document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 26-Apr 14:30 1 Nicolai-Lupo ITA [7] Alison-Bruno BRA [6] 2-1 (21-17, 16-21, 15-13) 0:48
Final 3rd Place
71 26-Apr 13:30 1 Stiekema-Varenhorst NED [12] Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] 2-1 (17-21, 26-24, 16-14) 0:56
Semi-finals
70 26-Apr 10:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Alison-Bruno BRA [6] 1-2 (21-13, 21-23, 7-15) 0:53
69 26-Apr 09:00 1 Stiekema-Varenhorst NED [12] Nicolai-Lupo ITA [7] 0-2 (19-21, 15-21) 0:35
Round 3
68 25-Apr 18:00 2 Alison-Bruno BRA [6] Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] 2-1 (21-14, 16-21, 17-15) 0:54
67 25-Apr 18:00 1 Pedro-Emanuel BRA [4] Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] 0-2 (14-21, 19-21) 0:35
66 25-Apr 18:00 3 Nicolai-Lupo ITA [7] Brouwer-van Dorsten NED [13] 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) 0:45
65 25-Apr 18:00 4 Stiekema-Varenhorst NED [12] Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] 2-0 (21-15, 21-17) 0:34
Round 2
64 25-Apr 13:50 1 Chevallier-Prawdzic SUI [15] Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] 1-2 (18-21, 21-19, 12-15) 1:00
63 25-Apr 13:50 2 Alison-Bruno BRA [6] Dalhausser-Rosenthal USA [2] 2-1 (15-21, 21-17, 15-12) 0:55
62 25-Apr 13:50 3 Herrera-Gavira ESP [3] Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] 1-2 (25-23, 17-21, 14-16) 0:55
61 25-Apr 13:50 4 Pedro-Emanuel BRA [4] Virgen-Ontiveros MEX [14] 2-0 (21-19, 21-16) 0:39
60 25-Apr 13:00 3 Brouwer-van Dorsten NED [13] Salvetti-Daguerre FRA [30] 2-0 (21-11, 21-17) 0:36
59 25-Apr 13:00 2 Nicolai-Lupo ITA [7] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 2-0 (21-18, 24-22) 0:35
58 25-Apr 13:00 4 Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] Pedlow-O\'Gorman CAN [24] 2-1 (20-22, 21-18, 15-11) 0:50
57 25-Apr 13:00 1 Plavins-Solovejs LAT [18] Stiekema-Varenhorst NED [12] 0-2 (18-21, 17-21) 0:34
Round 1
56 25-Apr 08:50 4 Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] Chevallier-Prawdzic SUI [15] 1-2 (26-24, 23-25, 12-15) 1:02
55 25-Apr 08:50 1 Dalhausser-Rosenthal USA [2] Marco-García ESP [21] 2-0 (21-15, 21-14) 0:38
54 25-Apr 08:50 3 Herrera-Gavira ESP [3] Prokopiev-Goncharov RUS [25] 2-1 (28-26, 19-21, 15-13) 0:58
53 25-Apr 08:50 2 Semenov-Krasilnikov RUS [8] Virgen-Ontiveros MEX [14] 1-2 (21-19, 14-21, 10-15) 0:45
52 25-Apr 08:00 4 Brouwer-van Dorsten NED [13] Kubala-Dumek CZE [23] 2-0 (21-16, 21-18) 0:39
51 25-Apr 08:00 1 De J Santos-Santos Pereira QAT [32] Sorokins-Buivids LAT [29] 2-0 (21-17, 21-15) 0:31
50 25-Apr 08:00 3 Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] Gabathuler-Gerson SUI [17] 2-0 (21-19, 21-16) 0:34
49 25-Apr 08:00 2 Stiekema-Varenhorst NED [12] Winter-Petutschnig AUT [22] 2-0 (21-15, 21-13) 0:28
Pool H
48 24-Apr 12:10 3 Pedlow-O\'Gorman CAN [24] Prokopiev-Goncharov RUS [25] 2-0 (21-19, 21-17) 0:39
47 24-Apr 12:10 1 Semenov-Krasilnikov RUS [8] Wu Jiaxin-Li CHN [9] 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) 0:54
32 23-Apr 16:20 1 Wu Jiaxin-Li CHN [9] Prokopiev-Goncharov RUS [25] 0-2 (18-21, 19-21) 0:39
31 23-Apr 16:20 2 Semenov-Krasilnikov RUS [8] Pedlow-O\'Gorman CAN [24] 1-2 (21-13, 19-21, 12-15) 0:43
16 23-Apr 11:20 1 Wu Jiaxin-Li CHN [9] Pedlow-O\'Gorman CAN [24] 0-2 (15-21, 12-21) 0:34
15 23-Apr 11:20 2 Semenov-Krasilnikov RUS [8] Prokopiev-Goncharov RUS [25] 2-0 (21-15, 21-14) 0:33
Pool G
46 24-Apr 13:00 3 Kubala-Dumek CZE [23] Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] 0-2 (16-21, 15-21) 0:34
45 24-Apr 13:00 1 Nicolai-Lupo ITA [7] HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] 2-0 (21-15, 21-15) 0:37
30 23-Apr 17:10 1 HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] 0-2 (19-21, 17-21) 0:37
29 23-Apr 17:10 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Kubala-Dumek CZE [23] 0-2 (23-25, 19-21) 0:44
14 23-Apr 12:10 1 HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] Kubala-Dumek CZE [23] 0-2 (19-21, 14-21) 0:39
