document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
40 16-Jul 23:15 1 Smedins T./Solovejs LAT [4] Plavins/Regza LAT [1] 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) 0:44
Final 3rd Place
39 16-Jul 22:00 1 Caics/Tunte LAT [17] Andrejevs/Gläzers LAT [6] 2-1 (18-21, 21-18, 15-9) 0:47
Semifinals
38 16-Jul 20:00 1 Andrejevs/Gläzers LAT [6] Plavins/Regza LAT [1] 0-2 (22-24, 15-21) 0:34
37 16-Jul 19:00 1 Caics/Tunte LAT [17] Smedins T./Solovejs LAT [4] 0-2 (16-21, 25-27) 0:42
Quarterfinals
36 16-Jul 15:50 1 Plavins/Regza LAT [1] Finsters/Tocs LAT [2] 2-0 (21-14, 21-16) 0:34
35 16-Jul 15:00 1 Abolins/Toms LAT [3] Andrejevs/Gläzers LAT [6] 1-2 (18-21, 21-16, 23-25) 0:55
34 16-Jul 14:10 1 Sorokins/Kollo LAT [5] Smedins T./Solovejs LAT [4] 0-2 (18-21, 17-21) 0:42
33 16-Jul 13:20 1 Caics/Tunte LAT [17] Natrins/Antoms LAT [9] 2-0 (21-14, 21-18) 0:35
Round of 16
32 16-Jul 12:30 1 Kerpe/Mazuras LTU [23] Finsters/Tocs LAT [2] 1-2 (17-21, 21-16, 13-15) 0:45
31 16-Jul 12:30 2 Rumsevicius/Juchnevic LTU [7] Plavins/Regza LAT [1] 0-2 (16-21, 17-21) 0:34
30 16-Jul 11:40 2 Vilmanis, Ra./Kaspars LAT [8] Andrejevs/Gläzers LAT [6] 0-2 (18-21, 8-21) 0:32
29 16-Jul 11:40 1 Abolins/Toms LAT [3] Mileiko/Daniels LAT [21] 2-0 (21-13, 21-16) 0:28
28 16-Jul 10:50 1 Korzenevics/Pukitis LAT [18] Smedins T./Solovejs LAT [4] forfeit team A
27 16-Jul 10:50 2 Sorokins/Kollo LAT [5] Sandris/Rutmanis LAT [14] 2-0 (21-17, 21-17) 0:32
26 16-Jul 10:00 2 Puga/Punculis LAT [13] Natrins/Antoms LAT [9] 1-2 (34-32, 15-21, 10-15) 0:56
25 16-Jul 10:00 1 Caics/Tunte LAT [17] Buivids/Ivanovs LAT [22] 2-1 (18-21, 21-17, 15-12) 0:52
Pool H
24 15-Jul 19:10 2 Vilmanis, Ra./Kaspars LAT [8] Natrins/Antoms LAT [9] 1-2 (21-14, 22-24, 6-15) 0:48
16 15-Jul 15:50 2 Natrins/Antoms LAT [9] Ozolins/Smits LAT [24] 2-1 (21-17, 16-21, 15-11) 0:42
8 15-Jul 12:30 2 Vilmanis, Ra./Kaspars LAT [8] Ozolins/Smits LAT [24] 2-0 (21-16, 22-20) 0:35
Pool G
23 15-Jul 19:10 1 Rumsevicius/Juchnevic LTU [7] Relins/Graudins, V. LAT [10] 2-0 (21-14, 21-13) 0:31
15 15-Jul 15:50 1 Relins/Graudins, V. LAT [10] Kerpe/Mazuras LTU [23] 0-2 (17-21, 20-22) 0:34
7 15-Jul 12:30 1 Rumsevicius/Juchnevic LTU [7] Kerpe/Mazuras LTU [23] 2-0 (21-12, 21-19) 0:33
Pool F
22 15-Jul 18:20 2 Andrejevs/Gläzers LAT [6] Baranovs/Orups LAT [11] 2-0 (21-13, 21-15) 0:31
14 15-Jul 15:00 2 Baranovs/Orups LAT [11] Buivids/Ivanovs LAT [22] 0-2 (16-21, 15-21) 0:31
6 15-Jul 11:40 2 Andrejevs/Gläzers LAT [6] Buivids/Ivanovs LAT [22] 2-1 (21-13, 20-22, 20-18) 0:47
Pool E
21 15-Jul 18:20 1 Sorokins/Kollo LAT [5] Danieks/Vilmanis, Ri. LAT [12] 2-0 (21-16, 21-16) 0:32
13 15-Jul 15:00 1 Danieks/Vilmanis, Ri. LAT [12] Mileiko/Daniels LAT [21] 1-2 (21-19, 15-21, 9-15) 0:48
5 15-Jul 11:40 1 Sorokins/Kollo LAT [5] Mileiko/Daniels LAT [21] 2-0 (21-13, 21-12) 0:27
Pool D
20 15-Jul 17:30 2 Smedins T./Solovejs LAT [4] Puga/Punculis LAT [13] 2-0 (21-15, 21-18) 0:34
12 15-Jul 14:10 2 Puga/Punculis LAT [13] Orups/Dombrovskis LAT [20] 2-0 (21-18, 21-13) 0:31
4 15-Jul 10:50 2 Smedins T./Solovejs LAT [4] Orups/Dombrovskis LAT [20] 2-0 (21-13, 21-17) 0:29
Pool C
19 15-Jul Abolins/Toms LAT [3] Sandris/Rutmanis LAT [14] 2-1 (16-21, 21-18, 15-10) 0:47
11 15-Jul 14:10 1 Sandris/Rutmanis LAT [14] Celmins, K./Sefers LAT [19] 2-1 (17-21, 21-16, 15-12) 0:44
3 15-Jul 10:50 1 Abolins/Toms LAT [3] Celmins, K./Sefers LAT [19] 2-0 (21-13, 21-12) 0:31
Pool B
18 15-Jul 16:40 2 Finsters/Tocs LAT [2] Rudzitis/Vilde LAT [15] 2-0 (21-18, 21-19) 0:36
10 15-Jul 13:20 2 Rudzitis/Vilde LAT [15] Korzenevics/Pukitis LAT [18] 0-2 (20-22, 18-21) 0:37
2 15-Jul 10:00 2 Finsters/Tocs LAT [2] Korzenevics/Pukitis LAT [18] 2-1 (21-23, 21-16, 17-15) 0:55
Pool A
17 15-Jul 16:40 1 Plavins/Regza LAT [1] Eglitis/Grambergs LAT [16] 2-0 (21-17, 21-12) 0:34
9 15-Jul 13:20 1 Eglitis/Grambergs LAT [16] Caics/Tunte LAT [17] 1-2 (21-19, 11-21, 7-15) 0:42
1 15-Jul 10:00 1 Plavins/Regza LAT [1] Caics/Tunte LAT [17] 0-2 (20-22, 17-21) 0:37
');