document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 22-Jun 16:20 1 Antonelli-Juliana BRA [14] Kolocova-Slukova CZE [9] 1-2 (14-21, 21-18, 12-15) 0:53
Final 3rd Place
71 22-Jun 14:00 1 Borger-Büthe GER [4] Wang Fan-Yue Y. CHN [16] 2-0 (21-10, 21-19) 0:37
Semi-finals
70 21-Jun 17:00 1 Kolocova-Slukova CZE [9] Wang Fan-Yue Y. CHN [16] 2-0 (21-15, 21-17) 0:35
69 21-Jun 16:00 1 Antonelli-Juliana BRA [14] Borger-Büthe GER [4] 2-0 (21-15, 21-17) 0:39
Round 3
68 21-Jun 13:00 2 Bawden-Clancy AUS [15] Wang Fan-Yue Y. CHN [16] 0-2 (18-21, 21-23) 0:38
67 21-Jun 13:00 1 Talita-Lima BRA [3] Kolocova-Slukova CZE [9] 1-2 (21-14, 19-21, 11-15) 0:53
66 21-Jun 12:00 1 Agatha-Seixas BRA [6] Borger-Büthe GER [4] 0-2 (19-21, 15-21) 0:42
65 21-Jun 12:00 2 Ross-Walsh USA [2] Antonelli-Juliana BRA [14] 1-2 (21-18, 14-21, 12-15) 0:52
Round 2
64 20-Jun 18:00 4 Maria Clara-Carol BRA [8] Wang Fan-Yue Y. CHN [16] 0-2 (19-21, 22-24) 0:44
63 20-Jun 19:00 2 Liliana-Baquerizo ESP [5] Bawden-Clancy AUS [15] 0-2 (10-21, 17-21) 0:32
62 20-Jun 18:00 3 Syrtseva-Moiseeva RUS [28] Kolocova-Slukova CZE [9] 0-2 (13-21, 19-21) 0:34
61 20-Jun 19:00 1 Talita-Lima BRA [3] Laboureur-Sude GER [25] 2-1 (21-12, 18-21, 15-13) 0:45
60 20-Jun 18:00 1 Zumkehr-Heidrich SUI [17] Borger-Büthe GER [4] 0-2 (15-21, 16-21) 0:37
59 20-Jun 17:00 5 Meppelink-Van Iersel NED [7] Agatha-Seixas BRA [6] 0-2 (16-21, 21-23) 0:42
58 20-Jun 18:00 2 Antonelli-Juliana BRA [14] Gallay-Klug ARG [27] 2-1 (16-21, 21-15, 15-12) 0:53
57 20-Jun 16:00 5 Ross-Walsh USA [2] Dubovcova-Nestarcova SVK [21] 2-0 (21-17, 21-13) 0:31
Round 1
56 20-Jun 14:00 4 Maria Clara-Carol BRA [8] Fendrick-Sweat USA [11] 2-0 (21-18, 21-13) 0:36
55 20-Jun 14:00 2 Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] Bawden-Clancy AUS [15] 1-2 (15-21, 22-20, 13-15) 0:50
54 20-Jun 14:00 3 Bansley-Pavan CAN [23] Syrtseva-Moiseeva RUS [28] 1-2 (21-16, 20-22, 14-16) 0:54
53 20-Jun 14:00 1 Gioria-Giombini ITA [32] Laboureur-Sude GER [25] 1-2 (12-21, 21-15, 13-15) 0:45
52 20-Jun 13:00 2 Brzostek-Kolosinska POL [31] Zumkehr-Heidrich SUI [17] 1-2 (21-19, 17-21, 16-18) 0:55
51 20-Jun 13:00 4 Agatha-Seixas BRA [6] Menegatti-Orsi Toth ITA [13] 2-0 (21-16, 21-16) 0:39
50 20-Jun 13:00 1 Antonelli-Juliana BRA [14] Day-Summer USA [10] 2-0 (21-18, 21-12) 0:38
49 20-Jun 13:00 3 Dubovcova-Nestarcova SVK [21] Mashkova-Tsimbalova KAZ [30] 2-0 (21-17, 21-14) 0:35
