document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 27-Jul 14:30 C Fijalek-Prudel POL [2] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 1-2 (24-22, 17-21, 9-15) 1:00
Final 3rd Place
71 27-Jul 11:00 C Rogers-Brunner USA [25] Walkenhorst-Windscheif GER [16] 2-1 (21-17, 18-21, 15-12) 0:56
Semi-finals
70 26-Jul 15:30 C Walkenhorst-Windscheif GER [16] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 0-2 (13-21, 12-21) 0:38
69 26-Jul 12:00 C Fijalek-Prudel POL [2] Rogers-Brunner USA [25] 2-0 (21-15, 21-19) 0:38
Round 3
68 25-Jul 17:00 C Stiekema-Varenhorst NED [10] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 1-2 (22-20, 17-21, 13-15) 0:54
67 25-Jul 18:00 3 Walkenhorst-Windscheif GER [16] Brouwer-Meeuwsen NED [14] 2-0 (21-18, 21-18) 0:38
66 25-Jul 18:00 2 Rogers-Brunner USA [25] Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] 2-1 (21-18, 15-21, 15-13) 0:50
65 25-Jul 17:00 1 Fijalek-Prudel POL [2] Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] 2-0 (21-19, 23-21) 0:46
Round 2
64 25-Jul 13:00 C Vitor Felipe-Evandro BRA [15] Rosenthal-Dalhausser USA [1] 0-2 (18-21, 15-21) 0:43
63 25-Jul 13:00 2 Stiekema-Varenhorst NED [10] Herrera-Gavira ESP [8] 2-0 (22-20, 23-21) 0:40
62 25-Jul 15:00 C Brouwer-Meeuwsen NED [14] Hyden-Bourne USA [11] 2-0 (21-17, 21-17) 0:39
61 25-Jul 15:00 3 Nicolai-Lupo ITA [4] Walkenhorst-Windscheif GER [16] 0-2 (12-21, 19-21) 0:35
60 25-Jul 15:00 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Alison-Bruno BRA [3] 2-0 (21-9, 21-19) 0:35
59 25-Jul 15:00 1 Rogers-Brunner USA [25] Losiak-Kantor POL [22] 2-0 (21-16, 21-18) 0:35
58 25-Jul 13:00 1 Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] Gibb-Patterson USA [12] 2-0 (21-18, 23-21) 0:42
57 25-Jul 13:00 3 Fijalek-Prudel POL [2] Plavins-Solovejs LAT [29] 2-0 (21-18, 21-11) 0:37
Round 1
56 25-Jul 10:00 4 Vitor Felipe-Evandro BRA [15] Schalk-Saxton CAN [19] 2-0 (21-15, 21-17) 0:41
55 25-Jul 10:00 3 Emanuel-Pedro BRA [6] Herrera-Gavira ESP [8] 0-2 (18-21, 16-21) 0:37
54 25-Jul 10:00 2 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Kapa-McHugh AUS [21] 2-0 (23-21, 21-15) 0:38
53 25-Jul 09:00 3 Walkenhorst-Windscheif GER [16] Dollinger, S.-Flüggen GER [26] 2-0 (21-15, 21-8) 0:34
52 25-Jul 10:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Jennings-Drost USA [31] 2-0 (21-13, 21-14) 0:36
51 25-Jul 09:00 C Lucena-Doherty USA [7] Losiak-Kantor POL [22] 0-2 (16-21, 15-21) 0:32
50 25-Jul 09:00 2 Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] Gabathuler-Gerson SUI [20] 2-1 (16-21, 25-23, 15-13) 0:55
