document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
30 01-Nov 15:00 CC Kildegaard/Abell DEN [1] Hordvik/Usken NOR [2] 0-2 (16-21, 16-21) 0:38
Final 3rd Place
29 01-Nov 13:00 CC Solhaug/Bergerud NOR [6] Kvamsdal/Sørum NOR [5] 0-2 (14-21, 21-23) 0:42
Semifinals
28 01-Nov 10:00 CC Hordvik/Usken NOR [2] Kvamsdal/Sørum NOR [5] 2-0 (21-18, 21-15) 0:40
27 01-Nov 09:00 CC Kildegaard/Abell DEN [1] Solhaug/Bergerud NOR [6] 2-0 (25-23, 21-14) 0:46
Loser are ranked 5th
26 31-Oct 20:00 CC Kvamsdal/Sørum NOR [5] Suonikko/Viljamaa FIN [12] 2-0 (21-15, 21-15) 0:39
25 31-Oct 17:00 CC Appelgren/Barrefalk SWE [8] Solhaug/Bergerud NOR [6] 0-2 (14-21, 20-22) 0:42
Loser are ranked 7th
24 31-Oct 16:00 C2 Kvamsdal/Sørum NOR [5] Gregory/Sheaf ENG [3] 2-0 (21-17, 21-9) 0:33
23 31-Oct 15:00 CC Boman/Levin SWE [13] Appelgren/Barrefalk SWE [8] 1-2 (21-13, 17-21, 12-15) 0:49
Round 3
22 31-Oct 13:00 C2 Solhaug/Bergerud NOR [6] Hordvik/Usken NOR [2] 0-2 (15-21, 22-24) 0:46
21 31-Oct 14:00 CC Kildegaard/Abell DEN [1] Suonikko/Viljamaa FIN [12] 2-0 (21-13, 21-11) 0:30
Loser are ranked 9th
20 31-Oct 12:00 C2 Retterholt/Henriksveen NOR [9] Gregory/Sheaf ENG [3] 0-2 (7-21, 14-21) 0:34
19 31-Oct 11:00 C2 Kvamsdal/Sørum NOR [5] Piippo/Nurminen FIN [7] 2-0 (21-17, 21-11) 0:38
18 31-Oct 10:00 CC Herrmann/Tholse SWE [14] Appelgren/Barrefalk SWE [8] 0-2 (12-21, 9-21) 0:35
17 31-Oct 09:00 CC Moen/Opsahl NOR [10] Boman/Levin SWE [13] 1-2 (23-25, 22-20, 15-17) 1:01
Loser are ranked 13th
16 30-Oct 18:00 CC Retterholt/Henriksveen NOR [9] Nilsson/Fors SWE [16] 2-0 (21-19, 21-15) 0:38
15 30-Oct 19:00 CC Eithun/Tvinde NOR [4] Kvamsdal/Sørum NOR [5] 0-2 (18-21, 14-21) 0:46
14 30-Oct 20:00 C1 Nordstrand/Helland NOR [11] Herrmann/Tholse SWE [14] 0-2 (19-21, 12-21) 0:38
13 30-Oct 19:00 C1 Garcia-Kidd/Hunter ENG [15] Moen/Opsahl NOR [10] 0-2 (19-21, 14-21) 0:43
Round 2
12 30-Oct 17:00 C1 Piippo/Nurminen FIN [7] Hordvik/Usken NOR [2] 0-2 (14-21, 15-21) 0:38
11 30-Oct 17:00 CC Gregory/Sheaf ENG [3] Solhaug/Bergerud NOR [6] 1-2 (10-21, 21-16, 9-15) 0:59
10 30-Oct 16:00 C1 Suonikko/Viljamaa FIN [12] Boman/Levin SWE [13] 2-1 (19-21, 21-16, 15-7) 0:55
9 30-Oct 15:00 C1 Kildegaard/Abell DEN [1] Appelgren/Barrefalk SWE [8] 2-0 (21-14, 21-14) 0:43
Round 1
8 30-Oct 14:00 C1 Garcia-Kidd/Hunter ENG [15] Hordvik/Usken NOR [2] 0-2 (13-21, 13-21) 0:35
7 30-Oct 13:00 CC Piippo/Nurminen FIN [7] Moen/Opsahl NOR [10] 2-0 (21-8, 21-16) 0:40
6 30-Oct 13:00 C1 Nordstrand/Helland NOR [11] Solhaug/Bergerud NOR [6] 0-2 (15-21, 11-21) 0:43
5 30-Oct 12:00 CC Gregory/Sheaf ENG [3] Herrmann/Tholse SWE [14] 2-1 (21-19, 17-21, 15-11) 0:48
4 30-Oct 11:00 CC Boman/Levin SWE [13] Eithun/Tvinde NOR [4] 2-1 (15-21, 22-20, 17-15) 0:59
3 30-Oct 11:00 C1 Kvamsdal/Sørum NOR [5] Suonikko/Viljamaa FIN [12] 1-2 (21-16, 19-21, 13-15) 0:48
2 30-Oct 10:00 C1 Retterholt/Henriksveen NOR [9] Appelgren/Barrefalk SWE [8] 0-2 (15-21, 14-21) 0:35
1 30-Oct 10:00 CC Kildegaard/Abell DEN [1] Nilsson/Fors SWE [16] 2-0 (21-9, 21-17) 0:37
');