Goricanec-Hüberli SUI [19] 1-2 (21-19, 19-21, 11-15) 0:53
5 22-May 10:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Kociolek-Strag POL [30] 2-0 (21-10, 21-16) 0:33
Pool B
36 23-May 09:00 1 Elize Maia-Fernanda BRA [18] Vorlova-Nakladalova CZE [31] 0-2 (18-21, 19-21) 0:40
35 23-May 09:00 2 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Braakman-Van der Vlist NED [15] 2-0 (21-17, 21-17) 0:36
20 22-May 14:00 1 Braakman-Van der Vlist NED [15] Vorlova-Nakladalova CZE [31] 2-0 (21-12, 21-16) 0:32
19 22-May 14:00 2 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Elize Maia-Fernanda BRA [18] 2-0 (24-22, 21-16) 0:42
4 22-May 10:00 2 Braakman-Van der Vlist NED [15] Elize Maia-Fernanda BRA [18] 2-1 (21-23, 28-26, 15-7) 1:00
3 22-May 10:00 1 Ludwig-Walkenhorst GER [2] Vorlova-Nakladalova CZE [31] 2-0 (21-14, 21-13) 0:29
Pool A
34 23-May 12:00 2 Kolosinska-Brzostek POL [17] Van der Hoeven-Smit NED [32] 2-0 (21-9, 21-9) 0:26
33 23-May 12:00 1 Kolocova-Slukova CZE [1] Radarong-Udomchavee THA [16] 2-0 (24-22, 22-20) 0:47
18 22-May 17:00 4 Radarong-Udomchavee THA [16] Van der Hoeven-Smit NED [32] 2-0 (21-11, 21-11) 0:27
17 22-May 17:00 1 Kolocova-Slukova CZE [1] Kolosinska-Brzostek POL [17] 2-0 (21-13, 21-12) 0:34
2 22-May 13:00 4 Radarong-Udomchavee THA [16] Kolosinska-Brzostek POL [17] 0-2 (16-21, 10-21) 0:35
1 22-May 13:00 1 Kolocova-Slukova CZE [1] Van der Hoeven-Smit NED [32] 2-0 (21-14, 21-19) 0:37
');