Pool H
48 19-Jun 12:20 2 Ukolova-Prokopeva RUS [24] Laboureur-Sude GER [25] 0-2 (17-21, 19-21) 0:31
47 19-Jun 12:20 3 Maria Clara-Carol BRA [8] Kolocova-Slukova CZE [9] 1-2 (21-18, 19-21, 10-15) 0:53
32 18-Jun 19:00 1 Kolocova-Slukova CZE [9] Laboureur-Sude GER [25] 2-0 (22-20, 21-9) 0:35
31 18-Jun 19:00 2 Maria Clara-Carol BRA [8] Ukolova-Prokopeva RUS [24] 2-1 (10-21, 21-14, 15-11) 0:43
16 18-Jun 12:00 5 Kolocova-Slukova CZE [9] Ukolova-Prokopeva RUS [24] 0-2 (17-21, 18-21) 0:39
15 18-Jun 11:00 5 Maria Clara-Carol BRA [8] Laboureur-Sude GER [25] 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) 0:49
Pool G
46 19-Jun 12:20 1 Bansley-Pavan CAN [23] Mersmann-Schneider GER [26] 2-0 (21-14, 26-24) 0:42
45 19-Jun 12:20 4 Meppelink-Van Iersel NED [7] Day-Summer USA [10] 2-0 (21-19, 21-11) 0:33
30 18-Jun 18:00 3 Day-Summer USA [10] Mersmann-Schneider GER [26] 2-1 (15-21, 21-19, 15-13) 0:46
29 18-Jun 18:00 4 Meppelink-Van Iersel NED [7] Bansley-Pavan CAN [23] 2-0 (21-17, 21-17) 0:37
14 18-Jun 11:00 4 Day-Summer USA [10] Bansley-Pavan CAN [23] 0-2 (17-21, 23-25) 0:43
13 18-Jun 11:00 3 Meppelink-Van Iersel NED [7] Mersmann-Schneider GER [26] 2-0 (21-14, 21-14) 0:29
Pool F
44 19-Jun 11:30 2 Bieneck-Großner GER [22] Gallay-Klug ARG [27] injury team A
43 19-Jun 11:30 4 Agatha-Seixas BRA [6] Fendrick-Sweat USA [11] 2-0 (21-18, 21-15) 0:34
28 18-Jun 18:00 2 Fendrick-Sweat USA [11] Gallay-Klug ARG [27] 1-2 (21-18, 17-21, 13-15) 0:52
27 18-Jun 18:00 1 Agatha-Seixas BRA [6] Bieneck-Großner GER [22] 2-0 (21-16, 21-13) 0:34
12 18-Jun 11:00 1 Fendrick-Sweat USA [11] Bieneck-Großner GER [22] 2-0 (21-19, 21-19) 0:38
11 18-Jun 11:00 2 Agatha-Seixas BRA [6] Gallay-Klug ARG [27] 1-2 (21-14, 16-21, 14-16) 0:59
Pool E
42 19-Jun 16:00 3 Dubovcova-Nestarcova SVK [21] Syrtseva-Moiseeva RUS [28] 2-1 (19-21, 21-15, 15-11) 0:50
41 19-Jun 16:00 2 Liliana-Baquerizo ESP [5] Xue-X. Y. Xia CHN [12] injury team B
26 18-Jun 16:00 5 Xue-X. Y. Xia CHN [12] Syrtseva-Moiseeva RUS [28] injury team A
25 18-Jun 15:00 5 Liliana-Baquerizo ESP [5] Dubovcova-Nestarcova SVK [21] 2-1 (21-17, 13-21, 17-15) 0:42
10 18-Jun 10:00 5 Xue-X. Y. Xia CHN [12] Dubovcova-Nestarcova SVK [21] 2-1 (19-21, 21-17, 15-12) 0:57
9 18-Jun 09:00 5 Liliana-Baquerizo ESP [5] Syrtseva-Moiseeva RUS [28] 2-0 (21-16, 21-17) 0:32
Pool D
