document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 13-Jul 15:15 1 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Alison-Bruno BRA [4] 2-0 (21-17, 21-17) 0:38
Final 3rd Place
71 13-Jul 10:00 1 Lucena-Doherty USA [16] Erdmann-Matysik GER [12] 2-0 (21-19, 21-16) 0:38
Semi-finals
70 12-Jul 18:30 1 Alison-Bruno BRA [4] Erdmann-Matysik GER [12] 2-0 (21-15, 21-19) 0:38
69 12-Jul 17:30 1 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Lucena-Doherty USA [16] 2-1 (15-21, 21-17, 15-13) 0:50
Round 3
68 12-Jul 14:00 1 Erdmann-Matysik GER [12] Stiekema-Varenhorst NED [15] 2-0 (23-21, 21-16) 0:40
67 12-Jul 14:00 2 Alison-Bruno BRA [4] Doppler-Horst AUT [24] 2-0 (21-17, 21-14) 0:33
66 12-Jul 13:00 2 Herrera-Gavira ESP [7] Lucena-Doherty USA [16] 0-2 (18-21, 18-21) 0:35
65 12-Jul 13:00 1 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] 2-0 (21-15, 21-12) 0:35
Round 2
64 12-Jul 10:00 2 Schalk-Saxton CAN [21] Stiekema-Varenhorst NED [15] 0-2 (16-21, 19-21) 0:33
63 12-Jul 10:00 4 Erdmann-Matysik GER [12] Sidorenko-Dyachenko KAZ [20] 2-1 (21-19, 19-21, 15-13) 0:54
62 12-Jul 10:00 3 Doppler-Horst AUT [24] Böckermann-Urbatzka GER [22] 2-0 (21-18, 21-18) 0:39
61 12-Jul 10:00 1 Alison-Bruno BRA [4] Kadziola-Szalankiewicz POL [17] 2-0 (21-17, 21-18) 0:40
60 12-Jul 09:00 1 Lucena-Doherty USA [16] Emanuel-Pedro BRA [3] 2-0 (21-19, 23-21) 0:38
59 12-Jul 09:00 4 Herrera-Gavira ESP [7] Vitor Felipe-Evandro BRA [11] 2-1 (16-21, 21-17, 15-9) 0:49
58 12-Jul 09:00 3 Gibb-Patterson USA [13] Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] 1-2 (21-16, 25-27, 11-15) 1:01
57 12-Jul 09:00 2 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Huber-Seidl AUT [27] 2-0 (21-18, 21-14) 0:43
Round 1
56 11-Jul 16:30 1 Schalk-Saxton CAN [21] Gabathuler-Gerson SUI [9] 2-0 (21-14, 21-14) 0:33
55 11-Jul 15:30 4 Kantor-Losiak POL [26] Sidorenko-Dyachenko KAZ [20] 0-2 (18-21, 18-21) 0:39
54 11-Jul 15:30 1 Doppler-Horst AUT [24] Chevallier-Strasser SUI [10] 2-1 (21-13, 21-23, 16-14) 0:58
53 11-Jul 16:30 4 Kadziola-Szalankiewicz POL [17] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [30] 2-1 (24-22, 18-21, 17-15) 1:04
52 11-Jul 15:30 3 Hatch-Redmann CAN [31] Lucena-Doherty USA [16] 0-2 (23-25, 18-21) 0:40
51 11-Jul 16:30 3 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Vitor Felipe-Evandro BRA [11] 0-2 (14-21, 14-21) 0:31
50 11-Jul 15:30 2 Gibb-Patterson USA [13] Rogers-Brunner USA [28] 2-0 (21-16, 21-16) 0:42
