Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Tunezja ponownie zwycięska, a Kongo pokonuje Niger w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata

Tunis, Tunezja, 04-03-2014 – We wtorek, drugiego dnia rozgrywanego w tuniskim Palais des Sports turnieju kwalifikacyjnego grupy V do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, gospodarze utrzymali wysoki poziom gry i zdobyli drugie zwycięstwo, pokonując Senegal 3:0.

W drugim, porywającym meczu tego dnia, drużyna Konga rozpoczęła swój udział w turnieju od emocjonującego zwycięstwa nad Nigrem po pięciosetowym maratonie 3:2 (25:17, 35:37, 14:25, 25:17, 15:12).

Tunezja prowadzi w pięciodrużynowym turnieju każdy z każdym, ze stosunkiem zwycięstw 2-0 (6 punktów), a za nią plasują się drużyny Seszeli, ze stosunkiem 1-0 (3 punkty), i Konga 1-0 (2 punkty).

Niger – Kongo 3:2 (25:17, 35:37, 14:25, 25:17, 15:12)

Przegrywające w setach 1:2 Kongo zdołało odrobić straty i wygrać w ekscytującym tiebreaku 3:2 (25:17, 35:37, 14:25, 25:17, 15:12), po 122 minutach gry.

Drużyna Konga rozpoczęła mecz od prowadzenia kontrolując sytuację pod siatką, wykorzystując silne ataki Nkouki Abrahysa i szczelne bloki Louoniego Gampourou. Zakończyli set łatwo zdobytym wynikiem 25:17.

W drugim, 35-minutowym secie, oba zespoły spisały się doskonale, a drużyna Nigru znacznie usprawniła grę w odbiorze i defensywie, wygrywając po trudnej walce 37:35. Poprawiło to znacznie motywację zawodników Nigru i przy skutecznym bloku Djibrila Anadou zdołali oni wygrać trzeciego seta jedenastoma punktami.

Drużynie Konga udało się odzyskać rytm i koncentrację i wygrać 25:17, przedłużając mecz do pięciu setów. Kongo utrzymało dominację na boisku, dochodząc do przewagi 8:5 przy zmianie stron i kontynuowało doskonałą grę aż do zwycięstwa 15:12.

Po swoim pierwszym meczu Kongo może pochwalić się stosunkiem zwycięstw 1-0, a Niger spada do 0-2.

Tunezja – Senegal 3:0 (25:16, 25:7, 25:17)

W 56-minutowym meczu Tunezja pokonała Senegal 3:0 (25:16, 25:7, 25:17), zdobywając drugie zwycięstwo w turnieju. Wynik drużyny poprawił się tym samym do 2-0, a Senegalu spadł do 0-2.

Tunezja rozpoczęła grę swoim głównym składem i wykorzystywała silną zagrywkę do rozbijania drużyny Senegalu. Do drugiej przerwy technicznej prowadzili wysoko 16:8, nim drużyna Senegalu zorganizowała skuteczną obronę i utrzymała przewagę punktową, wygrywając 25:16.

W drugim secie Tunezja całkowicie przejęła kontrolę nad grą i wykorzystując słabe przyjęcie piłki przez przeciwników wygrała set 25:17. Wykorzystując większość dostępnych zmian zawodników, zespół Tunezji pracował dalej, by wygrać 25:17, choć ich przeciwnicy dali z siebie wszystko.

Zwycięzcy rozgrywanego w systemie każdy z każdym turnieju zdobędą trzeci z afrykańskich biletów na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, które odbędą się w dniach 30.08. – 21.09.