document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
40 15-Jul 23:15 1 Plavins/Regza LAT [1] Smedins/Ivanovs LAT [2] 2-1 (18-21, 21-13, 15-9) 0:35
Final 3rd Place
39 15-Jul 22:00 1 Smedins T./Solovejs LAT [4] Tocs/Finsters LAT [3] 1-2 (17-21, 21-12, 19-21) 0:47
Semifinals
38 15-Jul 20:00 1 Tocs/Finsters LAT [3] Smedins/Ivanovs LAT [2] 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) 0:46
37 15-Jul 19:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Smedins T./Solovejs LAT [4] 2-1 (21-18, 13-21, 15-12) 0:47
Quarterfinals
36 15-Jul 15:50 1 Vilmanis, Ra./Salmins LAT [7] Smedins/Ivanovs LAT [2] 0-2 (17-21, 16-21) 0:30
35 15-Jul 15:00 1 Tocs/Finsters LAT [3] Kazdailis/Rumsevicius LTU [6] 2-1 (16-21, 33-31, 21-19) 1:06
34 15-Jul 14:10 1 Smedins T./Solovejs LAT [4] Kerpe/Stankevicius LTU [13] 2-0 (25-23, 21-19) 0:39
33 15-Jul 13:20 1 Plavins/Regza LAT [1] Gläzers/Andrejevs LAT [8] 2-0 (21-15, 21-18) 0:31
Round of 16
32 15-Jul 12:30 1 Smedins/Ivanovs LAT [2] Stals A./Korzenevics LAT [24] 2-0 (21-15, 21-13) 0:29
31 15-Jul 12:30 2 Vilmanis, Ra./Salmins LAT [7] Natrins Dav./Antoms LAT [17] 2-1 (21-15, 16-21, 15-8) 0:41
30 15-Jul 11:40 2 Kazdailis/Rumsevicius LTU [6] Rudzitis/Benjavs T. LAT [15] 2-0 (21-17, 21-12) 0:34
29 15-Jul 11:40 1 Tocs/Finsters LAT [3] Relins/Gabdullins LAT [21] 2-0 (21-17, 21-12) 0:26
28 15-Jul 10:50 2 Kerpe/Stankevicius LTU [13] Vasiljev/Shlomin LTU [23] 2-0 (21-14, 24-22) 0:32
27 15-Jul 10:50 1 Abolins/Vilde LAT [5] Smedins T./Solovejs LAT [4] 0-2 (18-21, 23-25) 0:37
26 15-Jul 10:00 2 Gläzers/Andrejevs LAT [8] Gabranovs/TURLAJS LAT [22] 2-0 (21-15, 21-13) 0:24
25 15-Jul 10:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Pukitis/Dauburs LAT [19] 2-0 (21-14, 21-13) 0:24
Pool H
24 14-Jul 14:10 2 Gläzers/Andrejevs LAT [8] Vilmanis, Ri./Danieks LAT [9] 2-0 (21-18, 21-11) 0:29
16 14-Jul 12:30 2 Vilmanis, Ri./Danieks LAT [9] Stals A./Korzenevics LAT [24] 0-2 (13-21, 14-21) 0:26
8 14-Jul 10:50 2 Gläzers/Andrejevs LAT [8] Stals A./Korzenevics LAT [24] 2-1 (21-14, 19-21, 15-5) 0:37
Pool G
23 14-Jul 14:10 1 Vilmanis, Ra./Salmins LAT [7] Punculis/Puga LAT [10] 2-1 (21-15, 19-21, 15-13) 0:40
15 14-Jul 12:30 1 Punculis/Puga LAT [10] Vasiljev/Shlomin LTU [23] 0-2 (16-21, 18-21) 0:31
7 14-Jul 10:50 1 Vilmanis, Ra./Salmins LAT [7] Vasiljev/Shlomin LTU [23] 2-0 (21-18, 25-23) 0:36
Pool F
22 14-Jul 13:20 2 Kazdailis/Rumsevicius LTU [6] Tunte/Eglitis LAT [11] 2-0 (21-15, 21-16) 0:25
14 14-Jul 11:40 2 Tunte/Eglitis LAT [11] Gabranovs/TURLAJS LAT [22] 1-2 (21-19, 22-24, 17-19) 0:51
6 14-Jul 10:00 2 Kazdailis/Rumsevicius LTU [6] Gabranovs/TURLAJS LAT [22] 2-0 (21-3, 21-14) 0:24
Pool E
21 14-Jul 13:20 1 Abolins/Vilde LAT [5] Sefers/Celmins, K. LAT [12] 2-0 (21-11, 21-13) 0:24
13 14-Jul 11:40 1 Sefers/Celmins, K. LAT [12] Relins/Gabdullins LAT [21] 0-2 (15-21, 19-21) 0:27
5 14-Jul 10:00 1 Abolins/Vilde LAT [5] Relins/Gabdullins LAT [21] 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) 0:41
Pool D
20 14-Jul 19:10 2 Smedins T./Solovejs LAT [4] Kerpe/Stankevicius LTU [13] 1-2 (21-17, 17-21, 12-15) 0:43
12 14-Jul 17:30 2 Kerpe/Stankevicius LTU [13] Vincelovic/Vaskelis LTU [20] 2-0 (21-17, 21-15) 0:25
4 14-Jul 15:50 2 Smedins T./Solovejs LAT [4] Vincelovic/Vaskelis LTU [20] 2-0 (23-21, 21-18) 0:39
Pool C
19 14-Jul 19:10 1 Tocs/Finsters LAT [3] Zalkalns/Zelcs LAT [14] 2-0 (21-17, 21-15) 0:28
11 14-Jul 17:30 1 Zalkalns/Zelcs LAT [14] Pukitis/Dauburs LAT [19] 1-2 (21-19, 18-21, 8-15) 0:45
3 14-Jul 15:50 1 Tocs/Finsters LAT [3] Pukitis/Dauburs LAT [19] 2-0 (21-17, 21-14) 0:19
Pool B
18 14-Jul 18:20 2 Smedins/Ivanovs LAT [2] Rudzitis/Benjavs T. LAT [15] 2-0 (21-11, 21-10) 0:21
10 14-Jul 16:40 2 Rudzitis/Benjavs T. LAT [15] Natrins Dan./Graudins, V. LAT [18] 2-0 (21-18, 21-16) 0:34
2 14-Jul 15:00 2 Smedins/Ivanovs LAT [2] Natrins Dan./Graudins, V. LAT [18] 2-0 (21-6, 21-8) 0:21
Pool A
17 14-Jul 18:20 1 Plavins/Regza LAT [1] Kalnins/Rutmanis LAT [16] 2-1 (18-21, 21-11, 15-9) 0:36
9 14-Jul 16:40 1 Kalnins/Rutmanis LAT [16] Natrins Dav./Antoms LAT [17] 0-2 (17-21, 17-21) 0:29
1 14-Jul 15:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Natrins Dav./Antoms LAT [17] 2-0 (21-16, 21-16) 0:30
');