document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 27-Apr 15:00 1 Juliana-Antonelli BRA [30] Walsh-Ross USA [4] 0-2 (11-21, 18-21) 0:33
Final 3rd Place
71 27-Apr 14:00 1 Maria Clara-Carol BRA [5] Xue-X. Y. Xia CHN [1] 0-2 (19-21, 18-21) 0:39
Semi-finals
70 27-Apr 10:00 1 Walsh-Ross USA [4] Xue-X. Y. Xia CHN [1] 2-1 (14-21, 21-15, 15-11) 0:47
69 27-Apr 09:00 1 Maria Clara-Carol BRA [5] Juliana-Antonelli BRA [30] 1-2 (15-21, 21-13, 10-15) 0:51
Round 3
68 26-Apr 17:00 1 Talita-Lima BRA [2] Xue-X. Y. Xia CHN [1] 0-2 (19-21, 19-21) 0:38
67 26-Apr 17:00 2 Walsh-Ross USA [4] Wang Fan-Yue Y. CHN [9] 2-0 (21-17, 21-18) 0:37
66 26-Apr 16:00 1 Juliana-Antonelli BRA [30] Menegatti-Orsi Toth ITA [8] 2-0 (21-18, 21-15) 0:43
65 26-Apr 16:00 2 Klug-Gallay ARG [20] Maria Clara-Carol BRA [5] 1-2 (16-21, 21-19, 4-15) 1:00
Round 2
64 26-Apr 12:00 1 Radarong-Udomchavee THA [24] Xue-X. Y. Xia CHN [1] 0-2 (17-21, 16-21) 0:34
63 26-Apr 12:00 2 Meppelink-Van Iersel NED [7] Talita-Lima BRA [2] 1-2 (13-21, 23-21, 13-15) 0:48
62 26-Apr 12:00 4 Mersmann-Schneider GER [17] Wang Fan-Yue Y. CHN [9] 0-2 (16-21, 18-21) 0:35
61 26-Apr 12:00 3 Walsh-Ross USA [4] Agatha-Seixas BRA [6] 2-0 (22-20, 21-11) 0:37
60 26-Apr 11:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [8] Ludwig-Walkenhorst GER [3] 2-1 (27-29, 21-19, 19-17) 1:06
59 26-Apr 11:00 1 Goricanec-Hüberli SUI [27] Juliana-Antonelli BRA [30] 1-2 (21-16, 14-21, 11-15) 0:58
58 26-Apr 11:00 3 Ukolova-Prokopeva RUS [10] Maria Clara-Carol BRA [5] 1-2 (21-19, 17-21, 13-15) 0:51
57 26-Apr 11:00 4 Laboureur-Sude GER [18] Klug-Gallay ARG [20] 0-2 (20-22, 18-21) 0:38
Round 1
56 25-Apr 17:10 4 Radarong-Udomchavee THA [24] Hochevar-Carico USA [13] 2-1 (20-22, 21-19, 15-9) 0:51
55 25-Apr 17:10 2 Talita-Lima BRA [2] Braakman-Van der Vlist NED [21] 2-1 (21-15, 21-23, 15-11) 0:50
54 25-Apr 17:10 1 Mersmann-Schneider GER [17] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [31] 2-0 (21-16, 21-15) 0:31
53 25-Apr 17:10 3 Bieneck-Großner GER [12] Agatha-Seixas BRA [6] 0-2 (17-21, 19-21) 0:39
52 25-Apr 16:20 4 Fopma-Pavlik USA [11] Menegatti-Orsi Toth ITA [8] 0-2 (14-21, 13-21) 0:32
51 25-Apr 16:20 1 Juliana-Antonelli BRA [30] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [16] 2-1 (21-17, 11-21, 15-12) 0:46
50 25-Apr 16:20 3 Ukolova-Prokopeva RUS [10] Syrtseva-Moiseeva RUS [19] 2-0 (21-14, 21-12) 0:31
49 25-Apr 16:20 2 Klug-Gallay ARG [20] Gioria-Giombini ITA [23] 2-1 (21-15, 18-21, 15-10) 0:47
