document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 03-May 16:00 1 Nicolai-Lupo ITA [7] Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] 2-1 (24-26, 21-18, 15-12) 0:56
Final 3rd Place
71 03-May 15:00 1 Pedro-Emanuel BRA [4] Erdmann-Matysik GER [11] 1-2 (21-15, 19-21, 10-15) 0:50
Semi-finals
70 03-May 12:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Erdmann-Matysik GER [11] 2-0 (21-19, 21-15) 0:39
69 03-May 11:00 1 Nicolai-Lupo ITA [7] Pedro-Emanuel BRA [4] 2-1 (18-21, 21-13, 15-13) 0:46
Round 3
68 02-May 17:30 1 Erdmann-Matysik GER [11] Herrera-Gavira ESP [2] 2-1 (21-19, 19-21, 15-8) 0:54
67 02-May 17:30 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Kadziola-Szalankiewicz POL [16] 2-0 (21-18, 21-18) 0:34
66 02-May 16:40 1 Gibb-Patterson USA [8] Pedro-Emanuel BRA [4] 1-2 (21-19, 15-21, 9-15) 0:53
65 02-May 15:50 6 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Nicolai-Lupo ITA [7] 1-2 (21-15, 18-21, 11-15) 0:48
Round 2
64 02-May 13:50 3 Böckermann-Urbatzka GER [19] Herrera-Gavira ESP [2] 0-2 (16-21, 15-21) 0:36
63 02-May 13:50 6 Erdmann-Matysik GER [11] Fijalek-Prudel POL [12] 2-1 (21-19, 16-21, 15-13) 0:59
62 02-May 13:50 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [16] Bourne-Hyden USA [28] 2-0 (21-18, 21-18) 0:42
61 02-May 13:50 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Kapa-McHugh AUS [18] 2-1 (21-15, 16-21, 16-14) 0:54
60 02-May 13:00 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [5] Pedro-Emanuel BRA [4] 0-2 (17-21, 17-21) 0:39
59 02-May 13:00 3 Gibb-Patterson USA [8] Schalk-Saxton CAN [15] 2-0 (21-19, 21-19) 0:40
58 02-May 13:00 2 Walkenhorst-Windscheif GER [20] Nicolai-Lupo ITA [7] 0-2 (26-28, 18-21) 0:44
57 02-May 13:00 6 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Brouwer-van Dorsten NED [24] 2-0 (21-12, 22-20) 0:38
Round 1
56 02-May 08:50 3 Böckermann-Urbatzka GER [19] Doherty-Lucena USA [25] 2-0 (22-20, 21-17) 0:41
55 02-May 08:50 1 Huber-Seidl AUT [23] Fijalek-Prudel POL [12] 0-2 (16-21, 15-21) 0:40
54 02-May 08:50 2 Stiekema-Varenhorst NED [22] Kadziola-Szalankiewicz POL [16] 0-2 (32-34, 20-22) 0:49
53 02-May 08:50 6 De J Santos-Santos Pereira QAT [32] Kapa-McHugh AUS [18] 1-2 (21-12, 20-22, 10-15) 0:48
52 02-May 08:00 3 Vitor Felipe-Evandro BRA [5] Semenov-Krasilnikov RUS [14] 2-1 (21-23, 21-11, 15-11) 0:51
51 02-May 08:00 6 Schalk-Saxton CAN [15] Dollinger, A.-Wickler GER [29] 2-0 (21-17, 21-15) 0:34
50 02-May 08:00 1 Walkenhorst-Windscheif GER [20] Alison-Bruno BRA [6] 2-1 (21-19, 16-21, 15-12) 0:55
49 02-May 08:00 2 Brouwer-van Dorsten NED [24] Horrem-Eithun NOR [26] 2-0 (21-13, 23-21) 0:39
Pool H
48 01-May 10:30 2 Brouwer-van Dorsten NED [24] Doherty-Lucena USA [25] 1-2 (24-22, 19-21, 21-23) 1:06
47 01-May 10:30 1 Gibb-Patterson USA [8] CH. Chen-Li CHN [9] 2-1 (21-13, 19-21, 15-11) 0:52
32 30-Apr 15:50 1 CH. Chen-Li CHN [9] Doherty-Lucena USA [25] 2-1 (21-17, 13-21, 16-14) 0:47
31 30-Apr 15:50 3 Gibb-Patterson USA [8] Brouwer-van Dorsten NED [24] 2-0 (21-14, 21-17) 0:31
16 30-Apr 11:20 1 CH. Chen-Li CHN [9] Brouwer-van Dorsten NED [24] 0-2 (14-21, 17-21) 0:36
15 30-Apr 11:20 2 Gibb-Patterson USA [8] Doherty-Lucena USA [25] 2-0 (22-20, 24-22) 0:44
Pool G
46 01-May 11:20 2 Huber-Seidl AUT [23] Horrem-Eithun NOR [26] 2-0 (21-15, 22-20) 0:33
45 01-May 11:20 1 Nicolai-Lupo ITA [7] C. Yang-Wu Jiaxin CHN [10] 2-0 (21-19, 21-16) 0:33
30 30-Apr 15:00 1 C. Yang-Wu Jiaxin CHN [10] Horrem-Eithun NOR [26] 0-2 (18-21, 16-21) 0:42
29 30-Apr 15:00 3 Nicolai-Lupo ITA [7] Huber-Seidl AUT [23] 2-0 (21-11, 21-19) 0:35
14 30-Apr 10:30 1 C. Yang-Wu Jiaxin CHN [10] Huber-Seidl AUT [23] 0-2 (18-21, 13-21) 0:36
13 30-Apr 10:30 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Horrem-Eithun NOR [26] 2-1 (21-18, 14-21, 15-11) 0:51
Pool F