40 19-Jun 16:00 4 Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] Braakman-Van der Vlist NED [29] 2-0 (21-12, 21-14) 0:31
39 19-Jun 16:00 1 Borger-Büthe GER [4] Menegatti-Orsi Toth ITA [13] 2-0 (21-17, 21-12) 0:35
24 18-Jun 15:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [13] Braakman-Van der Vlist NED [29] 2-0 (21-17, 22-20) 0:38
23 18-Jun 15:00 1 Borger-Büthe GER [4] Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] 2-1 (13-21, 21-8, 15-10) 0:47
8 18-Jun 10:00 2 Menegatti-Orsi Toth ITA [13] Forrer-Vergé-Dépré SUI [20] 1-2 (22-20, 11-21, 8-15) 0:46
7 18-Jun 10:00 1 Borger-Büthe GER [4] Braakman-Van der Vlist NED [29] 2-0 (21-13, 21-14) 0:34
Pool C
38 18-Jun 10:00 4 Broder-Valjas CAN [19] Mashkova-Tsimbalova KAZ [30] 0-2 (15-21, 19-21) 0:35
37 18-Jun 10:00 3 Talita-Lima BRA [3] Antonelli-Juliana BRA [14] 2-0 (26-24, 23-21) 0:43
22 19-Jun 15:00 5 Antonelli-Juliana BRA [14] Mashkova-Tsimbalova KAZ [30] 2-1 (15-21, 21-12, 15-11) 0:45
21 19-Jun 15:00 2 Talita-Lima BRA [3] Broder-Valjas CAN [19] 2-0 (21-12, 21-11) 0:30
6 18-Jun 15:00 4 Antonelli-Juliana BRA [14] Broder-Valjas CAN [19] 2-0 (21-17, 21-15)
5 18-Jun 15:00 3 Talita-Lima BRA [3] Mashkova-Tsimbalova KAZ [30] 2-0 (21-15, 21-11) 0:32
Pool B
36 19-Jun 11:30 3 Pavlik-Fopma USA [18] Brzostek-Kolosinska POL [31] 1-2 (12-21, 21-17, 11-15) 0:42
35 19-Jun 11:30 1 Ross-Walsh USA [2] Bawden-Clancy AUS [15] 2-0 (21-15, 21-15) 0:34
20 18-Jun 09:00 4 Bawden-Clancy AUS [15] Brzostek-Kolosinska POL [31] 0-2 (14-21, 19-21) 0:34
19 18-Jun 09:00 3 Ross-Walsh USA [2] Pavlik-Fopma USA [18] injury team B
4 18-Jun 14:00 4 Bawden-Clancy AUS [15] Pavlik-Fopma USA [18] injury team B
3 18-Jun 14:00 3 Ross-Walsh USA [2] Brzostek-Kolosinska POL [31] 2-0 (21-12, 25-23)
Pool A
34 19-Jun 15:00 4 Zumkehr-Heidrich SUI [17] Gioria-Giombini ITA [32] 1-2 (21-17, 15-21, 12-15) 0:44
33 19-Jun 15:00 1 Holtwick-Semmler GER [1] Wang Fan-Yue Y. CHN [16] 0-2 (22-24, 15-21) 0:40
18 18-Jun 14:00 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [16] Gioria-Giombini ITA [32] 2-0 (21-18, 23-21) 0:39
17 18-Jun 14:00 1 Holtwick-Semmler GER [1] Zumkehr-Heidrich SUI [17] 1-2 (21-17, 15-21, 11-15) 0:51
2 18-Jun 09:00 2 Wang Fan-Yue Y. CHN [16] Zumkehr-Heidrich SUI [17] 2-1 (21-18, 19-21, 15-12) 0:53
1 18-Jun 09:00 1 Holtwick-Semmler GER [1] Gioria-Giombini ITA [32] 1-2 (21-18, 16-21, 10-15) 0:48
');