Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Twarda przeprawa Egiptu z Kenią i łatwe zwycięstwo Rwandy nad Burundi w eliminacjach do MŚ

Kigali, Rwanda, 26-11-2013 – Reprezentanci Kenii udowodnili, że są w stanie mierzyć się z najlepszymi, we wtorkowym meczu przeciwko obecnym mistrzom Afryki, pierwszego dnia turnieju kwalifikacyjnego grupy Q, w Amahoro Sports Complex, w rwandyjskim Kigali.

Choć Kenia ostatecznie przegrała z Egiptem 3:2 (25:23, 20:25, 17:25, 25:18, 13:15), ich występ wzbudził szacunek przeciwników. W drugim meczu tego dnia drużyna Rwandy bez szczególnego trudu pokonała Burundi 3:0 (25:23, 25:17, 25:13).

Egipt - Kenia 3:2 (23:25, 25:20, 25:17, 18:25, 15:13)

Grający w białym stroju Philip Maiyo inspirował swój kenijski zespół , który szybko wygrał pierwszy set 25:23, podczas gdy Egipcjanie niewiele robili dla obrony swojej połowy boiska i przy siatce.

„Wiedzieliśmy, że Egipt jest poważną siłą na kontynencie, ale chcemy zakwalifikować się do Mistrzostw Świata, więc nawet urwanie im jednego punktu się liczy” – powiedział Philip Maiyo. „Przez cały mecz byliśmy bardzo blisko, ale popełniliśmy drobne błędy, za które trzeba zapłacić” – dodał.

Kenijscy zawodnicy Maiyoo, Mike Chemos i Solomon Masaba bardzo utrudniali życie Egipcjanom. Ci jednak szybko przegrupowali siły i przyparli Kenijczyków do muru wynikiem 25:20 w drugim secie. Choć kenijski strateg Gideon Chenje zmienił rozgrywającego Elishę Ragota na Daniela Kaptoo, drużyna Egiptu i tak wygrała trzeci set 25:17.

Wyglądało na to, że Egipcjanie domknęli sprawę swojej wygranej, gdy w czwartym secie Kenia zdobyła czteropunktową przewagę i trzymała się jej kurczowo do 19:15. Następnie Masaba powiększył prowadzenie do 20:15 i dominował w końcówce seta, prowadząc Kenię do 25:18 i wymuszając piąty set.

Tie-break wydobył z obu drużyn wszystko co najlepsze, a zwycięstwo 15:13 wzięli Egipcjanie. „Kenia trafiła w dziesiątkę swoją taktyką, ale my byliśmy silniejsi mentalnie i to wyszło w końcówce meczu” – powiedział kapitan reprezentacji Egiptu Hossam Yusuf.

Rwanda - Burundi 3:0 (25:23, 25:17, 25:13)

Grająca przy pełnej hali Amahoro Sports Complex Rwanda nie napotkała żadnych trudności pokonując Burundi w trzech setach. Kapitan Christopher Mukunzi i Yakan Guma zdominowali grę swoimi atakami, które przyniosły im 25:23 w pierwszym secie.

Duet nie tylko prowadził w ataku, ale też inspirował w obronie, zwłaszcza przy siatce. Niewiele czasu minęło nim wygrali drugi set 25:17. W trzecim secie Burundi straciło zapał do walki, a trener Rwandy dał odpocząć niektórym zawodnikom z pierwszego składu i wpuścił na boisko swoich juniorów. Rwanda ostatecznie wygrała 25:13.