document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 03-Aug 14:50 1 Nicolai-Lupo ITA [7] Alison-Bruno BRA [3] 0-2 (14-21, 17-21) 0:33
Final 3rd Place
71 03-Aug 13:30 1 Kapa-McHugh AUS [21] Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] 2-0 (24-22, 21-17) 0:42
Semi-finals
70 03-Aug 11:15 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Alison-Bruno BRA [3] 0-2 (14-21, 17-21) 0:35
69 03-Aug 10:00 1 Kapa-McHugh AUS [21] Nicolai-Lupo ITA [7] 0-2 (13-21, 15-21) 0:33
Round 3
68 02-Aug 17:30 1 Alison-Bruno BRA [3] Erdmann-Matysik GER [6] 2-0 (21-17, 21-18) 0:38
67 02-Aug 18:30 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Semenov-Krasilnikov RUS [11] 2-0 (21-16, 21-18) 0:33
66 02-Aug 16:30 1 Hyden-Bourne USA [13] Nicolai-Lupo ITA [7] 1-2 (21-11, 14-21, 11-15) 0:45
65 02-Aug 16:30 2 Fijalek-Prudel POL [2] Kapa-McHugh AUS [21] 0-2 (18-21, 28-30) 0:50
Round 2
64 02-Aug 12:00 2 Erdmann-Matysik GER [6] Walkenhorst-Windscheif GER [17] 2-1 (21-18, 18-21, 15-12) 1:03
63 02-Aug 12:00 1 Doppler-Horst AUT [9] Alison-Bruno BRA [3] 0-2 (14-21, 19-21) 0:39
62 02-Aug 14:00 2 Gabathuler-Gerson SUI [20] Semenov-Krasilnikov RUS [11] 0-2 (17-21, 18-21) 0:39
61 02-Aug 13:00 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Gibb-Patterson USA [16] 2-0 (21-19, 21-15) 0:40
60 02-Aug 10:00 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Stiekema-Varenhorst NED [14] 2-0 (21-14, 21-17) 0:35
59 02-Aug 09:00 2 Grimalt-M. Grimalt CHI [28] Hyden-Bourne USA [13] 0-2 (17-21, 21-23) 0:37
58 02-Aug 11:00 2 Kapa-McHugh AUS [21] Sidorenko-Dyachenko KAZ [26] 2-0 (23-21, 21-14) 0:39
57 02-Aug 11:00 1 Fijalek-Prudel POL [2] Böckermann-Urbatzka GER [23] 2-0 (21-19, 23-21) 0:45
Round 1
56 01-Aug 18:00 4 Erdmann-Matysik GER [6] Vitor Felipe-Evandro BRA [19] 2-1 (16-21, 21-19, 17-15) 0:53
55 01-Aug 18:00 3 Alison-Bruno BRA [3] Kadziola-Szalankiewicz POL [15] 2-0 (21-19, 21-15) 0:38
54 01-Aug 18:00 2 Brouwer-Meeuwsen NED [18] Gabathuler-Gerson SUI [20] 1-2 (36-34, 19-21, 10-15) 1:06
53 01-Aug 18:00 1 Emanuel-Pedro BRA [5] Gibb-Patterson USA [16] 1-2 (19-21, 21-18, 16-18) 0:57
52 01-Aug 17:00 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] 2-0 (21-9, 22-20) 0:41
51 01-Aug 17:00 4 Hyden-Bourne USA [13] Rogers-Brunner USA [22] 2-0 (21-16, 21-13) 0:31
50 01-Aug 17:00 1 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Kapa-McHugh AUS [21] 0-2 (22-24, 13-21) 0:39
49 01-Aug 17:00 3 Schalk-Saxton CAN [25] Böckermann-Urbatzka GER [23] 1-2 (14-21, 21-18, 13-15) 0:44
Pool H
48 01-Aug 11:00 4 Losiak-Kantor POL [24] Schalk-Saxton CAN [25] 0-2 (17-21, 19-21) 0:37
47 01-Aug 11:00 1 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Doppler-Horst AUT [9] 1-2 (19-21, 28-26, 11-15) 1:06
32 31-Jul 17:00 1 Doppler-Horst AUT [9] Schalk-Saxton CAN [25] 2-0 (21-19, 21-15) 0:46
31 31-Jul 17:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Losiak-Kantor POL [24] 2-0 (21-12, 21-16) 0:34
16 31-Jul 13:00 1 Doppler-Horst AUT [9] Losiak-Kantor POL [24] 2-0 (21-18, 21-17) 0:36
15 31-Jul 13:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Schalk-Saxton CAN [25] 1-2 (24-26, 21-19, 9-15) 0:53
Pool G
46 01-Aug 10:00 3 Böckermann-Urbatzka GER [23] Sidorenko-Dyachenko KAZ [26] 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) 0:52
45 01-Aug 10:00 1 Nicolai-Lupo ITA [7] Huber-Seidl AUT [10] 2-0 (21-19, 22-20) 0:42
30 31-Jul 18:00 1 Huber-Seidl AUT [10] Sidorenko-Dyachenko KAZ [26] 2-0 (21-15, 23-21) 0:41
29 31-Jul 18:00 3 Nicolai-Lupo ITA [7] Böckermann-Urbatzka GER [23] 2-1 (21-17, 19-21, 15-13) 0:51
14 31-Jul 14:00 1 Huber-Seidl AUT [10] Böckermann-Urbatzka GER [23] 0-2 (16-21, 19-21) 0:38
13 31-Jul 14:00 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Sidorenko-Dyachenko KAZ [26] 0-2 (19-21, 14-21) 0:36
