The HeadquartersCorporate ProfileThe OrganisationFIVB Story
Volleyball StoryChronological HighlightsBeach Volleyball OriginsRulesFundamentals
CompetitionsCalendarWorld RankingsOfficial RulesOfficial FormsVolleyball Story
CompetitionsPlayer BiosWorld RankingsRulesFormsBeach Volleyball OriginsRefereeing
Volleyball Cooperation Programme (VCP)Development CentresTechnical e-libraryTechnical Video EvaluationU-VolleyInternational CooperationMini/School VolleyballPark Volley
Contact l RSS RSS Facebook Twitter YouTube l Login
NEWS

Organizatorzy i daty afrykańskich turniejów kwalifikacyjnych potwierdzeni

 
 
 Kair, Egipt, 11-06-2013 – Afrykańska Konfederacja Piłki Siatkowej (CAVB) potwierdziła daty i kraje, w których odbędą się zawody podstrefowej fazy procesu kwalifikacyjnego FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej 2014, w kategorii kobiet i mężczyzn. 

Faza podstrefowa odbędzie się w lipcu, w 14 różnych państwach, z czego cztery będą gościć u siebie imprezę CAVB po raz pierwszy, a chodzi tu o Republikę Zielonego Przylądka, Burkinę Faso, Czad oraz Malawi. Pierwsza runda afrykańskich eliminacji to rozgrywki w 10 grupach mężczyzn i kobiet. 

Algieria będzie gospodarzem grupy A mężczyzn od 27 do 31 lipca, a Tunezja grupy A kobiet, od 17 do 22. Republika Zielonego Przylądka zorganizuje turniej mężczyzn grupy B (połączonej z grupą C), w dniach 1-7, a zawody kobiet odbędą się w Senegalu, między 17 a 22 lipca. 

Zarówno siatkarze, jak i siatkarki grup D zagrają w Burkina Faso, odpowiednio w dniach 23-28 i 16-21 lipca. Podobnie będzie z obiema grupami E w Nigerii, w dniach 21-26 lipca. 

Dla grup F (połączonych z G) Czad będzie organizatorem turnieju mężczyzn – 3-9 lipca, a Gabon zawodów kobiet – 15-22 lipca. 

Kenia i Uganda będą gospodarzami odpowiednio turniejów mężczyzn – 24-29 i kobiet – 23-28, w grupach H. Rwanda będzie organizatorem rozgrywek siatkarzy w grupie I, w dniach 23-29 lipca, natomiast szczegóły zawodów siatkarek zostaną ustalone w późniejszym terminie. 

Turnieje obu grup J odbędą się w dniach 2-7 lipca, w Mozambiku, tak jak oba turnieje grupy K, od 22 do 27 lipca w Malawi. 

W grupie I Seszele po ponad 10 latach będą gościć u siebie drużyny wysp Oceanu Indyjskiego ze strefy 7, w dniach 24-29 lipca. 

Faza podstrefowa zakończy się awansem 30 zespołów męskich i 29 żeńskich do kolejnej – strefowej fazy eliminacji, która ma odbyć się w październiku i listopadzie 2013, po ponownym podzieleniu uczestników na 7 grup. 

W finałowej fazie eliminacji do owych 12 drużyn dołączą trzy najlepsze, według rankingu FIVB, zespoły Afryki. 15 drużyn zostanie następnie podzielonych na trzy grupy finałowe, a zwycięzcy każdej z nich zapewnią sobie udział w Mistrzostwach Świata. 

W finałowej fazie eliminacji kobiet, ta sama liczba 12 awansujących z drugiej rundy drużyn zostanie powiększona o dwa stojące najwyżej w rankingu FIVB kraje kontynentu. Te 14 zespołów podzieli się następnie na dwie grupy finałowe po siedem drużyn, a na Mistrzostwa Świata polecą ich zwyciężczynie. 

Kalendarz fazy podstrefowej/rundy pierwszej

 

KOBIETY

MĘŻCZYŹNI

GRUPA

DRUŻYNY

GOSPODARZ

GRUPA

DRUŻYNY

GOSPODARZ

A

ALGIERIA

TUNEZJA

MAROKO

TUNEZJA

17-22 LIPCA

A

ALGIERIA

TUNEZJA

LIBIA

MAROKO

ALGIERIA

27-31 LIPCA

B

SENEGAL

GAMBIA

REP.ZIEL.PRZYLĄDKA

GWINEA

SIERRA LEONE

SENEGAL

17-22 LIPCA

B

SENEGAL

GAMBIA

REP.ZIEL.PRZYLĄDKA

GWINEA

SIERRA LEONE

REP.ZIEL.PRZYLĄDKA

1-7LIPCA

D

WYB.KOŚ.SŁONIOWEJ

BURKINA FASO

GHANA

LIBERIA

BURKINA FASO

16-21 LIPCA

D

WYB.KOŚ.SŁONIOWEJ

BURKINA FASO

GHANA

LIBERIA

BURKINA FASO

23-28 LIPCA

E

TOGO

NIGERIA

NIGER

BENIN

NIGERIA

21-26 LIPCA

E

TOGO

NIGERIA

NIGER

BENIN

NIGERIA

21-26 LIPCA

F

CZAD

KAMERUN

DEM.REP.KONGA

KONGO

GABON

GABON

15-22 LIPCA

F

CZAD

REP.Ś.AFRYKAŃSKA

KAMERUN

DEM.REP.KONGA

KONGO

GABON

CZAD

3-9 LIPCA

J

BOTSWANA

LESOTO

MOZAMBIK

RPA

SUAZI

MOZAMBIK

2-7 LIPCA

J

BOTSWANA

LESOTO

MOZAMBIK

RPA

SUAZI

MOZAMBIK

2-7 LIPCA

K

MALAWI

NAMIBIA

ZAMBIA

ZIMBABWE

MALAWI

22-27 LIPCA

K

MALAWI

NAMIBIA

ZAMBIA

ZIMBABWE

MALAWI

22-27 LIPCA

H

BURUNDI

KENIA

UGANDA

TANZANIA

KENIA

24-29 LIPCA

H

BURUNDI

KENIA

UGANDA

TANZANIA

UGANDA

23-28 LIPCA

I

EGIPT

SUDAN

ETIOPIA

RWANDA

czeka na potwierdzenie

I

EGIPT

SUDAN

ETIOPIA

RWANDA

RWANDA

23-29 LIPCA

L

KOMORY

MADAGASKAR

MAURITIUS

SESZELE

SESZELE

24-29 LIPCA

L

KOMORY

MADAGASKAR

MAURITIUS

SESZELE

SESZELE

24-29 LIPCA

 





 Language(s)
   English
   French
   Spanish
   Polish

 Additional links
   Download high-resolution photo
   FIVB home page
   Volleyball home page

LATEST NEWS

Latest headlines