49 25-Jul 09:00 1 Plavins-Solovejs LAT [29] Binstock-Schachter CAN [32] 2-0 (21-12, 21-14) 0:33
Pool H
48 24-Jul 17:40 1 CH. Chen-Li CHN [24] Rogers-Brunner USA [25] injury team B
47 24-Jul 17:40 3 Herrera-Gavira ESP [8] Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] 0-2 (18-21, 13-21) 0:33
32 24-Jul 11:00 1 Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] Rogers-Brunner USA [25] 1-2 (21-12, 19-21, 10-15) 0:45
31 24-Jul 11:00 3 Herrera-Gavira ESP [8] CH. Chen-Li CHN [24] 2-1 (19-21, 23-21, 15-13) 0:35
16 23-Jul 14:20 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [9] CH. Chen-Li CHN [24] 2-1 (21-14, 18-21, 15-7) 0:49
15 23-Jul 14:20 1 Herrera-Gavira ESP [8] Rogers-Brunner USA [25] 1-2 (17-21, 21-19, 13-15) 0:46
Pool G
46 24-Jul 17:40 2 Tomatis-Ranghieri ITA [23] Dollinger, S.-Flüggen GER [26] 0-2 (15-21, 12-21) 0:32
45 24-Jul 17:40 C Lucena-Doherty USA [7] Stiekema-Varenhorst NED [10] 0-2 (18-21, 18-21) 0:36
30 24-Jul 11:00 2 Stiekema-Varenhorst NED [10] Dollinger, S.-Flüggen GER [26] 2-1 (22-20, 19-21, 15-11) 0:55
29 24-Jul 11:00 C Lucena-Doherty USA [7] Tomatis-Ranghieri ITA [23] 2-0 (21-14, 21-19) 0:33
14 23-Jul 14:20 2 Stiekema-Varenhorst NED [10] Tomatis-Ranghieri ITA [23] 0-2 (19-21, 15-21) 0:34
13 23-Jul 14:20 C Lucena-Doherty USA [7] Dollinger, S.-Flüggen GER [26] 2-0 (21-19, 21-19) 0:37
Pool F
44 24-Jul 16:50 1 Losiak-Kantor POL [22] Grimalt-M. Grimalt CHI [27] 2-1 (21-18, 16-21, 15-13) 0:48
43 24-Jul 16:50 C Emanuel-Pedro BRA [6] Hyden-Bourne USA [11] 1-2 (21-18, 16-21, 16-18) 0:58
28 24-Jul 10:10 C Hyden-Bourne USA [11] Grimalt-M. Grimalt CHI [27] 2-0 (21-17, 21-14) 0:34
27 24-Jul 10:10 1 Emanuel-Pedro BRA [6] Losiak-Kantor POL [22] 2-0 (21-16, 23-21) 0:40
12 23-Jul 13:30 C Hyden-Bourne USA [11] Losiak-Kantor POL [22] 2-0 (21-17, 21-12) 0:36
11 23-Jul 13:30 1 Emanuel-Pedro BRA [6] Grimalt-M. Grimalt CHI [27] 2-0 (21-19, 21-17) 0:43
Pool E
42 24-Jul 16:00 1 Kapa-McHugh AUS [21] Hatch-Redmann CAN [28] 2-1 (22-20, 19-21, 15-11) 0:59
41 24-Jul 16:00 C Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Gibb-Patterson USA [12] 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) 0:54
26 24-Jul 09:20 C Gibb-Patterson USA [12] Hatch-Redmann CAN [28] 2-0 (21-16, 21-15) 0:37
25 24-Jul 09:20 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Kapa-McHugh AUS [21] 2-0 (21-16, 21-13) 0:34
10 23-Jul 12:40 C Gibb-Patterson USA [12] Kapa-McHugh AUS [21] 2-0 (22-20, 21-16) 0:43
9 23-Jul 12:40 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Hatch-Redmann CAN [28] 2-1 (17-21, 21-16, 15-13) 0:51
