document.write ('
No. Local Court Team A Team B Result Dur.
Date Time
Final 1st Place
72 22-Jun 17:20 1 Doherty-Lucena USA [24] Hyden-Bourne USA [27] 0-2 (17-21, 11-21) 0:31
Final 3rd Place
71 22-Jun 15:00 1 Bruno-Alison BRA [12] Emanuel-Pedro BRA [11] 2-0 (21-13, 21-12) 0:33
Semi-finals
70 22-Jun 11:00 1 Emanuel-Pedro BRA [11] Hyden-Bourne USA [27] 0-2 (16-21, 13-21) 0:39
69 22-Jun 12:00 1 Doherty-Lucena USA [24] Bruno-Alison BRA [12] 2-1 (15-21, 21-18, 15-11) 0:49
Round 3
68 21-Jun 14:00 2 Hyden-Bourne USA [27] Fijalek-Prudel POL [13] 2-1 (15-21, 21-17, 15-12) 0:51
67 21-Jun 14:00 1 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Emanuel-Pedro BRA [11] 0-2 (18-21, 20-22) 0:42
66 21-Jun 15:00 1 Bruno-Alison BRA [12] Kadziola-Szalankiewicz POL [19] 2-1 (16-21, 23-21, 15-7) 0:49
65 21-Jun 15:00 2 Stiekema-Varenhorst NED [18] Doherty-Lucena USA [24] 0-2 (25-27, 19-21) 0:40
Round 2
64 21-Jun 09:00 1 Fijalek-Prudel POL [13] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 2-0 (21-19, 21-15) 0:40
63 21-Jun 09:00 2 Hyden-Bourne USA [27] Hatch-Redmann CAN [28] 2-0 (21-16, 21-16) 0:34
62 21-Jun 08:00 1 Emanuel-Pedro BRA [11] Ricardo-Álvaro Filho BRA [7] 2-1 (14-21, 21-18, 15-13) 0:51
61 21-Jun 08:00 2 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Gabathuler-Gerson SUI [32] 2-0 (21-15, 21-10) 0:30
60 21-Jun 10:00 2 Kadziola-Szalankiewicz POL [19] Nicolai-Lupo ITA [4] 2-0 (21-14, 21-19) 0:33
59 21-Jun 10:00 1 Bruno-Alison BRA [12] Brouwer-Meeuwsen NED [9] 2-0 (21-16, 21-13) 0:35
58 21-Jun 11:00 2 Herrera-Gavira ESP [5] Doherty-Lucena USA [24] 1-2 (18-21, 21-17, 11-15) 0:43
57 21-Jun 11:00 1 Stiekema-Varenhorst NED [18] Walkenhorst-Windscheif GER [20] 2-1 (21-19, 17-21, 15-10) 0:50
Round 1
56 20-Jun 17:00 4 Semenov-Krasilnikov RUS [6] Fijalek-Prudel POL [13] 0-2 (19-21, 14-21) 0:35
55 20-Jun 17:00 3 Hatch-Redmann CAN [28] Kantor-Losiak POL [23] 2-1 (19-21, 27-25, 15-10) 1:03
54 20-Jun 16:00 1 Vitor Felipe-Evandro BRA [8] Emanuel-Pedro BRA [11] 0-2 (13-21, 12-21) 0:31
53 20-Jun 16:00 4 Gabathuler-Gerson SUI [32] Kubala-Hadrava CZE [31] 2-0 (21-19, 21-8) 0:29
52 20-Jun 16:00 3 Kadziola-Szalankiewicz POL [19] Doppler-Horst AUT [16] 2-0 (21-16, 21-17) 0:30
51 20-Jun 16:00 2 Rosenthal-Dalhausser USA [2] Brouwer-Meeuwsen NED [9] 1-2 (18-21, 21-18, 12-15) 0:56
50 20-Jun 17:00 2 Gibb-Patterson USA [10] Herrera-Gavira ESP [5] 0-2 (19-21, 23-25) 0:47