Pool H
48 25-Apr 11:20 3 Radarong-Udomchavee THA [24] Kolosinska-Brzostek POL [25] 2-0 (21-12, 21-18) 0:37
47 25-Apr 11:20 1 Menegatti-Orsi Toth ITA [8] Wang Fan-Yue Y. CHN [9] 0-2 (18-21, 19-21) 0:39
32 24-Apr 17:10 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [9] Kolosinska-Brzostek POL [25] 2-0 (21-16, 22-20) 0:40
31 24-Apr 17:10 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [8] Radarong-Udomchavee THA [24] 1-2 (15-21, 21-14, 13-15) 0:48
16 24-Apr 10:30 1 Wang Fan-Yue Y. CHN [9] Radarong-Udomchavee THA [24] 2-0 (21-16, 21-12) 0:34
15 24-Apr 10:30 3 Menegatti-Orsi Toth ITA [8] Kolosinska-Brzostek POL [25] 2-1 (18-21, 21-19, 15-11) 0:58
Pool G
46 25-Apr 11:20 4 Gioria-Giombini ITA [23] Revuelta-Candelas MEX [26] 2-1 (21-13, 17-21, 15-7) 0:44
45 25-Apr 11:20 2 Meppelink-Van Iersel NED [7] Ukolova-Prokopeva RUS [10] 2-1 (23-21, 14-21, 15-13) 0:51
30 24-Apr 17:10 4 Ukolova-Prokopeva RUS [10] Revuelta-Candelas MEX [26] 2-0 (23-21, 21-16) 0:35
29 24-Apr 17:10 3 Meppelink-Van Iersel NED [7] Gioria-Giombini ITA [23] 2-1 (20-22, 21-19, 15-13) 0:53
14 24-Apr 10:30 2 Ukolova-Prokopeva RUS [10] Gioria-Giombini ITA [23] 2-0 (21-18, 21-17) 0:34
13 24-Apr 10:30 4 Meppelink-Van Iersel NED [7] Revuelta-Candelas MEX [26] 2-0 (21-18, 24-22) 0:39
Pool F
44 25-Apr 12:10 4 Elwin-Iatika VAN [22] Goricanec-Hüberli SUI [27] 2-1 (21-18, 25-27, 15-13) 0:55
43 25-Apr 12:10 2 Agatha-Seixas BRA [6] Fopma-Pavlik USA [11] 1-2 (21-14, 24-26, 13-15) 0:55
28 24-Apr 14:40 2 Fopma-Pavlik USA [11] Goricanec-Hüberli SUI [27] 1-2 (21-17, 21-23, 12-15) 0:56
27 24-Apr 14:40 4 Agatha-Seixas BRA [6] Elwin-Iatika VAN [22] 2-0 (21-18, 21-17) 0:37
12 24-Apr 08:00 4 Fopma-Pavlik USA [11] Elwin-Iatika VAN [22] 2-0 (22-20, 21-11) 0:31
11 24-Apr 08:00 3 Agatha-Seixas BRA [6] Goricanec-Hüberli SUI [27] 1-2 (15-21, 21-17, 13-15) 0:52
Pool E
42 25-Apr 10:30 4 Braakman-Van der Vlist NED [21] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [28] 2-1 (14-21, 21-14, 15-8) 0:37
41 25-Apr 10:30 2 Maria Clara-Carol BRA [5] Bieneck-Großner GER [12] 2-0 (21-17, 21-16) 0:37
26 24-Apr 14:40 3 Bieneck-Großner GER [12] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [28] 2-1 (21-23, 21-17, 15-12) 0:46
25 24-Apr 14:40 1 Maria Clara-Carol BRA [5] Braakman-Van der Vlist NED [21] 2-1 (16-21, 22-20, 15-11) 0:52
10 24-Apr 08:00 2 Bieneck-Großner GER [12] Braakman-Van der Vlist NED [21] 2-0 (21-13, 21-15) 0:34