Pool D
40 24-Jul 16:50 3 Gabathuler-Gerson SUI [20] Plavins-Solovejs LAT [29] 1-2 (14-21, 22-20, 12-15) 0:52
39 24-Jul 16:50 2 Nicolai-Lupo ITA [4] Kadziola-Szalankiewicz POL [13] 2-1 (21-18, 20-22, 15-12) 0:52
24 24-Jul 10:10 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [13] Plavins-Solovejs LAT [29] 2-1 (21-13, 18-21, 15-8) 0:48
23 24-Jul 10:10 3 Nicolai-Lupo ITA [4] Gabathuler-Gerson SUI [20] 2-0 (21-18, 21-13) 0:32
8 23-Jul 13:30 3 Kadziola-Szalankiewicz POL [13] Gabathuler-Gerson SUI [20] injury team A
7 23-Jul 13:30 2 Nicolai-Lupo ITA [4] Plavins-Solovejs LAT [29] 2-0 (26-24, 21-16) 0:46
Pool C
38 24-Jul 16:00 3 Schalk-Saxton CAN [19] Kubala-Hadrava CZE [30] 2-1 (23-21, 19-21, 15-13) 0:49
37 24-Jul 16:00 2 Alison-Bruno BRA [3] Brouwer-Meeuwsen NED [14] 0-2 (17-21, 20-22) 0:41
22 24-Jul 09:20 2 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Kubala-Hadrava CZE [30] 2-1 (22-24, 21-14, 16-14) 0:56
21 24-Jul 09:20 3 Alison-Bruno BRA [3] Schalk-Saxton CAN [19] 2-0 (21-12, 21-17) 0:36
6 23-Jul 12:40 3 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Schalk-Saxton CAN [19] 1-2 (21-18, 19-21, 13-15) 0:54
5 23-Jul 12:40 2 Alison-Bruno BRA [3] Kubala-Hadrava CZE [30] 2-0 (21-18, 21-14) 0:32
Pool B
36 24-Jul 15:10 1 Sidorenko-Dyachenko KAZ [18] Jennings-Drost USA [31] 0-2 (19-21, 19-21) 0:42
35 24-Jul 15:10 2 Fijalek-Prudel POL [2] Vitor Felipe-Evandro BRA [15] 2-1 (21-15, 20-22, 15-8) 0:52
20 24-Jul 08:30 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [15] Jennings-Drost USA [31] 2-1 (20-22, 21-17, 15-12) 1:02
19 24-Jul 08:30 2 Fijalek-Prudel POL [2] Sidorenko-Dyachenko KAZ [18] 2-0 (21-17, 21-11) 0:39
4 23-Jul 11:50 3 Vitor Felipe-Evandro BRA [15] Sidorenko-Dyachenko KAZ [18] 2-0 (21-19, 21-15) 0:41
3 23-Jul 11:50 1 Fijalek-Prudel POL [2] Jennings-Drost USA [31] 2-0 (21-13, 21-14) 0:35
Pool A
34 24-Jul 15:10 3 Böckermann-Urbatzka GER [17] Binstock-Schachter CAN [32] 1-2 (18-21, 21-17, 8-15) 0:49
33 24-Jul 15:10 C Rosenthal-Dalhausser USA [1] Walkenhorst-Windscheif GER [16] 2-1 (17-21, 21-11, 15-11) 0:53
18 24-Jul 08:30 3 Walkenhorst-Windscheif GER [16] Binstock-Schachter CAN [32] 2-1 (21-17, 19-21, 15-13) 1:01
17 24-Jul 08:30 C Rosenthal-Dalhausser USA [1] Böckermann-Urbatzka GER [17] 2-1 (21-16, 18-21, 15-12) 0:53
2 23-Jul 11:50 2 Walkenhorst-Windscheif GER [16] Böckermann-Urbatzka GER [17] 2-1 (19-21, 21-16, 15-12) 0:52
1 23-Jul 11:50 C Rosenthal-Dalhausser USA [1] Binstock-Schachter CAN [32] 2-1 (21-17, 15-21, 15-10) 0:41
');