document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 15-Jun 17:00 1 Ross-Walsh USA [2] Talita-Lima BRA [1] 2-1 (21-17, 22-24, 15-13) 0:52
Final 3rd Place
71 15-Jun 16:00 1 Meppelink-Van Iersel NED [13] Liliana-Baquerizo ESP [7] 2-1 (21-19, 18-21, 15-12) 0:52
Semi-finals
70 15-Jun 13:00 1 Liliana-Baquerizo ESP [7] Talita-Lima BRA [1] 1-2 (21-15, 21-23, 10-15) 0:50
69 15-Jun 12:00 1 Ross-Walsh USA [2] Meppelink-Van Iersel NED [13] 2-0 (21-14, 21-17) 0:33
Round 3
68 14-Jun 16:30 1 Brzostek-Kolosinska POL [29] Talita-Lima BRA [1] 0-2 (10-21, 16-21) 0:32
67 14-Jun 16:30 2 Xue-X. Y. Xia CHN [14] Liliana-Baquerizo ESP [7] 0-2 (19-21, 14-21) 0:35
66 14-Jun 17:30 1 Meppelink-Van Iersel NED [13] Antonelli-Juliana BRA [20] 2-0 (21-11, 23-21) 0:37
65 14-Jun 19:00 1 Ross-Walsh USA [2] Borger-Büthe GER [6] 2-1 (19-21, 21-17, 15-13) 0:49
Round 2
64 14-Jun 12:30 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [22] Talita-Lima BRA [1] 1-2 (21-18, 18-21, 13-15) 0:52
63 14-Jun 12:30 3 Kolocova-Slukova CZE [12] Brzostek-Kolosinska POL [29] 1-2 (19-21, 21-16, 5-15) 0:49
62 14-Jun 12:30 4 Menegatti-Orsi Toth ITA [15] Liliana-Baquerizo ESP [7] 1-2 (21-23, 22-20, 12-15) 0:52
61 14-Jun 12:30 2 Xue-X. Y. Xia CHN [14] Broder-Valjas CAN [24] 2-0 (21-17, 21-17) 0:38
60 14-Jun 13:30 4 Bawden-Clancy AUS [16] Antonelli-Juliana BRA [20] 0-2 (14-21, 21-23) 0:44
59 14-Jun 13:30 1 Ukolova-Prokopeva RUS [9] Meppelink-Van Iersel NED [13] 0-2 (17-21, 12-21) 0:39
58 14-Jun 13:30 3 Agatha-Seixas BRA [5] Borger-Büthe GER [6] 0-2 (19-21, 15-21) 0:37
57 14-Jun 13:30 2 Ross-Walsh USA [2] Fendrick-Sweat USA [11] 2-0 (21-15, 21-15) 0:34
Round 1
56 14-Jun 09:00 4 Wang Fan-Yue Y. CHN [22] Gioria-Giombini ITA [30] 2-0 (22-20, 21-13) 0:39
55 14-Jun 09:00 3 Forrer-Vergé-Dépré SUI [23] Brzostek-Kolosinska POL [29] 1-2 (14-21, 21-15, 10-15) 0:49
54 14-Jun 09:00 1 Menegatti-Orsi Toth ITA [15] Braakman-Van der Vlist NED [28] 2-1 (21-14, 22-24, 15-11) 0:49
53 14-Jun 09:00 2 Dubovcova-Nestarcova SVK [17] Broder-Valjas CAN [24] 1-2 (21-10, 19-21, 11-15) 0:52
52 14-Jun 09:50 4 Bansley-Pavan CAN [25] Bawden-Clancy AUS [16] 1-2 (21-19, 16-21, 12-15) 0:53
51 14-Jun 09:50 1 Meppelink-Van Iersel NED [13] Syrtseva-Moiseeva RUS [10] 2-1 (19-21, 21-19, 15-7) 0:49
50 14-Jun 09:50 3 Agatha-Seixas BRA [5] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 2-1 (21-23, 21-13, 15-12) 0:55
