document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
40 11-Jun 18:50 1 Plavins/Regza LAT [1] Solovejs/Smedins T. LAT [3] 2-0 (21-19, 22-20) 0:38
Final 3rd Place
39 11-Jun 16:30 1 Kerpe/Stankevicius LTU [21] Tocs/Finsters LAT [2] 0-2 (14-21, 15-21) 0:32
Semifinals
38 11-Jun 14:50 1 Solovejs/Smedins T. LAT [3] Tocs/Finsters LAT [2] 2-0 (21-15, 21-18) 0:37
37 11-Jun 14:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Kerpe/Stankevicius LTU [21] 2-0 (21-12, 21-19) 0:31
Quarterfinals
36 11-Jun 11:30 1 Dauburs/Pukitis LAT [19] Tocs/Finsters LAT [2] 0-2 (15-21, 15-21) 0:30
35 11-Jun 10:40 1 Solovejs/Smedins T. LAT [3] Gläzers/Andrejevs LAT [6] 2-0 (21-19, 21-19) 0:39
34 11-Jun 09:50 1 Kerpe/Stankevicius LTU [21] Rumsevicius/Kazdailis LTU [4] 2-0 (21-13, 21-18) 0:35
33 11-Jun 09:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Samoilovs/Smits LAT [8] 2-0 (21-11, 21-13) 0:27
Round of 16
32 10-Jun 18:10 1 Tocs/Finsters LAT [2] Salmins/Vilmanis, Ra. LAT [7] 2-0 (21-16, 21-19) 0:30
31 10-Jun 18:10 2 Dauburs/Pukitis LAT [19] Punculis/Puga LAT [10] 2-0 (24-22, 21-17) 0:40
30 10-Jun 17:20 3 Mazuras/Navickas LTU [20] Gläzers/Andrejevs LAT [6] 1-2 (21-19, 19-21, 13-15) 0:49
29 10-Jun 17:20 1 Solovejs/Smedins T. LAT [3] Daniels/Graudins, V. LAT [16] 2-0 (21-10, 21-17) 0:33
28 10-Jun 17:20 2 Rumsevicius/Kazdailis LTU [4] Vilde/Abolins LAT [5] 2-0 (24-22, 21-17) 0:39
27 10-Jun 16:30 3 Kerpe/Stankevicius LTU [21] Rutmanis/Sandris LAT [15] 2-0 (21-16, 21-6) 0:25
26 10-Jun 16:30 2 Samoilovs/Smits LAT [8] Grambergs/Eglitis LAT [22] 2-0 (21-13, 21-17) 0:35
25 10-Jun 16:30 1 Plavins/Regza LAT [1] Ozolins/PLATACS LAT [24] 2-0 (21-18, 21-14) 0:29
Pool H
24 10-Jun 14:50 3 Samoilovs/Smits LAT [8] Danieks/Vilmanis, Ri. LAT [9] 2-0 (21-7, 21-17) 0:29
16 10-Jun 13:10 3 Danieks/Vilmanis, Ri. LAT [9] Ozolins/PLATACS LAT [24] 1-2 (21-12, 11-21, 14-16) 0:42
8 10-Jun 10:40 2 Samoilovs/Smits LAT [8] Ozolins/PLATACS LAT [24] 2-0 (21-15, 21-18) 0:34
Pool G
23 10-Jun 14:50 2 Salmins/Vilmanis, Ra. LAT [7] Punculis/Puga LAT [10] 1-2 (21-14, 13-21, 5-15) 0:39
15 10-Jun 12:20 3 Punculis/Puga LAT [10] Gabranovs/TURLAJS LAT [23] 2-1 (21-12, 17-21, 15-13) 0:47
7 10-Jun 10:40 1 Salmins/Vilmanis, Ra. LAT [7] Gabranovs/TURLAJS LAT [23] 2-0 (21-17, 21-11) 0:30
Pool F
22 10-Jun 14:50 1 Gläzers/Andrejevs LAT [6] Blumbergs/Tunte LAT [11] 2-1 (22-20, 16-21, 15-9) 0:48
14 10-Jun 12:20 2 Blumbergs/Tunte LAT [11] Grambergs/Eglitis LAT [22] 1-2 (18-21, 21-19, 9-15) 0:47
6 10-Jun 09:50 3 Gläzers/Andrejevs LAT [6] Grambergs/Eglitis LAT [22] 2-0 (21-13, 21-13) 0:33
Pool E
21 10-Jun 14:00 3 Vilde/Abolins LAT [5] Celmins, K./Sefers LAT [12] 2-0 (21-15, 21-19) 0:32
13 10-Jun 12:20 1 Celmins, K./Sefers LAT [12] Kerpe/Stankevicius LTU [21] 0-2 (17-21, 15-21) 0:34
5 10-Jun 09:50 2 Vilde/Abolins LAT [5] Kerpe/Stankevicius LTU [21] 1-2 (15-21, 21-19, 17-19) 0:54
Pool D
20 10-Jun 14:00 2 Rumsevicius/Kazdailis LTU [4] Antoms/Natrins LAT [13] 2-0 (21-11, 21-19) 0:30
12 10-Jun 11:30 3 Antoms/Natrins LAT [13] Mazuras/Navickas LTU [20] 0-2 (16-21, 18-21) 0:34
4 10-Jun 09:50 1 Rumsevicius/Kazdailis LTU [4] Mazuras/Navickas LTU [20] 2-0 (24-22, 21-13) 0:35
Pool C
19 10-Jun 14:00 1 Solovejs/Smedins T. LAT [3] Orups/Rudzitis LAT [14] injury team B
11 10-Jun 11:30 2 Orups/Rudzitis LAT [14] Dauburs/Pukitis LAT [19] injury team A
3 10-Jun 09:00 3 Solovejs/Smedins T. LAT [3] Dauburs/Pukitis LAT [19] 2-0 (21-18, 21-12) 0:37
Pool B
18 10-Jun 13:10 2 Tocs/Finsters LAT [2] Rutmanis/Sandris LAT [15] 2-0 (21-16, 21-16) 0:28
10 10-Jun 11:30 1 Rutmanis/Sandris LAT [15] Levinskis/Relins LAT [18] 2-0 (21-18, 21-13) 0:29
2 10-Jun 09:00 2 Tocs/Finsters LAT [2] Levinskis/Relins LAT [18] 2-0 (21-14, 21-12) 0:27
Pool A
17 10-Jun 09:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Daniels/Graudins, V. LAT [16] 2-0 (21-18, 21-12) 0:29
9 10-Jun 10:40 3 Daniels/Graudins, V. LAT [16] Zalkalns/Zelcs LAT [17] 2-1 (14-21, 23-21, 15-12) 0:48
1 10-Jun 13:10 1 Plavins/Regza LAT [1] Zalkalns/Zelcs LAT [17] 2-0 (21-18, 21-13) 0:25
');