49 20-Jun 17:00 1 Walkenhorst-Windscheif GER [20] Marco-García ESP [30] 2-0 (21-18, 21-9) 0:37
Pool H
48 20-Jun 10:00 1 Doherty-Lucena USA [24] Fuchs-Urbatzka GER [25] injury team A
47 20-Jun 10:00 3 Vitor Felipe-Evandro BRA [8] Brouwer-Meeuwsen NED [9] 2-0 (21-18, 21-18) 0:40
32 19-Jun 18:00 1 Brouwer-Meeuwsen NED [9] Fuchs-Urbatzka GER [25] 2-1 (16-21, 26-24, 15-11) 0:58
31 19-Jun 18:00 2 Vitor Felipe-Evandro BRA [8] Doherty-Lucena USA [24] 1-2 (21-15, 14-21, 13-15) 0:41
16 19-Jun 11:30 5 Brouwer-Meeuwsen NED [9] Doherty-Lucena USA [24] 0-2 (16-21, 16-21) 0:32
15 19-Jun 10:40 5 Vitor Felipe-Evandro BRA [8] Fuchs-Urbatzka GER [25] 2-1 (21-18, 17-21, 15-9) 0:55
Pool G
46 20-Jun 12:00 4 Kantor-Losiak POL [23] Horrem-Eithun NOR [26] 2-0 (21-19, 21-14) 0:40
45 20-Jun 12:00 2 Ricardo-Álvaro Filho BRA [7] Gibb-Patterson USA [10] 2-1 (21-18, 12-21, 17-15) 0:52
30 19-Jun 18:00 4 Gibb-Patterson USA [10] Horrem-Eithun NOR [26] 2-1 (21-16, 13-21, 15-13) 0:48
29 19-Jun 18:00 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [7] Kantor-Losiak POL [23] 2-0 (21-18, 21-19) 0:42
14 19-Jun 10:40 4 Gibb-Patterson USA [10] Kantor-Losiak POL [23] 2-0 (21-17, 21-11) 0:35
13 19-Jun 10:40 3 Ricardo-Álvaro Filho BRA [7] Horrem-Eithun NOR [26] 2-1 (21-15, 27-29, 17-15) 1:07
Pool F
44 20-Jun 09:00 4 Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] Hyden-Bourne USA [27] 0-2 (12-21, 17-21) 0:34
43 20-Jun 09:00 3 Semenov-Krasilnikov RUS [6] Emanuel-Pedro BRA [11] 2-0 (21-15, 27-25) 0:39
28 19-Jun 17:00 4 Emanuel-Pedro BRA [11] Hyden-Bourne USA [27] 0-2 (19-21, 15-21) 0:36
27 19-Jun 17:00 3 Semenov-Krasilnikov RUS [6] Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] 0-2 (19-21, 18-21) 0:36
12 19-Jun 09:50 5 Emanuel-Pedro BRA [11] Sidorenko-Dyachenko KAZ [22] 2-0 (21-15, 21-18) 0:37
11 19-Jun 09:00 5 Semenov-Krasilnikov RUS [6] Hyden-Bourne USA [27] 0-2 (18-21, 13-21) 0:34
Pool E
42 20-Jun 09:00 1 Dollinger, S.-Flüggen GER [21] Hatch-Redmann CAN [28] 0-2 (16-21, 20-22) 0:38
41 20-Jun 09:00 2 Herrera-Gavira ESP [5] Bruno-Alison BRA [12] 0-2 (10-21, 14-21) 0:34
26 19-Jun 13:10 2 Bruno-Alison BRA [12] Hatch-Redmann CAN [28] 2-0 (21-16, 21-17) 0:34
25 19-Jun 13:10 1 Herrera-Gavira ESP [5] Dollinger, S.-Flüggen GER [21] 2-1 (14-21, 21-12, 15-12) 0:46
10 19-Jun 09:00 1 Bruno-Alison BRA [12] Dollinger, S.-Flüggen GER [21] 2-0 (21-16, 21-17) 0:37
9 19-Jun 09:00 2 Herrera-Gavira ESP [5] Hatch-Redmann CAN [28] 0-2 (20-22, 19-21) 0:38