49 14-Jun 09:50 2 Pavlik-Fopma USA [19] Fendrick-Sweat USA [11] 0-2 (14-21, 19-21) 0:33
Pool H
48 12-Jun 11:30 4 Broder-Valjas CAN [24] Bansley-Pavan CAN [25] 1-2 (21-9, 15-21, 7-15) 0:43
47 12-Jun 12:00 1 Day-Summer USA [8] Ukolova-Prokopeva RUS [9] 1-2 (17-21, 21-17, 8-15) 0:47
32 12-Jun 20:00 1 Ukolova-Prokopeva RUS [9] Bansley-Pavan CAN [25] 2-1 (22-20, 16-21, 15-12) 0:52
31 12-Jun 19:30 3 Day-Summer USA [8] Broder-Valjas CAN [24] 0-2 (18-21, 14-21) 0:35
16 13-Jun 13:00 1 Ukolova-Prokopeva RUS [9] Broder-Valjas CAN [24] 2-0 (21-14, 21-13) 0:32
15 13-Jun 13:00 4 Day-Summer USA [8] Bansley-Pavan CAN [25] 0-2 (18-21, 18-21) 0:39
Pool G
46 13-Jun 14:00 4 Forrer-Vergé-Dépré SUI [23] Mersmann-Schneider GER [26] 2-0 (24-22, 23-21) 0:43
45 13-Jun 14:00 1 Liliana-Baquerizo ESP [7] Syrtseva-Moiseeva RUS [10] 2-0 (21-17, 21-15) 0:34
30 12-Jun 19:00 1 Syrtseva-Moiseeva RUS [10] Mersmann-Schneider GER [26] 2-1 (10-21, 21-19, 16-14) 0:49
29 12-Jun 18:30 4 Liliana-Baquerizo ESP [7] Forrer-Vergé-Dépré SUI [23] 2-1 (21-19, 20-22, 16-14) 0:53
14 12-Jun 11:00 1 Syrtseva-Moiseeva RUS [10] Forrer-Vergé-Dépré SUI [23] 0-2 (21-23, 16-21) 0:41
13 12-Jun 10:40 4 Liliana-Baquerizo ESP [7] Mersmann-Schneider GER [26] 2-0 (21-15, 21-16) 0:33
Pool F
44 13-Jun 13:00 3 Wang Fan-Yue Y. CHN [22] Gallay-Klug ARG [27] 2-0 (22-20, 22-20) 0:43
43 13-Jun 13:00 2 Borger-Büthe GER [6] Fendrick-Sweat USA [11] 2-0 (21-16, 21-12) 0:30
28 12-Jun 19:30 2 Fendrick-Sweat USA [11] Gallay-Klug ARG [27] 2-0 (21-15, 21-19) 0:36
27 12-Jun 19:30 4 Borger-Büthe GER [6] Wang Fan-Yue Y. CHN [22] 2-1 (24-22, 13-21, 15-10) 0:53
12 12-Jun 11:30 3 Fendrick-Sweat USA [11] Wang Fan-Yue Y. CHN [22] 1-2 (19-21, 21-16, 13-15) 0:45
11 12-Jun 11:30 2 Borger-Büthe GER [6] Gallay-Klug ARG [27] 1-2 (21-19, 16-21, 10-15) 0:51
Pool E
42 13-Jun 14:00 2 Carico-Hochevar USA [21] Braakman-Van der Vlist NED [28] 0-2 (21-23, 19-21) 0:41
41 13-Jun 14:00 3 Agatha-Seixas BRA [5] Kolocova-Slukova CZE [12] 0-2 (16-21, 21-23) 0:43
26 12-Jun 18:30 3 Kolocova-Slukova CZE [12] Braakman-Van der Vlist NED [28] 2-0 (21-13, 21-14) 0:32
25 12-Jun 18:30 2 Agatha-Seixas BRA [5] Carico-Hochevar USA [21] 2-0 (21-14, 21-16) 0:35
10 12-Jun 10:40 3 Kolocova-Slukova CZE [12] Carico-Hochevar USA [21] 2-0 (21-16, 21-16) 0:36
9 12-Jun 10:40 2 Agatha-Seixas BRA [5] Braakman-Van der Vlist NED [28] 2-0 (21-18, 21-15) 0:39
Pool D