49 11-Jul 16:30 2 Huber-Seidl AUT [27] Nicolai-Lupo ITA [2] 2-0 (21-14, 21-19) 0:38
Pool H
48 11-Jul 11:30 3 Doppler-Horst AUT [24] Tomatis-Ranghieri ITA [25] 2-0 (21-13, 21-16) 0:39
47 11-Jul 11:30 1 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Gabathuler-Gerson SUI [9] 2-0 (21-17, 21-19) 0:41
32 10-Jul 18:00 1 Gabathuler-Gerson SUI [9] Tomatis-Ranghieri ITA [25] 2-1 (21-19, 19-21, 15-12) 0:53
31 10-Jul 18:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Doppler-Horst AUT [24] 2-0 (21-19, 21-15) 0:38
16 10-Jul 11:00 1 Gabathuler-Gerson SUI [9] Doppler-Horst AUT [24] 1-2 (15-21, 21-18, 10-15) 0:50
15 10-Jul 11:00 2 Ricardo-Álvaro Filho BRA [8] Tomatis-Ranghieri ITA [25] 2-0 (25-23, 21-18) 0:45
Pool G
46 11-Jul 10:40 3 Dollinger, S.-Flüggen GER [23] Kantor-Losiak POL [26] 0-2 (17-21, 15-21) 0:35
45 11-Jul 10:40 1 Herrera-Gavira ESP [7] Chevallier-Strasser SUI [10] 2-0 (21-15, 21-19) 0:44
30 10-Jul 17:00 1 Chevallier-Strasser SUI [10] Kantor-Losiak POL [26] 0-2 (17-21, 13-21) 0:37
29 10-Jul 17:00 3 Herrera-Gavira ESP [7] Dollinger, S.-Flüggen GER [23] 2-0 (21-16, 25-23) 0:39
14 10-Jul 10:00 1 Chevallier-Strasser SUI [10] Dollinger, S.-Flüggen GER [23] 2-1 (15-21, 21-18, 15-13) 0:54
13 10-Jul 10:00 2 Herrera-Gavira ESP [7] Kantor-Losiak POL [26] 2-1 (22-24, 22-20, 15-11) 0:54
Pool F
44 11-Jul 10:40 4 Böckermann-Urbatzka GER [22] Huber-Seidl AUT [27] 2-0 (21-13, 21-17) 0:37
43 11-Jul 10:40 2 Fijalek-Prudel POL [6] Vitor Felipe-Evandro BRA [11] 1-2 (21-17, 17-21, 11-15) 0:53
28 10-Jul 17:00 4 Vitor Felipe-Evandro BRA [11] Huber-Seidl AUT [27] 0-2 (17-21, 16-21) 0:39
27 10-Jul 17:00 2 Fijalek-Prudel POL [6] Böckermann-Urbatzka GER [22] 2-1 (20-22, 21-13, 15-12) 0:52
12 10-Jul 11:00 4 Vitor Felipe-Evandro BRA [11] Böckermann-Urbatzka GER [22] 1-2 (21-16, 12-21, 9-15) 0:47
11 10-Jul 11:00 3 Fijalek-Prudel POL [6] Huber-Seidl AUT [27] 1-2 (21-17, 16-21, 13-15) 0:54
Pool E
42 11-Jul 09:00 4 Schalk-Saxton CAN [21] Rogers-Brunner USA [28] 2-0 (22-20, 26-24) 0:41
41 11-Jul 09:00 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Erdmann-Matysik GER [12] forfeit team A
26 10-Jul 16:00 4 Erdmann-Matysik GER [12] Rogers-Brunner USA [28] 2-0 (21-16, 21-18) 0:35
25 10-Jul 16:00 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Schalk-Saxton CAN [21] 1-2 (22-24, 21-18, 14-16) 0:57
10 10-Jul 10:00 5 Erdmann-Matysik GER [12] Schalk-Saxton CAN [21] 2-0 (21-13, 21-17) 0:34
9 10-Jul 09:00 5 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Rogers-Brunner USA [28] 1-2 (32-30, 21-23, 12-15) 1:02