Pool F
44 01-Aug 12:00 2 Rogers-Brunner USA [22] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) 0:49
43 01-Aug 12:00 6 Erdmann-Matysik GER [6] Semenov-Krasilnikov RUS [11] 0-2 (15-21, 20-22) 0:41
28 31-Jul 18:00 6 Semenov-Krasilnikov RUS [11] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-0 (21-14, 22-20) 0:36
27 31-Jul 18:00 5 Erdmann-Matysik GER [6] Rogers-Brunner USA [22] 2-0 (21-18, 21-15) 0:32
12 31-Jul 13:00 6 Semenov-Krasilnikov RUS [11] Rogers-Brunner USA [22] 2-0 (21-14, 25-23) 0:38
11 31-Jul 13:00 5 Erdmann-Matysik GER [6] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [27] 2-0 (21-19, 21-16) 0:35
Pool E
42 01-Aug 13:00 2 Kapa-McHugh AUS [21] Grimalt-M. Grimalt CHI [28] 0-2 (19-21, 16-21) 0:36
41 01-Aug 13:00 1 Emanuel-Pedro BRA [5] Herrera-Gavira ESP [12] 2-1 (19-21, 21-19, 16-14) 0:50
26 31-Jul 18:00 4 Herrera-Gavira ESP [12] Grimalt-M. Grimalt CHI [28] 1-2 (22-24, 21-17, 18-20) 0:58
25 31-Jul 18:00 2 Emanuel-Pedro BRA [5] Kapa-McHugh AUS [21] 2-0 (21-9, 21-16) 0:33
10 31-Jul 13:00 2 Herrera-Gavira ESP [12] Kapa-McHugh AUS [21] 0-2 (22-24, 17-21) 0:40
9 31-Jul 13:00 4 Emanuel-Pedro BRA [5] Grimalt-M. Grimalt CHI [28] 1-2 (23-21, 22-24, 12-15) 0:54
Pool D
40 01-Aug 12:00 5 Gabathuler-Gerson SUI [20] Hatch-Redmann CAN [29] 2-0 (21-18, 21-18) 0:43
39 01-Aug 12:00 4 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Hyden-Bourne USA [13] 2-0 (21-18, 21-17) 0:39
24 31-Jul 17:00 6 Hyden-Bourne USA [13] Hatch-Redmann CAN [29] 2-0 (21-14, 21-18) 0:32
23 31-Jul 17:00 5 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Gabathuler-Gerson SUI [20] 2-0 (21-14, 21-16) 0:32
8 31-Jul 12:00 2 Hyden-Bourne USA [13] Gabathuler-Gerson SUI [20] 2-0 (21-19, 21-15) 0:35
7 31-Jul 12:00 4 Samoilovs-Smedins, J. LAT [4] Hatch-Redmann CAN [29] 2-0 (21-16, 34-32) 0:52
Pool C
38 01-Aug 12:00 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [19] Winter-Petutschnig AUT [30] 2-0 (21-16, 21-17) 0:36
37 01-Aug 12:00 3 Alison-Bruno BRA [3] Stiekema-Varenhorst NED [14] 1-2 (14-21, 21-18, 12-15) 0:44
22 31-Jul 12:00 1 Stiekema-Varenhorst NED [14] Winter-Petutschnig AUT [30] 2-0 (21-16, 21-13) 0:32
21 31-Jul 12:00 3 Alison-Bruno BRA [3] Vitor Felipe-Evandro BRA [19] 2-0 (21-19, 21-16) 0:35
6 31-Jul 16:00 6 Stiekema-Varenhorst NED [14] Vitor Felipe-Evandro BRA [19] 2-0 (21-16, 21-18) 0:37
5 31-Jul 16:00 1 Alison-Bruno BRA [3] Winter-Petutschnig AUT [30] 2-0 (21-14, 21-13) 0:28
Pool B
36 31-Jul 12:00 6 Brouwer-Meeuwsen NED [18] Krou-Rowlandson FRA [31] 2-0 (21-16, 21-13) 0:32
35 31-Jul 12:00 5 Fijalek-Prudel POL [2] Kadziola-Szalankiewicz POL [15] 2-0 (21-16, 35-33) 0:47
20 01-Aug 11:00 6 Kadziola-Szalankiewicz POL [15] Krou-Rowlandson FRA [31] 2-0 (21-17, 21-19) 0:41
19 01-Aug 11:00 3 Fijalek-Prudel POL [2] Brouwer-Meeuwsen NED [18] 2-1 (21-16, 16-21, 15-11) 0:52
4 31-Jul 17:00 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [15] Brouwer-Meeuwsen NED [18] 0-2 (15-21, 15-21) 0:33
3 31-Jul 17:00 4 Fijalek-Prudel POL [2] Krou-Rowlandson FRA [31] 2-0 (21-13, 21-17) 0:35
Pool A
34 31-Jul 11:00 6 Walkenhorst-Windscheif GER [17] Kufa, R.-Tichy CZE [32] 2-0 (21-15, 21-14) 0:35
33 31-Jul 11:00 5 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Gibb-Patterson USA [16] 2-0 (21-14, 21-12) 0:32
18 01-Aug 11:00 5 Gibb-Patterson USA [16] Kufa, R.-Tichy CZE [32] 2-0 (21-11, 21-16) 0:33
17 01-Aug 11:00 2 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Walkenhorst-Windscheif GER [17] 1-2 (15-21, 21-9, 10-15) 0:47
2 31-Jul 16:00 4 Gibb-Patterson USA [16] Walkenhorst-Windscheif GER [17] 1-2 (21-17, 18-21, 13-15) 0:53
1 31-Jul 16:00 5 Rosenthal-Dalhausser USA [1] Kufa, R.-Tichy CZE [32] 2-0 (21-11, 21-10) 0:30
');