Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Kolejne zwycięstwo Egiptu i wygrana Rwandy nad Kenią w eliminacjach do MŚ

Kigali, Rwanda, 28-11-2013 – Trzeci dzień turnieju kwalifikacyjnego grupy Q rozgrywanego w Amahoro Sports Complex, w rwandyjskim Kigali, przyniósł aktualnym mistrzom Afryki trzecie zwycięstwo w piątkowym meczu przeciwko Ugandzie 3:0 (25:15, 25:22, 25:16).

W drugim meczu dnia ponad 3000 rwandyjskich kibiców dopingowało drużynę gospodarzy do zwycięstwa nad Kenią 3:2 (25:18, 25:20, 21:25, 22:25, 15:13).

Egipt - Uganda 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)

Trener Ndawula dokonał tylko jednej zmiany w składzie, który pokonał 3:0 Burundi, wystawiając Georga Aporu przed Nicholasen Dheyongerą. Uganda miała kilka dobrych momentów, jak udane ataki Kamugashy z drugiej strefy czy punkty zdobyte blokiem Otima i Aporu. Później Bosco Opendi zastąpił na boisku Okumu

Egipt prowadził 8:4 i 16:9 w przerwach technicznych pierwszego seta. Aporu i libero Elanyu z trudem dawali sobie radę, gdy Egipt kończył seta 25:15.

W drugim secie Ugandyjczycy postępowali o punkt za Egiptem, do 8:7 w przerwie technicznej. Potem Egipcjanie zdobyli pięć punktów pod rząd (13:7), na co przeciwnicy odpowiedzieli serią czterech punktów, zmniejszając stratę do 13:11. Do drugiej przerwy technicznej Egipt prowadził już 15:12. Choć Uganda dawała się nieco we znaki, set zakończył się 25:22 dla Egiptu.

W trzecim secie morale Ugandyjczyków zdążyło już poważnie podupaść i Egipcjanie mogli zakończyć set i mecz 25:16.

„Nie uważam, żebyśmy pokazali na co nas stać, ale ważne, że zawodnicy zdobyli doświadczenie” – powiedział trener Ugandy Anthony Nsawula”. „Nikogo nie obwiniam. Wszyscy wiedzieliśmy, że Egipt to wysoka poprzeczka, i czego miałbym oczekiwać od zawodników, którzy grali przeciwko niemu po raz pierwszy?” – pytał.

Rwanda - Kenia 3:2 (25:18, 25:20, 21:25, 22:25, 15:13)

Rwanda przemknęła przez pierwszy set 25:18, podczas gdy Kenijczycy zupełnie nie mogli się odnaleźć, czy to w bloku, ataku czy odbiorze. W drugim secie drużyna Kenii próbowała wrócić do gry, ale do pierwszej przerwy technicznej zostali z tyłu 8:4. Sześć punktów zdobytych pod rząd dało im przewagę 10:8, ale to Rwanda dotarła do drugiej przerwy technicznej prowadząc 16:15 i wygrywając seta 25:20.

Kenijczycy byli lepiej zorganizowani w trzecim secie, gdy z cienia wyszli Kiptoo, Phillip Maiyo i Sila Mikaso. Kenia wygrała dwa szybkie sety 25:21 i 25:22, przedłużając mecz o set piąty. Ten okazał się bardzo trudny, bo oba zespoły walczyły punkt za punkt, z przewagą Kenii 8:7 w pierwszej przerwie technicznej. Gra toczyła się dalej w podobnym stylu, póki Rwanda nie odskoczyła na 14:12. Serwis Maiyo wygrał dla Rwandy drugi mecz turnieju .