image
Date Time (GMT) Team A
Team B
Result
Duration
Pool A
Aug 2 20:00
Heuscher-Bellaguarda SUI [12]
Doppler-Horst AUT [24]
2-0 (24-22, 21-12)
00:43
Aug 2 10:00
Emanuel-Alison BRA [1]
Nicolai-Lupo ITA [13]
2-0 (26-24, 21-18)
00:43
Jul 31 22:00
Nicolai-Lupo ITA [13]
Doppler-Horst AUT [24]
0-2 (18-21, 17-21)
00:41
Jul 31 10:00
Emanuel-Alison BRA [1]
Heuscher-Bellaguarda SUI [12]
2-0 (21-17, 21-12)
00:34
Jul 29 23:00
Heuscher-Bellaguarda SUI [12]
Nicolai-Lupo ITA [13]
0-2 (19-21, 18-21)
00:38
Jul 29 11:00
Emanuel-Alison BRA [1]
Doppler-Horst AUT [24]
2-1 (19-21, 21-17, 16-14)
00:58
Pool B
Aug 2 21:00
Rogers-Dalhausser USA [2]
Benes P.-Kubala CZE [14]
2-0 (21-13, 21-15)
00:35
Aug 2 14:30
Herrera-Gavira ESP [11]
Asahi-Shiratori JPN [23]
2-0 (21-19, 22-20)
00:41
Jul 31 21:00
Rogers-Dalhausser USA [2]
Herrera-Gavira ESP [11]
2-1 (19-21, 21-16, 15-13)
00:58
Jul 31 09:00
Benes P.-Kubala CZE [14]
Asahi-Shiratori JPN [23]
2-1 (17-21, 21-12, 15-7)
00:44
Jul 29 22:00
Rogers-Dalhausser USA [2]
Asahi-Shiratori JPN [23]
2-0 (21-15, 21-16)
00:39
Jul 29 10:00
Herrera-Gavira ESP [11]
Benes P.-Kubala CZE [14]
2-0 (25-23, 21-16)
00:40
Pool C
Aug 1 21:00
Brink-Reckermann GER [3]
Heyer-Chevallier SUI [15]
2-0 (21-14, 21-16)
00:42
Aug 1 11:00
Xu-Wu CHN [10]
Semenov-Prokopiev RUS [22]
1-2 (27-29, 21-17, 12-15)
01:06
Jul 30 20:00
Heyer-Chevallier SUI [15]
Semenov-Prokopiev RUS [22]
2-1 (28-26, 18-21, 15-13)
01:09
Jul 30 14:30
Brink-Reckermann GER [3]
Xu-Wu CHN [10]
2-1 (13-21, 21-19, 15-8)
00:52
Jul 28 14:30
Xu-Wu CHN [10]
Heyer-Chevallier SUI [15]
1-2 (21-18, 16-21, 12-15)
00:59
Jul 28 12:00
Brink-Reckermann GER [3]
Semenov-Prokopiev RUS [22]
2-0 (21-19, 21-17)
00:43
Pool D
Aug 1 16:30
Gibb-Rosenthal USA [4]
Samoilovs-Sorokins LAT [16]
2-0 (21-10, 21-16)
00:36
Aug 1 12:00
Fijalek-Prudel POL [9]
Goldschmidt-Chiya RSA [21]
2-0 (21-19, 21-13)
00:43
Jul 30 21:00
Gibb-Rosenthal USA [4]
Fijalek-Prudel POL [9]
0-2 (17-21, 18-21)
00:43
Jul 30 12:00
Samoilovs-Sorokins LAT [16]
Goldschmidt-Chiya RSA [21]
2-0 (21-13, 21-10)
00:34
Jul 28 22:00
Gibb-Rosenthal USA [4]
Goldschmidt-Chiya RSA [21]
2-0 (21-10, 21-11)
00:33
Jul 28 11:00
Fijalek-Prudel POL [9]
Samoilovs-Sorokins LAT [16]
1-2 (21-12, 15-21, 12-15)
00:50
Pool E
Aug 2 15:30
Erdmann-Matysik GER [8]
Fañe-Hernandez VEN [20]
2-1 (20-22, 21-16, 15-11)
00:53
Aug 2 09:00
Nummerdor-Schuil NED [5]
Plavins-Smedins, J. LAT [17]
0-2 (14-21, 18-21)
00:38
Jul 31 15:30
Nummerdor-Schuil NED [5]
Erdmann-Matysik GER [8]
2-0 (21-9, 21-16)
00:34
Jul 31 14:30
Plavins-Smedins, J. LAT [17]
Fañe-Hernandez VEN [20]
2-0 (21-14, 21-16)
00:38
Jul 29 15:30
Erdmann-Matysik GER [8]
Plavins-Smedins, J. LAT [17]
1-2 (21-19, 21-23, 9-15)
00:57
Jul 29 14:30
Nummerdor-Schuil NED [5]
Fañe-Hernandez VEN [20]
2-1 (21-18, 17-21, 15-10)
00:54
Pool F
Aug 1 20:00
Cunha-Ricardo BRA [7]
Reader-Binstock CAN [19]
2-0 (21-18, 24-22)
00:48
Aug 1 17:30
Grotowski-Garcia-Thompson GBR [6]
Skarlund-Spinnangr NOR [18]
0-2 (20-22, 13-21)
00:41
Jul 30 17:30
Grotowski-Garcia-Thompson GBR [6]
Cunha-Ricardo BRA [7]
0-2 (17-21, 12-21)
00:40
Jul 30 11:00
Skarlund-Spinnangr NOR [18]
Reader-Binstock CAN [19]
2-0 (21-14, 21-18)
00:39
Jul 28 20:00
Cunha-Ricardo BRA [7]
Skarlund-Spinnangr NOR [18]
2-0 (21-14, 21-18)
00:37
Jul 28 16:30
Grotowski-Garcia-Thompson GBR [6]
Reader-Binstock CAN [19]
0-2 (19-21, 13-21)
00:42
Lucky Losers
Aug 2 23:00
Reader-Binstock CAN [19]
Nicolai-Lupo ITA [13]
0-2 (16-21, 20-22)
00:38
Aug 2 23:00
Erdmann-Matysik GER [8]
Benes P.-Kubala CZE [14]
2-1 (15-21, 21-19, 15-13)
00:55
Results Summary – Pool phase
63