9 24-Apr 08:00 1 Maria Clara-Carol BRA [5] Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [28] 2-0 (21-16, 24-22) 0:41
Pool D
40 24-Apr 08:50 4 Klug-Gallay ARG [20] Bonnerova-Hermannova CZE [29] 2-0 (24-22, 21-17) 0:39
39 24-Apr 08:50 2 Walsh-Ross USA [4] Hochevar-Carico USA [13] 2-0 (21-14, 21-14) 0:31
24 25-Apr 12:10 3 Hochevar-Carico USA [13] Bonnerova-Hermannova CZE [29] 2-0 (23-21, 21-17) 0:36
23 25-Apr 12:10 1 Walsh-Ross USA [4] Klug-Gallay ARG [20] 2-0 (22-20, 21-18) 0:39
8 24-Apr 15:30 4 Hochevar-Carico USA [13] Klug-Gallay ARG [20] 1-2 (19-21, 21-19, 10-15) 0:48
7 24-Apr 15:30 3 Walsh-Ross USA [4] Bonnerova-Hermannova CZE [29] 2-0 (21-15, 21-16) 0:32
Pool C
38 25-Apr 09:40 4 Syrtseva-Moiseeva RUS [19] Juliana-Antonelli BRA [30] 0-2 (17-21, 16-21) 0:37
37 25-Apr 09:40 2 Ludwig-Walkenhorst GER [3] Broder-Valjas CAN [14] 2-1 (21-19, 17-21, 15-9) 0:46
22 24-Apr 16:20 3 Broder-Valjas CAN [14] Juliana-Antonelli BRA [30] 0-2 (17-21, 16-21) 0:38
21 24-Apr 16:20 4 Ludwig-Walkenhorst GER [3] Syrtseva-Moiseeva RUS [19] 2-0 (21-11, 21-10) 0:25
6 24-Apr 09:40 4 Broder-Valjas CAN [14] Syrtseva-Moiseeva RUS [19] 1-2 (21-18, 19-21, 19-21) 0:58
5 24-Apr 09:40 2 Ludwig-Walkenhorst GER [3] Juliana-Antonelli BRA [30] 2-0 (21-15, 21-18) 0:39
Pool B
36 25-Apr 09:40 1 Laboureur-Sude GER [18] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [31] 2-0 (21-15, 21-15) 0:33
35 25-Apr 09:40 3 Talita-Lima BRA [2] Mashkova-Tsimbalova KAZ [15] 2-1 (19-21, 21-10, 15-12) 0:44
20 24-Apr 15:30 1 Mashkova-Tsimbalova KAZ [15] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [31] 1-2 (21-17, 16-21, 12-15) 0:48
19 24-Apr 15:30 2 Talita-Lima BRA [2] Laboureur-Sude GER [18] 1-2 (20-22, 21-18, 23-25) 1:01
4 24-Apr 08:50 3 Mashkova-Tsimbalova KAZ [15] Laboureur-Sude GER [18] 0-2 (21-23, 14-21) 0:34
3 24-Apr 08:50 1 Talita-Lima BRA [2] Y. Y. Wang-Y.Y. Ma CHN [31] 2-0 (21-14, 21-13) 0:32
Pool A
34 25-Apr 10:30 3 Mersmann-Schneider GER [17] Take-Mizoe JPN [32] 2-0 (21-17, 21-12) 0:32
33 25-Apr 10:30 1 Xue-X. Y. Xia CHN [1] Nyström Er.-Nyström Em. FIN [16] 2-0 (30-28, 21-15) 0:44
18 24-Apr 16:20 2 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [16] Take-Mizoe JPN [32] 2-0 (21-14, 21-16) 0:32
17 24-Apr 16:20 1 Xue-X. Y. Xia CHN [1] Mersmann-Schneider GER [17] 2-1 (13-21, 21-14, 15-12) 0:49
2 24-Apr 09:40 3 Nyström Er.-Nyström Em. FIN [16] Mersmann-Schneider GER [17] 0-2 (18-21, 18-21) 0:36
1 24-Apr 09:40 1 Xue-X. Y. Xia CHN [1] Take-Mizoe JPN [32] 0-2 (18-21, 27-29) 0:47
');