document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 27-Jul 12:30 C Walsh-Ross USA [1] Agatha-Seixas BRA [5] 2-0 (21-17, 21-17) 0:37
Final 3rd Place
71 27-Jul 10:00 C Dubovcova-Nestarcova SVK [14] Liliana-Baquerizo ESP [4] 2-1 (21-19, 12-21, 15-13) 0:49
Semi-finals
70 26-Jul 16:30 C Liliana-Baquerizo ESP [4] Agatha-Seixas BRA [5] 0-2 (19-21, 16-21) 0:39
69 26-Jul 13:30 C Walsh-Ross USA [1] Dubovcova-Nestarcova SVK [14] 2-0 (21-14, 21-16) 0:37
Round 3
68 26-Jul 09:30 3 Agatha-Seixas BRA [5] Holtwick-Semmler GER [3] 2-0 (21-11, 21-13) 0:32
67 26-Jul 09:30 2 Fendrick-Sweat USA [13] Liliana-Baquerizo ESP [4] 0-2 (16-21, 19-21) 0:38
66 26-Jul 11:00 1 Bawden-Clancy AUS [11] Dubovcova-Nestarcova SVK [14] 0-2 (15-21, 18-21) 0:34
65 26-Jul 11:00 C Walsh-Ross USA [1] Meppelink-Van Iersel NED [8] 2-0 (21-16, 21-16) 0:38
Round 2
64 25-Jul 16:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Larissa-Talita BRA [18] 2-0 (21-17, 21-16) 0:34
63 25-Jul 16:00 2 Agatha-Seixas BRA [5] Menegatti-Orsi Toth ITA [17] 2-1 (18-21, 21-19, 15-11) 0:58
62 25-Jul 14:00 2 Liliana-Baquerizo ESP [4] Lima-Fernanda BRA [7] 2-1 (19-21, 26-24, 15-12) 0:59
61 25-Jul 14:00 1 Fendrick-Sweat USA [13] Antonelli-Juliana BRA [2] 2-0 (30-28, 21-17) 0:53
60 25-Jul 16:00 1 Day-Summer USA [12] Dubovcova-Nestarcova SVK [14] 0-2 (16-21, 11-21) 0:32
59 25-Jul 14:00 3 Bawden-Clancy AUS [11] Wang Fan-Yue Y. CHN [9] 2-0 (21-18, 21-14) 0:37
58 25-Jul 14:00 4 Borger-Büthe GER [6] Meppelink-Van Iersel NED [8] 0-2 (24-26, 19-21) 0:47
57 25-Jul 16:00 C Walsh-Ross USA [1] Ludwig-Sude GER [10] 2-1 (21-18, 18-21, 17-15) 0:52
Round 1
56 25-Jul 12:00 3 Holtwick-Semmler GER [3] Humana-Paredes-Pischke CAN [26] 2-1 (15-21, 21-16, 21-19) 0:54
55 25-Jul 12:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [17] Syrtseva-Moiseeva RUS [20] 2-0 (21-19, 21-19) 0:39
54 25-Jul 11:00 C Liliana-Baquerizo ESP [4] Candelas-Revuelta MEX [27] 2-0 (21-10, 21-14) 0:31
53 25-Jul 11:00 3 Antonelli-Juliana BRA [2] Ukolova-Prokopeva RUS [25] 2-0 (21-19, 21-19) 0:41
52 25-Jul 12:00 C Day-Summer USA [12] Gallay-Klug ARG [15] 2-1 (21-17, 15-21, 15-8) 0:57
51 25-Jul 11:00 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [9] Mashkova-Tsimbalova KAZ [28] 2-1 (17-21, 21-17, 15-10) 0:51
50 25-Jul 11:00 1 Borger-Büthe GER [6] Grawender-Lundqvist SWE [32] 2-1 (21-19, 18-21, 15-13) 0:56