Pool D
40 11-Jul 09:50 3 Sidorenko-Dyachenko KAZ [20] Ontiveros-Virgen MEX [29] 2-0 (21-17, 21-18) 0:39
39 11-Jul 09:50 4 Alison-Bruno BRA [4] Gibb-Patterson USA [13] 2-0 (21-16, 21-16) 0:35
24 10-Jul 18:00 5 Gibb-Patterson USA [13] Ontiveros-Virgen MEX [29] 2-0 (21-15, 21-16) 0:39
23 10-Jul 17:00 5 Alison-Bruno BRA [4] Sidorenko-Dyachenko KAZ [20] 2-0 (21-13, 21-13) 0:33
8 10-Jul 10:00 4 Gibb-Patterson USA [13] Sidorenko-Dyachenko KAZ [20] 2-0 (21-17, 24-22) 0:40
7 10-Jul 10:00 3 Alison-Bruno BRA [4] Ontiveros-Virgen MEX [29] 1-2 (21-14, 19-21, 12-15) 1:01
Pool C
38 11-Jul 11:30 4 Kapa-McHugh AUS [19] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [30] 1-2 (21-15, 18-21, 24-26) 1:13
37 11-Jul 11:30 2 Emanuel-Pedro BRA [3] Brouwer-Meeuwsen NED [14] 2-0 (21-18, 26-24) 0:42
22 10-Jul 18:00 4 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [30] 2-1 (21-19, 19-21, 15-11) 0:53
21 10-Jul 18:00 2 Emanuel-Pedro BRA [3] Kapa-McHugh AUS [19] 0-2 (20-22, 24-26) 0:46
6 10-Jul 11:00 5 Brouwer-Meeuwsen NED [14] Kapa-McHugh AUS [19] 2-0 (21-18, 21-13) 0:37
5 10-Jul 12:00 5 Emanuel-Pedro BRA [3] Ingrosso P.-Ingrosso M. ITA [30] 2-0 (21-17, 21-17) 0:40
Pool B
36 11-Jul 09:00 3 Walkenhorst-Windscheif GER [18] Hatch-Redmann CAN [31] 0-2 (19-21, 17-21) 0:41
35 11-Jul 09:00 1 Nicolai-Lupo ITA [2] Stiekema-Varenhorst NED [15] 1-2 (13-21, 21-17, 12-15) 0:44
20 10-Jul 16:00 5 Stiekema-Varenhorst NED [15] Hatch-Redmann CAN [31] 2-0 (21-17, 21-18) 0:39
19 10-Jul 15:00 5 Nicolai-Lupo ITA [2] Walkenhorst-Windscheif GER [18] 2-0 (21-13, 23-21) 0:45
4 10-Jul 09:00 4 Stiekema-Varenhorst NED [15] Walkenhorst-Windscheif GER [18] 2-1 (21-15, 13-21, 15-12) 0:52
3 10-Jul 09:00 3 Nicolai-Lupo ITA [2] Hatch-Redmann CAN [31] 1-2 (20-22, 21-18, 14-16) 0:55
Pool A
34 10-Jul 09:00 1 Kadziola-Szalankiewicz POL [17] Kovatsch-Kissling, J. SUI [32] 2-0 (21-17, 21-17) 0:39
33 10-Jul 09:00 2 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Lucena-Doherty USA [16] 2-0 (23-21, 21-12) 0:37
18 11-Jul 09:50 1 Lucena-Doherty USA [16] Kovatsch-Kissling, J. SUI [32] 2-0 (21-15, 21-12) 0:33
17 11-Jul 09:50 2 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Kadziola-Szalankiewicz POL [17] 2-0 (21-19, 21-16) 0:38
2 10-Jul 16:00 3 Lucena-Doherty USA [16] Kadziola-Szalankiewicz POL [17] 1-2 (22-20, 19-21, 15-17) 0:56
1 10-Jul 16:00 1 Dalhausser-Rosenthal USA [1] Kovatsch-Kissling, J. SUI [32] 2-0 (21-17, 21-16) 0:39
');