13 23-Apr 12:10 2 Nicolai-Lupo ITA [7] Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] 2-0 (21-18, 21-15) 0:34
Pool F
44 24-Apr 13:50 3 Winter-Petutschnig AUT [22] Hyden-Bourne USA [27] 2-1 (21-15, 13-21, 16-14) 0:44
43 24-Apr 13:50 1 Alison-Bruno BRA [6] Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] 2-1 (14-21, 21-15, 15-10) 0:44
28 23-Apr 18:00 2 Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] Hyden-Bourne USA [27] 2-1 (23-21, 16-21, 15-11) 0:49
27 23-Apr 18:00 1 Alison-Bruno BRA [6] Winter-Petutschnig AUT [22] 2-0 (22-20, 21-16) 0:39
12 23-Apr 13:00 2 Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] Winter-Petutschnig AUT [22] 2-1 (22-20, 16-21, 15-12) 0:49
11 23-Apr 13:00 1 Alison-Bruno BRA [6] Hyden-Bourne USA [27] 2-0 (21-16, 21-18) 0:39
Pool E
42 24-Apr 13:50 4 Marco-García ESP [21] Binstock-Schachter CAN [28] 2-1 (17-21, 21-18, 15-11) 0:55
41 24-Apr 13:50 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Stiekema-Varenhorst NED [12] 2-0 (21-17, 21-16) 0:37
26 23-Apr 18:00 4 Stiekema-Varenhorst NED [12] Binstock-Schachter CAN [28] 2-1 (21-19, 18-21, 15-10) 0:53
25 23-Apr 18:00 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Marco-García ESP [21] 2-0 (21-14, 21-17) 0:35
10 23-Apr 13:00 4 Stiekema-Varenhorst NED [12] Marco-García ESP [21] 2-0 (21-19, 21-17) 0:39
9 23-Apr 13:00 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] Binstock-Schachter CAN [28] 1-2 (19-21, 26-24, 8-15) 0:57
Pool D
40 24-Apr 13:00 4 Dittelbach-Koreng GER [20] Sorokins-Buivids LAT [29] 1-2 (15-21, 22-20, 13-15) 0:51
39 24-Apr 13:00 2 Pedro-Emanuel BRA [4] Brouwer-van Dorsten NED [13] 2-0 (21-16, 21-15) 0:35
24 23-Apr 17:10 4 Brouwer-van Dorsten NED [13] Sorokins-Buivids LAT [29] 2-0 (22-20, 21-18) 0:40
23 23-Apr 17:10 3 Pedro-Emanuel BRA [4] Dittelbach-Koreng GER [20] 2-0 (21-13, 22-20) 0:40
8 23-Apr 12:10 4 Brouwer-van Dorsten NED [13] Dittelbach-Koreng GER [20] 2-0 (23-21, 21-13) 0:41
7 23-Apr 12:10 3 Pedro-Emanuel BRA [4] Sorokins-Buivids LAT [29] 2-0 (21-17, 26-24) 0:45
Pool C
38 24-Apr 12:10 4 Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] Salvetti-Daguerre FRA [30] 1-2 (21-17, 18-21, 12-15) 0:58
37 24-Apr 12:10 2 Herrera-Gavira ESP [3] Virgen-Ontiveros MEX [14] 1-2 (19-21, 21-19, 6-15) 0:53
22 23-Apr 16:20 4 Virgen-Ontiveros MEX [14] Salvetti-Daguerre FRA [30] 0-2 (22-24, 9-21) 0:38
21 23-Apr 16:20 3 Herrera-Gavira ESP [3] Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] 2-0 (21-15, 26-24) 0:42
6 23-Apr 11:20 4 Virgen-Ontiveros MEX [14] Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] 2-0 (25-23, 27-25) 0:55
5 23-Apr 11:20 3 Herrera-Gavira ESP [3] Salvetti-Daguerre FRA [30] 2-0 (26-24, 21-12) 0:41
Pool B
36 24-Apr 11:20 1 Plavins-Solovejs LAT [18] C. Yang-Bao J. CHN [31] 2-0 (21-12, 27-25) 0:36
35 24-Apr 11:20 3 Dalhausser-Rosenthal USA [2] Chevallier-Prawdzic SUI [15] 2-0 (21-17, 25-23) 0:48
20 23-Apr 15:30 1 Chevallier-Prawdzic SUI [15] C. Yang-Bao J. CHN [31] 2-0 (21-15, 21-12) 0:35
19 23-Apr 15:30 2 Dalhausser-Rosenthal USA [2] Plavins-Solovejs LAT [18] 1-2 (21-17, 10-21, 12-15) 0:48
4 23-Apr 10:30 2 Chevallier-Prawdzic SUI [15] Plavins-Solovejs LAT [18] 0-2 (17-21, 18-21) 0:40
3 23-Apr 10:30 1 Dalhausser-Rosenthal USA [2] C. Yang-Bao J. CHN [31] 2-0 (23-21, 21-11) 0:37
Pool A
34 24-Apr 11:20 4 Gabathuler-Gerson SUI [17] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 0-2 (17-21, 14-21) 0:34
33 24-Apr 11:20 2 Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] Fuchs-Kaczmarek GER [16] injury team B
18 23-Apr 15:30 3 Fuchs-Kaczmarek GER [16] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] injury team A
17 23-Apr 15:30 4 Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] Gabathuler-Gerson SUI [17] injury team B
2 23-Apr 10:30 3 Fuchs-Kaczmarek GER [16] Gabathuler-Gerson SUI [17] injury team A
1 23-Apr 10:30 4 Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] De J Santos-Santos Pereira QAT [32] 2-1 (20-22, 21-13, 15-11) 0:50
');