document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 15-Jun 19:30 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Fijalek-Prudel POL [14] 2-0 (23-21, 21-17) 0:38
Final 3rd Place
71 15-Jun 18:30 1 Nicolai-Lupo ITA [5] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 1-2 (19-21, 21-15, 11-15) 0:46
Semi-finals
70 15-Jun 14:50 1 Fijalek-Prudel POL [14] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 2-0 (21-16, 21-16) 0:36
69 15-Jun 14:00 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Nicolai-Lupo ITA [5] 2-0 (21-19, 21-14) 1:22
Round 3
68 14-Jun 19:50 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [12] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 0-2 (17-21, 15-21) 0:40
67 14-Jun 19:50 2 Fijalek-Prudel POL [14] Herrera-Gavira ESP [6] 2-1 (21-19, 18-21, 15-13) 0:45
66 14-Jun 19:00 2 Nicolai-Lupo ITA [5] Bruno-Alison BRA [13] 2-1 (21-19, 16-21, 15-11) 0:50
65 14-Jun 21:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [2] Semenov-Krasilnikov RUS [9] 0-2 (18-21, 15-21) 0:37
Round 2
64 14-Jun 15:30 4 Gibb-Patterson USA [11] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 0-2 (13-21, 11-21) 0:32
63 14-Jun 15:30 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [12] Stiekema-Varenhorst NED [19] 2-1 (21-16, 13-21, 15-9) 0:46
62 14-Jun 15:30 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [18] Herrera-Gavira ESP [6] 0-2 (17-21, 18-21) 0:37
61 14-Jun 15:30 3 Fijalek-Prudel POL [14] Böckermann-Urbatzka GER [20] 2-0 (22-20, 21-18) 0:39
60 14-Jun 14:30 4 Ricardo-Álvaro Filho BRA [3] Bruno-Alison BRA [13] 0-2 (16-21, 19-21) 0:42
59 14-Jun 14:30 2 Emanuel-Pedro BRA [8] Nicolai-Lupo ITA [5] 1-2 (19-21, 26-24, 12-15) 0:52
58 14-Jun 14:30 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Erdmann-Matysik GER [7] 2-0 (21-16, 21-13) 0:33
57 14-Jun 14:30 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [2] Walkenhorst-Windscheif GER [21] 2-0 (21-17, 21-15) 0:35
Round 1
56 14-Jun 11:30 2 Gibb-Patterson USA [11] Kapa-McHugh AUS [15] 2-0 (21-14, 21-11) 0:33
55 14-Jun 11:30 1 Stiekema-Varenhorst NED [19] Prokopiev-Goncharov RUS [10] 2-0 (21-18, 21-18) 0:38
54 14-Jun 11:30 3 Kadziola-Szalankiewicz POL [18] Doherty-Lucena USA [24] 2-0 (21-16, 21-15) 0:31
53 14-Jun 11:30 4 Tomatis-Ranghieri ITA [17] Böckermann-Urbatzka GER [20] 0-2 (18-21, 19-21) 0:39
52 14-Jun 10:40 3 Huber-Seidl AUT [23] Ricardo-Álvaro Filho BRA [3] 0-2 (21-23, 19-21) 0:45
51 14-Jun 10:40 2 Nicolai-Lupo ITA [5] Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] 2-0 (21-16, 21-18) 0:38
50 14-Jun 10:40 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Stoyanovskiy-Yarzutkin RUS [32] 2-0 (21-18, 21-10) 0:29
49 14-Jun 10:40 4 Hyden-Bourne USA [29] Walkenhorst-Windscheif GER [21] 0-2 (14-21, 16-21) 0:40
Pool H
48 13-Jun 20:00 2 Doherty-Lucena USA [24] Plavins-Solovejs LAT [25] 2-1 (16-21, 25-23, 15-6) 0:48
47 13-Jun 20:00 1 Emanuel-Pedro BRA [8] Semenov-Krasilnikov RUS [9] 2-0 (21-19, 21-16) 0:37
32 13-Jun 12:00 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Plavins-Solovejs LAT [25] 2-0 (21-14, 21-19) 0:38
31 13-Jun 11:30 3 Emanuel-Pedro BRA [8] Doherty-Lucena USA [24] 2-0 (21-18, 21-13) 0:29
16 12-Jun 16:00 1 Semenov-Krasilnikov RUS [9] Doherty-Lucena USA [24] 2-0 (21-15, 21-11) 0:29
15 12-Jun 15:30 2 Emanuel-Pedro BRA [8] Plavins-Solovejs LAT [25] 1-2 (21-17, 16-21, 11-15) 0:47
Pool G
46 13-Jun 19:00 4 Huber-Seidl AUT [23] Grimalt-M. Grimalt CHI [26] 2-0 (21-16, 21-15) 0:34
45 13-Jun 19:00 1 Erdmann-Matysik GER [7] Prokopiev-Goncharov RUS [10] 2-0 (21-17, 21-18) 0:35
30 13-Jun 11:00 1 Prokopiev-Goncharov RUS [10] Grimalt-M. Grimalt CHI [26] 0-2 (15-21, 18-21) 0:34
29 13-Jun 10:40 4 Erdmann-Matysik GER [7] Huber-Seidl AUT [23] 2-0 (21-18, 21-13) 0:35
14 12-Jun 15:00 1 Prokopiev-Goncharov RUS [10] Huber-Seidl AUT [23] 2-1 (17-21, 21-14, 15-10) 0:48