Pool D
40 20-Jun 11:00 1 Walkenhorst-Windscheif GER [20] Winter-Petutschnig AUT [29] 2-1 (21-17, 17-21, 15-8) 0:50
39 20-Jun 11:00 2 Nicolai-Lupo ITA [4] Fijalek-Prudel POL [13] 2-1 (18-21, 21-16, 16-14) 0:51
24 19-Jun 14:00 2 Fijalek-Prudel POL [13] Winter-Petutschnig AUT [29] 2-0 (21-19, 21-16) 0:31
23 19-Jun 14:00 1 Nicolai-Lupo ITA [4] Walkenhorst-Windscheif GER [20] 2-1 (15-21, 21-17, 15-13) 0:46
8 19-Jun 09:50 1 Fijalek-Prudel POL [13] Walkenhorst-Windscheif GER [20] 1-2 (21-14, 19-21, 13-15) 0:51
7 19-Jun 09:50 2 Nicolai-Lupo ITA [4] Winter-Petutschnig AUT [29] 2-0 (21-17, 21-13) 0:29
Pool C
38 20-Jun 11:00 4 Kadziola-Szalankiewicz POL [19] Marco-García ESP [30] 2-1 (21-19, 9-21, 15-11) 0:49
37 20-Jun 11:00 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Kapa-McHugh AUS [14] injury team B
22 19-Jun 14:00 4 Kapa-McHugh AUS [14] Marco-García ESP [30] 0-2 (28-30, 17-21) 0:51
21 19-Jun 14:00 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Kadziola-Szalankiewicz POL [19] 2-0 (21-17, 21-19) 0:35
6 19-Jun 09:50 4 Kapa-McHugh AUS [14] Kadziola-Szalankiewicz POL [19] 0-2 (21-23, 19-21) 0:42
5 19-Jun 09:50 3 Samoilovs-Smedins, J. LAT [3] Marco-García ESP [30] 2-0 (21-19, 21-12) 0:32
Pool B
36 20-Jun 10:00 4 Stiekema-Varenhorst NED [18] Kubala-Hadrava CZE [31] 2-1 (21-13, 17-21, 15-6) 0:41
35 20-Jun 10:00 2 Rosenthal-Dalhausser USA [2] Schalk-Saxton CAN [15] 2-1 (16-21, 21-14, 17-15) 0:51
20 19-Jun 13:10 4 Schalk-Saxton CAN [15] Kubala-Hadrava CZE [31] 1-2 (21-12, 18-21, 11-15) 0:42
19 19-Jun 13:10 3 Rosenthal-Dalhausser USA [2] Stiekema-Varenhorst NED [18] 0-2 (14-21, 14-21) 0:34
4 19-Jun 09:00 4 Schalk-Saxton CAN [15] Stiekema-Varenhorst NED [18] 0-2 (15-21, 12-21) 0:31
3 19-Jun 09:00 3 Rosenthal-Dalhausser USA [2] Kubala-Hadrava CZE [31] 2-0 (21-12, 21-18) 0:21
Pool A
34 20-Jun 12:00 3 Tomatis-Ranghieri ITA [17] Gabathuler-Gerson SUI [32] 2-0 (21-18, 21-17) 0:35
33 20-Jun 12:00 1 Erdmann-Matysik GER [1] Doppler-Horst AUT [16] 0-2 (21-23, 19-21) 1:24
18 19-Jun 17:00 2 Doppler-Horst AUT [16] Gabathuler-Gerson SUI [32] 0-2 (18-21, 19-21) 0:36
17 19-Jun 17:00 1 Erdmann-Matysik GER [1] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 1-2 (21-14, 19-21, 8-15) 0:49
2 19-Jun 10:40 2 Doppler-Horst AUT [16] Tomatis-Ranghieri ITA [17] 1-2 (20-22, 21-16, 16-18) 0:52
1 19-Jun 10:40 1 Erdmann-Matysik GER [1] Gabathuler-Gerson SUI [32] 2-1 (16-21, 21-18, 15-12) 0:49
');