49 25-Jul 12:00 1 Ludwig-Sude GER [10] Goricanec-Hüberli SUI [19] 2-0 (21-15, 21-18) 0:35
Pool H
48 24-Jul 14:20 3 Broder-Valjas CAN [24] Ukolova-Prokopeva RUS [25] 0-2 (19-21, 15-21) 0:34
47 24-Jul 14:20 1 Meppelink-Van Iersel NED [8] Wang Fan-Yue Y. CHN [9] 2-0 (21-15, 21-15) 0:37
32 23-Jul 17:40 3 Wang Fan-Yue Y. CHN [9] Ukolova-Prokopeva RUS [25] 2-0 (21-19, 21-7) 0:39
31 23-Jul 17:40 2 Meppelink-Van Iersel NED [8] Broder-Valjas CAN [24] 2-0 (21-15, 21-19) 0:39
16 23-Jul 11:00 3 Wang Fan-Yue Y. CHN [9] Broder-Valjas CAN [24] 2-0 (21-11, 21-14) 0:36
15 23-Jul 11:00 2 Meppelink-Van Iersel NED [8] Ukolova-Prokopeva RUS [25] 2-1 (22-20, 19-21, 15-11) 0:43
Pool G
46 24-Jul 13:30 2 Mersmann-Schneider GER [23] Humana-Paredes-Pischke CAN [26] 1-2 (15-21, 21-19, 11-15) 0:53
45 24-Jul 13:30 1 Lima-Fernanda BRA [7] Ludwig-Sude GER [10] 2-0 (21-9, 21-17) 0:32
30 23-Jul 17:40 C Ludwig-Sude GER [10] Humana-Paredes-Pischke CAN [26] 2-1 (20-22, 21-15, 15-10) 0:46
29 23-Jul 17:40 1 Lima-Fernanda BRA [7] Mersmann-Schneider GER [23] 2-0 (21-12, 21-18) 0:30
14 23-Jul 11:00 1 Ludwig-Sude GER [10] Mersmann-Schneider GER [23] 2-0 (21-14, 21-18) 0:37
13 23-Jul 11:00 C Lima-Fernanda BRA [7] Humana-Paredes-Pischke CAN [26] 2-0 (21-10, 22-20) 0:32
Pool F
44 24-Jul 14:20 C Carico-Hochevar USA [22] Candelas-Revuelta MEX [27] 1-2 (14-21, 21-17, 10-15) 0:48
43 24-Jul 14:20 2 Borger-Büthe GER [6] Bawden-Clancy AUS [11] 0-2 (16-21, 19-21) 0:36
28 23-Jul 16:50 3 Bawden-Clancy AUS [11] Candelas-Revuelta MEX [27] 2-0 (21-16, 21-19) 0:35
27 23-Jul 16:50 C Borger-Büthe GER [6] Carico-Hochevar USA [22] 2-0 (21-16, 21-15) 0:35
12 23-Jul 10:10 1 Bawden-Clancy AUS [11] Carico-Hochevar USA [22] 1-2 (18-21, 21-18, 8-15) 0:50
11 23-Jul 10:10 3 Borger-Büthe GER [6] Candelas-Revuelta MEX [27] 2-0 (24-22, 21-17) 0:40
Pool E
42 24-Jul 13:30 3 Brzostek-Kolosinska POL [21] Mashkova-Tsimbalova KAZ [28] 1-2 (22-20, 23-25, 9-15) 1:01
41 24-Jul 13:30 C Agatha-Seixas BRA [5] Day-Summer USA [12] 2-0 (21-14, 21-12) 0:31
26 23-Jul 16:50 1 Day-Summer USA [12] Mashkova-Tsimbalova KAZ [28] 2-0 (21-18, 21-19) 0:34
25 23-Jul 16:50 2 Agatha-Seixas BRA [5] Brzostek-Kolosinska POL [21] 2-0 (21-17, 21-16) 0:38
10 23-Jul 10:10 C Day-Summer USA [12] Brzostek-Kolosinska POL [21] 2-1 (16-21, 23-21, 15-13) 0:48
9 23-Jul 10:10 2 Agatha-Seixas BRA [5] Mashkova-Tsimbalova KAZ [28] 2-0 (21-13, 21-19) 0:37