44 01-May 10:30 3 Stiekema-Varenhorst NED [22] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-0 (21-17, 25-23) 0:47
43 01-May 10:30 6 Alison-Bruno BRA [6] Erdmann-Matysik GER [11] 0-2 (19-21, 16-21) 0:37
28 30-Apr 13:20 3 Erdmann-Matysik GER [11] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-0 (21-17, 21-14) 0:37
27 30-Apr 13:20 1 Alison-Bruno BRA [6] Stiekema-Varenhorst NED [22] 0-2 (18-21, 15-21) 0:36
12 30-Apr 08:00 2 Erdmann-Matysik GER [11] Stiekema-Varenhorst NED [22] 2-0 (25-23, 21-18) 0:42
11 30-Apr 08:00 1 Alison-Bruno BRA [6] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-0 (21-19, 21-17) 0:43
Pool E
42 01-May 11:20 3 Sidorenko-Dyachenko KAZ [21] Bourne-Hyden USA [28] 0-2 (16-21, 16-21) 0:38
41 01-May 11:20 6 Vitor Felipe-Evandro BRA [5] Fijalek-Prudel POL [12] 0-2 (17-21, 16-21) 0:39
26 30-Apr 14:10 2 Fijalek-Prudel POL [12] Bourne-Hyden USA [28] 0-2 (17-21, 18-21) 0:39
25 30-Apr 14:10 6 Vitor Felipe-Evandro BRA [5] Sidorenko-Dyachenko KAZ [21] 2-0 (21-9, 21-19) 0:35
10 30-Apr 08:50 3 Fijalek-Prudel POL [12] Sidorenko-Dyachenko KAZ [21] 0-2 (17-21, 21-23) 0:43
9 30-Apr 08:50 6 Vitor Felipe-Evandro BRA [5] Bourne-Hyden USA [28] 1-2 (24-22, 12-21, 7-15) 0:58
Pool D
40 30-Apr 08:00 3 Walkenhorst-Windscheif GER [20] Dollinger, A.-Wickler GER [29] 2-0 (21-15, 21-13) 0:38
39 30-Apr 08:00 6 Pedro-Emanuel BRA [4] Doppler-Horst AUT [13] 2-0 (21-18, 31-29) 0:46
24 01-May 13:00 2 Doppler-Horst AUT [13] Dollinger, A.-Wickler GER [29] 1-2 (21-17, 24-26, 13-15) 1:00
23 01-May 13:00 1 Pedro-Emanuel BRA [4] Walkenhorst-Windscheif GER [20] 2-0 (21-18, 21-17) 0:39
8 30-Apr 13:20 2 Doppler-Horst AUT [13] Walkenhorst-Windscheif GER [20] 0-2 (16-21, 14-21) 0:41
7 30-Apr 13:20 6 Pedro-Emanuel BRA [4] Dollinger, A.-Wickler GER [29] 2-1 (21-17, 14-21, 15-9) 0:48
Pool C
38 01-May 12:10 1 Böckermann-Urbatzka GER [19] HA Likejiang-Bao J. CHN [30] 2-0 (21-14, 21-19) 0:41
37 01-May 12:10 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Semenov-Krasilnikov RUS [14] 2-0 (21-11, 21-18) 0:32
22 30-Apr 14:10 1 Semenov-Krasilnikov RUS [14] HA Likejiang-Bao J. CHN [30] 2-0 (21-18, 21-16) 0:35
21 30-Apr 14:10 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Böckermann-Urbatzka GER [19] 2-1 (16-21, 21-10, 15-13) 0:46
6 30-Apr 08:50 2 Semenov-Krasilnikov RUS [14] Böckermann-Urbatzka GER [19] 1-2 (19-21, 21-16, 11-15) 0:53
5 30-Apr 08:50 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] HA Likejiang-Bao J. CHN [30] 2-0 (21-14, 21-14) 0:35
Pool B
36 01-May 12:10 3 Kapa-McHugh AUS [18] Antonic-Galesev SRB [31] 2-0 (21-12, 24-22) 0:37
35 01-May 12:10 6 Herrera-Gavira ESP [2] Schalk-Saxton CAN [15] 2-0 (21-16, 21-18) 0:37
20 30-Apr 15:50 2 Schalk-Saxton CAN [15] Antonic-Galesev SRB [31] 2-0 (21-10, 21-18) 0:28
19 30-Apr 15:50 6 Herrera-Gavira ESP [2] Kapa-McHugh AUS [18] 2-1 (21-13, 19-21, 15-10) 0:44
4 30-Apr 11:20 3 Schalk-Saxton CAN [15] Kapa-McHugh AUS [18] 2-0 (22-20, 21-16) 0:36
3 30-Apr 11:20 6 Herrera-Gavira ESP [2] Antonic-Galesev SRB [31] 2-0 (21-11, 21-17) 0:29
Pool A
34 01-May 13:00 3 Tomatis-Ranghieri ITA [17] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 1-2 (21-14, 17-21, 7-15) 0:46
33 01-May 13:00 6 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Kadziola-Szalankiewicz POL [16] 2-0 (24-22, 21-11) 0:37
18 30-Apr 15:00 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [16] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 0-2 (16-21, 19-21) 0:34
17 30-Apr 15:00 6 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 2-0 (21-15, 21-6) 0:31
2 30-Apr 10:30 3 Kadziola-Szalankiewicz POL [16] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 2-1 (21-16, 14-21, 15-11) 0:51
1 30-Apr 10:30 6 Rosenthal-Dalhausser USA [1] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 2-0 (21-16, 21-18) 0:46
');