Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Kongo zmierzy się z Tunezją w meczu o bilet na Mistrzostwa Świata

Tunis, Tunezja, 06-03-2014 – Kongo pozostaje bez porażki po swoim trzecim z rzędu zwycięstwie, tym razem nad drużyną Seszeli 3:0 (25:21, 25:23, 25:16), w czwartkowym meczu rozegranym w hali Palais des Sports w Tunisie -  w  czwartym dniu turnieju kwalifikacyjnego grupy V do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Niger zdobył pierwsze w turnieju zwycięstwo nad drużyną Senegalu 3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:14) i przesunął się na trzecią pozycję.

Po trzecim zwycięstwie drużyna Konga zmierzy się z gospodarzami turnieju – Tunezją, której drużyna wczoraj odpoczywała. Oba zespoły mają na kontach po trzy zwycięstwa i zero porażek, a ich mecz w piątym dniu turnieju zadecyduje o tym, kto zdobędzie ostatni z afrykańskich biletów na FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 (30 sierpnia – 21 września).

Wśród pięciu uczestników tego rozgrywanego w systemie każdy z każdym turnieju, Tunezja prowadzi z dziewięcioma punktami na koncie, zaraz za nią, z ośmioma punktami, plasuje się Kongo, a zwycięzca  piątkowego spotkania tych drużyn zgarnie bilet na mistrzostwa. Na trzecim miejscu ze stosunkiem zwycięstw 1-2 i czterema punktami znajduje się Niger, czwarte są Seszele (1-2 i cztery punkty), a Senegal  zakończył grę ze stosunkiem 0-4.

W piątym dniu turnieju odbędą się dwa spotkania – Tunezja i Kongo zagrają o tytuł, a Seszele zmierzą się z Nigrem o trzecie miejsce.

Kongo - Seszele 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)

Kongo utrzymało wynik trzech wygranych z rzędu, pokonując 3:0 Seszele (25:21, 25:23, 25:16) w 69 minut. Stosunek zwycięstw do porażek Konga wzrósł do 3-0, a ich przeciwników pogorszył się do 1-2.

Zawodnik Konga, Nkouka Abrahys prowadził w meczu liczbą 20 zdobytych punktów, a drugim najlepiej punktującym był Davy Kouehouassazo. W drużynie Seszeli najwięcej punktów (11) zdobył Simon Kenneth.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a obie drużyny wykorzystywały całą swoją siłę w ataku, ale to Kongo prowadziło w zagrywce i odbiorze. Po pierwszej przerwie technicznej 8:5 dla Konga, zawodnicy Seszeli odrobili straty dzięki szybkim atakom środkowego Ah-Konga Rodneya, ale niedługo później atakujący drużyny Konga Nkouka Abrahys ustalił wynik seta na 25:21.

Kongo szybko objęło prowadzenie 18:11 w secie drugim, ale punkty zdobyte przez Daniela Lozanque pozwoliły drużynie Seszeli  wrócić do gry, a w połączeniu z zagrywką Paula Rose’a dały wynik 24:23, jednak po stracie serwisu Seszele przegrały seta 25:23.

Zmotywowana wynikiem 2:0 drużyna Konga utrzymała dobry poziom gry i wygrała trzeci set 25:16.

Niger - Senegal 3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:14)

Niger uzyskał zwycięstwo 3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:14) nad drużyną Senegalu w 86 minut. Była to pierwsza wygrana dla tej drużyny, podnosząca ich stosunek zwycięstw do 1-2, podczas gdy Senegal zakończył z wynikiem 0-4.

Najlepiej punktującym meczu był zawodnik Nigru, Djibril Amadou, z 16. punktami, a po stronie Senegalu najlepiej punktował Cheikh Fofona – 11 punktów.

Niger zaczął mecz wykorzystując swoich blokujących do zatrzymania ataków drużyny Senegalu, zdobywając w ten sposób kluczowe punkty i zwycięstwo w secie 25:19. Drużyna Nigru była „na fali” i ponawiała agresywne ataki, które powiększyły przewagę w drugim secie aż do 25:12.

Senegalczycy dali z siebie wszystko w secie trzecim, poprawiając grę kombinacjami dzięki rozgrywającemu Soulemane’owi Goudiaby’emu, przechylając wynik na swoją stronę 16:10, by wygrać set 25:21.

Zawodnicy Nigru odzyskali siły i motywację w czwartym secie, grając na maksimum swoich możliwości, aż do równowagi 8:8, po czym zdominowali grę całkowicie, wygrywając set 25:14 i mecz 3:1.