Pool D
40 24-Jul 12:40 3 Syrtseva-Moiseeva RUS [20] Radarong-Udomchavee THA [29] 2-0 (21-13, 21-18) 0:35
39 24-Jul 12:40 C Liliana-Baquerizo ESP [4] Fendrick-Sweat USA [13] 1-2 (17-21, 21-17, 15-17) 1:02
24 23-Jul 16:00 1 Fendrick-Sweat USA [13] Radarong-Udomchavee THA [29] 2-0 (21-12, 24-22) 0:38
23 23-Jul 16:00 3 Liliana-Baquerizo ESP [4] Syrtseva-Moiseeva RUS [20] 2-0 (21-16, 21-14) 0:33
8 23-Jul 09:20 C Fendrick-Sweat USA [13] Syrtseva-Moiseeva RUS [20] 2-0 (21-15, 21-13) 0:34
7 23-Jul 09:20 2 Liliana-Baquerizo ESP [4] Radarong-Udomchavee THA [29] 2-0 (21-10, 21-15) 0:33
Pool C
38 24-Jul 12:40 1 Goricanec-Hüberli SUI [19] Hughes-Engle USA [30] 2-0 (21-12, 21-17) 0:38
37 24-Jul 12:40 2 Holtwick-Semmler GER [3] Dubovcova-Nestarcova SVK [14] 1-2 (16-21, 21-17, 10-15) 0:48
22 23-Jul 16:00 C Dubovcova-Nestarcova SVK [14] Hughes-Engle USA [30] 2-0 (21-18, 21-16) 0:38
21 23-Jul 16:00 2 Holtwick-Semmler GER [3] Goricanec-Hüberli SUI [19] 2-1 (16-21, 21-15, 15-11) 0:49
6 23-Jul 09:20 3 Dubovcova-Nestarcova SVK [14] Goricanec-Hüberli SUI [19] 2-0 (21-14, 23-21) 0:39
5 23-Jul 09:20 1 Holtwick-Semmler GER [3] Hughes-Engle USA [30] 2-0 (21-16, 21-19) 0:40
Pool B
36 24-Jul 11:50 1 Larissa-Talita BRA [18] Branagh-Pavlik USA [31] 1-2 (17-21, 21-18, 18-20) 0:50
35 24-Jul 11:50 3 Antonelli-Juliana BRA [2] Gallay-Klug ARG [15] 2-0 (22-20, 29-27) 0:45
20 23-Jul 08:30 3 Gallay-Klug ARG [15] Branagh-Pavlik USA [31] 2-0 (21-14, 21-13) 0:36
19 23-Jul 08:30 2 Antonelli-Juliana BRA [2] Larissa-Talita BRA [18] 0-2 (15-21, 17-21) 0:39
4 23-Jul 15:10 3 Gallay-Klug ARG [15] Larissa-Talita BRA [18] 0-2 (20-22, 12-21) 0:38
3 23-Jul 15:10 1 Antonelli-Juliana BRA [2] Branagh-Pavlik USA [31] 2-0 (27-25, 21-15) 0:50
Pool A
34 24-Jul 11:50 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [17] Grawender-Lundqvist SWE [32] 2-0 (21-11, 29-27) 0:44
33 24-Jul 11:50 C Walsh-Ross USA [1] Bansley-Pavan CAN [16] 2-0 (21-15, 21-18) 0:38
18 23-Jul 15:10 2 Bansley-Pavan CAN [16] Grawender-Lundqvist SWE [32] 0-2 (12-21, 13-21) 0:34
17 23-Jul 15:10 C Walsh-Ross USA [1] Menegatti-Orsi Toth ITA [17] 2-0 (21-17, 21-16) 0:32
2 23-Jul 08:30 1 Bansley-Pavan CAN [16] Menegatti-Orsi Toth ITA [17] 0-2 (14-21, 11-21) 0:36
1 23-Jul 08:30 C Walsh-Ross USA [1] Grawender-Lundqvist SWE [32] 2-0 (21-11, 21-14) 0:33
');