13 12-Jun 14:30 4 Erdmann-Matysik GER [7] Grimalt-M. Grimalt CHI [26] 2-0 (23-21, 21-15) 0:39
Pool F
44 13-Jun 20:00 4 Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] CH. Chen-Li CHN [27] 2-1 (14-21, 35-33, 15-8) 1:03
43 13-Jun 20:00 3 Herrera-Gavira ESP [6] Gibb-Patterson USA [11] 2-1 (21-17, 18-21, 15-11) 0:45
28 13-Jun 11:30 2 Gibb-Patterson USA [11] CH. Chen-Li CHN [27] 2-1 (21-19, 17-21, 20-18) 0:51
27 13-Jun 11:30 4 Herrera-Gavira ESP [6] Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] 2-0 (21-16, 22-20) 0:39
12 12-Jun 15:30 3 Gibb-Patterson USA [11] Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] 2-0 (21-17, 21-19) 0:39
11 12-Jun 15:30 4 Herrera-Gavira ESP [6] CH. Chen-Li CHN [27] 1-2 (21-19, 17-21, 12-15) 0:47
Pool E
42 13-Jun 19:00 2 Walkenhorst-Windscheif GER [21] Gabathuler-Gerson SUI [28] 2-0 (21-17, 21-14) 0:34
41 13-Jun 19:00 3 Nicolai-Lupo ITA [5] Vitor Felipe-Evandro BRA [12] 1-2 (22-20, 22-24, 13-15) 0:56
26 13-Jun 10:40 3 Vitor Felipe-Evandro BRA [12] Gabathuler-Gerson SUI [28] 2-1 (13-21, 21-19, 15-7) 0:52
25 13-Jun 10:40 2 Nicolai-Lupo ITA [5] Walkenhorst-Windscheif GER [21] 2-0 (21-16, 21-13) 0:34
10 12-Jun 14:30 2 Vitor Felipe-Evandro BRA [12] Walkenhorst-Windscheif GER [21] 2-1 (22-20, 12-21, 15-13) 0:57
9 12-Jun 14:30 3 Nicolai-Lupo ITA [5] Gabathuler-Gerson SUI [28] 2-0 (21-11, 21-19) 0:34
Pool D
40 13-Jun 18:00 2 Böckermann-Urbatzka GER [20] Hyden-Bourne USA [29] 1-2 (21-19, 12-21, 13-15) 0:48
39 13-Jun 18:00 3 Brouwer-Meeuwsen NED [4] Bruno-Alison BRA [13] 0-2 (13-21, 19-21) 0:36
24 13-Jun 09:50 2 Bruno-Alison BRA [13] Hyden-Bourne USA [29] 2-1 (15-21, 21-13, 20-18) 0:54
23 13-Jun 09:50 3 Brouwer-Meeuwsen NED [4] Böckermann-Urbatzka GER [20] 0-2 (14-21, 17-21) 0:34
8 12-Jun 13:30 3 Bruno-Alison BRA [13] Böckermann-Urbatzka GER [20] 2-0 (22-20, 21-19) 0:40
7 12-Jun 13:30 2 Brouwer-Meeuwsen NED [4] Hyden-Bourne USA [29] 2-1 (19-21, 21-15, 18-16) 0:56
Pool C
38 12-Jun 12:30 4 Stiekema-Varenhorst NED [19] Spijkers-van Dorsten NED [30] 2-0 (21-16, 21-19) 0:35
37 12-Jun 12:30 2 Ricardo-Álvaro Filho BRA [3] Fijalek-Prudel POL [14] 1-2 (21-18, 13-21, 11-15) 0:56
22 13-Jun 09:00 4 Fijalek-Prudel POL [14] Spijkers-van Dorsten NED [30] 2-0 (21-10, 21-17) 0:36
21 13-Jun 09:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [3] Stiekema-Varenhorst NED [19] 0-2 (21-23, 21-23) 0:44
6 13-Jun 17:00 4 Fijalek-Prudel POL [14] Stiekema-Varenhorst NED [19] 2-0 (23-21, 21-17) 0:42
5 13-Jun 17:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [3] Spijkers-van Dorsten NED [30] 2-0 (23-21, 21-14) 0:40
Pool B
36 13-Jun 18:00 1 Kadziola-Szalankiewicz POL [18] Likholetov-Bykanov RUS [31] 2-0 (21-16, 21-18) 0:42
35 13-Jun 18:00 4 Samoilovs-Smedins, J. LAT [2] Kapa-McHugh AUS [15] 2-0 (21-10, 22-20) 0:36
20 13-Jun 10:00 1 Kapa-McHugh AUS [15] Likholetov-Bykanov RUS [31] 2-0 (21-19, 21-14) 0:38
19 13-Jun 09:50 4 Samoilovs-Smedins, J. LAT [2] Kadziola-Szalankiewicz POL [18] 2-0 (21-19, 21-19) 0:38
4 12-Jun 13:30 4 Kapa-McHugh AUS [15] Kadziola-Szalankiewicz POL [18] 0-2 (19-21, 14-21) 0:34
3 12-Jun 14:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [2] Likholetov-Bykanov RUS [31] 2-0 (21-9, 21-16) 0:34
Pool A
34 13-Jun 17:00 1 Tomatis-Ranghieri ITA [17] Stoyanovskiy-Yarzutkin RUS [32] 2-0 (21-16, 21-15) 0:28
33 13-Jun 17:00 2 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Schalk-Saxton CAN [16] 2-0 (23-21, 21-15) 0:39
18 13-Jun 09:00 1 Schalk-Saxton CAN [16] Stoyanovskiy-Yarzutkin RUS [32] 1-2 (16-21, 21-11, 13-15) 0:44
17 13-Jun 09:00 2 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 2-0 (21-13, 21-16) 0:35
2 12-Jun 12:30 3 Schalk-Saxton CAN [16] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 1-2 (18-21, 21-13, 8-15) 0:41
1 12-Jun 13:00 1 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Stoyanovskiy-Yarzutkin RUS [32] 2-0 (21-13, 21-17) 0:33
');