40 13-Jun 16:00 3 Antonelli-Juliana BRA [20] Brzostek-Kolosinska POL [29] 2-0 (21-19, 23-21) 0:44
39 13-Jun 16:00 1 Maria Clara-Carol BRA [4] Meppelink-Van Iersel NED [13] 0-2 (14-21, 15-21) 0:33
24 12-Jun 09:50 4 Meppelink-Van Iersel NED [13] Brzostek-Kolosinska POL [29] 2-0 (21-17, 21-18) 0:36
23 12-Jun 09:50 3 Maria Clara-Carol BRA [4] Antonelli-Juliana BRA [20] 0-2 (19-21, 16-21) 0:37
8 12-Jun 17:30 4 Meppelink-Van Iersel NED [13] Antonelli-Juliana BRA [20] 1-2 (17-21, 21-19, 12-15) 0:52
7 12-Jun 17:30 3 Maria Clara-Carol BRA [4] Brzostek-Kolosinska POL [29] 1-2 (21-19, 22-24, 13-15) 0:58
Pool C
38 13-Jun 16:00 2 Pavlik-Fopma USA [19] Gioria-Giombini ITA [30] 2-1 (21-19, 18-21, 16-14) 0:48
37 13-Jun 16:00 4 Holtwick-Semmler GER [3] Xue-X. Y. Xia CHN [14] 0-2 (16-21, 25-27) 0:44
22 12-Jun 16:30 4 Xue-X. Y. Xia CHN [14] Gioria-Giombini ITA [30] 2-1 (21-23, 21-18, 15-12) 0:51
21 12-Jun 17:00 1 Holtwick-Semmler GER [3] Pavlik-Fopma USA [19] 0-2 (19-21, 19-21) 0:38
6 12-Jun 09:00 4 Xue-X. Y. Xia CHN [14] Pavlik-Fopma USA [19] 2-0 (21-15, 21-17) 0:38
5 12-Jun 09:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Gioria-Giombini ITA [30] 0-2 (18-21, 15-21) 0:36
Pool B
36 13-Jun 15:00 4 Zumkehr-Heidrich SUI [18] Bonnerova-Hermannova CZE [31] 2-1 (22-20, 13-21, 15-13) 0:48
35 13-Jun 15:00 2 Ross-Walsh USA [2] Menegatti-Orsi Toth ITA [15] 2-0 (21-18, 21-10) 0:31
20 12-Jun 16:30 3 Menegatti-Orsi Toth ITA [15] Bonnerova-Hermannova CZE [31] 2-0 (21-17, 21-16) 0:34
19 12-Jun 16:30 2 Ross-Walsh USA [2] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 2-0 (21-13, 21-16) 0:34
4 12-Jun 09:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [15] Zumkehr-Heidrich SUI [18] 2-0 (21-17, 21-17) 0:39
3 12-Jun 09:00 1 Ross-Walsh USA [2] Bonnerova-Hermannova CZE [31] 2-0 (21-7, 21-9) 0:26
Pool A
34 13-Jun 15:00 1 Dubovcova-Nestarcova SVK [17] Rudykh-Makroguzova RUS [32] 2-1 (21-18, 20-22, 15-13) 0:54
33 13-Jun 15:00 3 Talita-Lima BRA [1] Bawden-Clancy AUS [16] 2-1 (16-21, 21-16, 15-11) 0:48
18 12-Jun 18:00 1 Bawden-Clancy AUS [16] Rudykh-Makroguzova RUS [32] 2-1 (19-21, 21-10, 16-14) 0:47
17 12-Jun 17:30 2 Talita-Lima BRA [1] Dubovcova-Nestarcova SVK [17] 2-0 (21-13, 21-13) 0:33
2 12-Jun 09:50 2 Bawden-Clancy AUS [16] Dubovcova-Nestarcova SVK [17] 1-2 (18-21, 21-15, 15-17) 0:48
1 12-Jun 10:00 1 Talita-Lima BRA [1] Rudykh-Makroguzova RUS [32] 2-0 (21-14, 21-13) 0:31
');