Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Tunezja w dobrym stylu zdobywa bilet na Mistrzostwa Świata

Drużyna Tunezji świętuje swoją kwalifikację do Mistrzostw Świata

Tunis, Tunezja, 07-03-2014 – Nr 13 w światowym rankingu, Tunezja, zapewniła sobie ostatni, trzeci bilet strefy na FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014, wygrywając afrykański turniej kwalifikacyjny grupy V, w piątek, w hali Palais des Sports w Tunisie.

piątym i ostatnim dniu turnieju kwalifikacyjnego Tunezja przeskoczyła próbującą z trudem dotrzymać im kroku drużynę Konga, podnosząc swój stosunek zwycięstw do porażek do 4-0, podczas gdy Kongo spadło do 3-1 i zakończyło rozgrywany systemem kołowym turniej jako druga z pięciu drużyn.

Drużyna Seszeli odrabiała początkowe straty w każdym z trzech setów, zapewniając sobie zwycięstwo (28:26, 25:19, 26:24) i trzecią pozycję, ze stosunkiem 2 -2. Niger zakończył na czwartym miejscu 1-2, a drużyna Senegalu zakończyła turniej kwalifikacyjny czwartego dnia, na ostatnim miejscu, ze stosunkiem 0-4.

Tunezja jest ostatnią z afrykańskich drużyn, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata 2014, które będą odbywać się w Polsce, od 30 sierpnia do 21 września. Tunezja dołącza tym samym do Egiptu, który wywalczył bilet grupy U w Nairobi, oraz Kamerunu, który wygrał kwalifikacje grupy T, u siebie, w Yaoundé.

Jako najwyżej notowana spośród afrykańskich drużyn w rankingu seniorów FIVB, w Rundzie Finałowej Mistrzostw Świata Tunezja znajdzie się w grupie z broniącą tytułu Brazylią, Niemcami, Koreą, Finlandią oraz drugą najlepszą drużyną strefy NORCECA.

Tunezja – Kongo 3:0 (25:11, 25:17, 25:17)

Tunezja w ciągu 62 minut rozbiła drużynę Konga 3:0 (25:11, 25:17, 25:17), wygrywając bilet na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Z tym zwycięstwem Tunezja poprawiła swój wynik do 4 zwycięstw, bez porażki i 12 punktów – bez starty seta, podczas gdy Kongo spadło do 2-1 i zakończyło kwalifikacje na drugim miejscu, z ośmioma punktami.

Najwięcej punktów (15), zdobył dla Tunezji atakujący Marouane Garci, a zaraz za nim znalazł się przyjmujący Isamil Moalla, z 13 punktami. W drużynie Konga najwięcej punktów zdobył rozgrywający Samir Sellami.

Trener Tunezji zaczął zmieniać zawodników w drugim secie, gdy Kongo zaczęło wzmacniać obronę, wykorzystywać  mocny serwis Nkouki Abrhysa i lepszy blok. Tunezja odzyskała prowadzenie po drugiej przerwie technicznej, by wygrać set 25:17.

Trener Tunezji wykorzystał większość dostępnych zmian na boisku, ale jego drużyna utrzymała prowadzenie i bez przeszkód wygrała trzeciego seta 25:17 i cały mecz 3:0.

Seszele – Niger 3:0 (28:26, 25:19, 26:24)

Seszele zdobywały kluczowe punkty każdego seta, by w ciągu 69 minut zapewnić sobie zwycięstwo 3:0 (28:26, 25:19, 26:24) nad drużyną Nigru.

Seszele poprawiły swój stosunek zwycięstw do 2-2 i 6 punktów, kończąc na miejscu trzecim, natomiast Niger zakończył na czwartej pozycji, pogarszając swój wynik do 1-3, i 4 punktów.

Niger zaczął mecz jako silniejsza z drużyn i dzięki Djibrilowi Adamou i atakom ze strefy 3 wysunął się na prowadzenie 16:12. Zacięta walka Seszeli  o odzyskanie prowadzenia i szczelny blok prowadzony przez Rodneya Ah-Konga dała im w końcu zwycięstwo w secie 28:26.

W drugim secie drużyna Nigru rozpoczęła agresywnie i doprowadziła do stanu punktowego 12:10, nim Seszele rozpoczęły dobrą pracę blokiem i ostatecznie wygrały 25:19. Trzeci set pokazał początkową aktywność drużyny Nigru, która walcząc o uratowanie meczu zdołała wysunąć się na prowadzenie 24:20. Jednak to Seszele, dając z siebie wszystko, wygrały tego trudnego seta 26:24 i cały mecz 3:0.