image
Date Time (GMT) Team A
Team B
Result
Duration
Pool A
Aug 1 15:30
Larissa-Juliana BRA [1]
Klapalova-Hajeckova CZE [13]
2-0 (21-12, 21-18)
00:35
Aug 1 10:00
Holtwick-Semmler GER [12]
Li Yuk Lo-Rigobert MRI [24]
2-0 (21-11, 21-10)
00:28
Jul 30 15:30
Larissa-Juliana BRA [1]
Holtwick-Semmler GER [12]
2-0 (21-18, 21-13)
00:41
Jul 30 09:00
Klapalova-Hajeckova CZE [13]
Li Yuk Lo-Rigobert MRI [24]
2-0 (21-10, 21-11)
00:28
Jul 28 17:30
Larissa-Juliana BRA [1]
Li Yuk Lo-Rigobert MRI [24]
2-0 (21-5, 21-10)
00:28
Jul 28 10:00
Holtwick-Semmler GER [12]
Klapalova-Hajeckova CZE [13]
2-0 (21-16, 21-18)
00:37
POOL B
Aug 1 14:30
Kuhn-Zumkehr SUI [11]
Vasina-Vozakova RUS [23]
1-2 (17-21, 21-19, 9-15)
00:52
Aug 1 09:00
Zhang Xi-Xue CHN [2]
Arvaniti-Tsiartsiani GRE [14]
2-0 (21-17, 21-16)
00:39
Jul 30 16:30
Arvaniti-Tsiartsiani GRE [14]
Vasina-Vozakova RUS [23]
2-1 (18-21, 21-13, 15-12)
00:51
Jul 30 10:00
Zhang Xi-Xue CHN [2]
Kuhn-Zumkehr SUI [11]
2-1 (21-18, 16-21, 15-8)
00:54
Jul 28 21:00
Kuhn-Zumkehr SUI [11]
Arvaniti-Tsiartsiani GRE [14]
2-0 (21-13, 21-19)
00:38
Jul 28 09:00
Zhang Xi-Xue CHN [2]
Vasina-Vozakova RUS [23]
1-2 (21-18, 14-21, 14-16)
00:53
POOL C
Aug 1 23:00
May-Treanor-Walsh USA [3]
Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [15]
2-1 (17-21, 21-8, 15-10)
00:47
Aug 1 22:00
Slukova-Kolocova CZE [10]
Cook-Hinchley AUS [22]
2-1 (21-16, 18-21, 15-11)
00:57
Jul 30 23:00
May-Treanor-Walsh USA [3]
Slukova-Kolocova CZE [10]
2-0 (21-14, 21-19)
00:36
Jul 30 22:00
Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [15]
Cook-Hinchley AUS [22]
2-1 (18-21, 22-20, 15-10)
00:53
Jul 28 23:00
May-Treanor-Walsh USA [3]
Cook-Hinchley AUS [22]
2-0 (21-18, 21-19)
00:39
Jul 28 15:30
Slukova-Kolocova CZE [10]
Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [15]
2-1 (10-21, 21-13, 15-13)
00:47
POOL D
Aug 2 16:30
Kessy-Ross USA [4]
Liliana-Baquerizo ESP [16]
2-1 (21-19, 19-21, 19-17)
01:06
Aug 2 11:00
Van Iersel-Keizer NED [9]
Gallay-Zonta ARG [21]
2-0 (21-12, 21-16)
00:35
Jul 31 23:00
Kessy-Ross USA [4]
Van Iersel-Keizer NED [9]
2-1 (21-15, 12-21, 15-8)
00:56
Jul 31 11:00
Liliana-Baquerizo ESP [16]
Gallay-Zonta ARG [21]
2-0 (22-20, 21-16)
00:39
Jul 29 21:00
Kessy-Ross USA [4]
Gallay-Zonta ARG [21]
2-0 (21-11, 21-18)
00:35
Jul 29 12:00
Van Iersel-Keizer NED [9]
Liliana-Baquerizo ESP [16]
1-2 (21-14, 16-21, 11-15)
00:49
POOL E
Aug 2 17:30
Talita-Antonelli BRA [5]
Palmer-Bawden AUS [17]
2-1 (18-21, 21-16, 15-9)
00:51
Aug 2 14:30
Goller-Ludwig GER [8]
Meppelink-van Gestel NED [20]
2-0 (21-18, 21-14)
00:37
Jul 31 16:30
Palmer-Bawden AUS [17]
Meppelink-van Gestel NED [20]
0-2 (19-21, 15-21)
00:36
Jul 31 12:00
Talita-Antonelli BRA [5]
Goller-Ludwig GER [8]
2-1 (21-19, 29-31, 15-13)
01:05
Jul 29 20:00
Talita-Antonelli BRA [5]
Meppelink-van Gestel NED [20]
2-0 (21-10, 21-19)
00:35
Jul 29 16:30
Goller-Ludwig GER [8]
Palmer-Bawden AUS [17]
2-1 (21-18, 19-21, 15-8)
00:53
POOL F
Aug 2 15:30
Mullin-Dampney GBR [6]
Ukolova-Khomyakova RUS [18]
0-2 (23-25, 13-21)
00:43
Aug 2 12:00
Cicolari-Menegatti ITA [7]
Lessard-Martin CAN [19]
2-1 (21-12, 23-25, 15-10)
00:55
Jul 31 20:00
Ukolova-Khomyakova RUS [18]
Lessard-Martin CAN [19]
2-1 (21-18, 28-30, 15-13)
01:09
Jul 31 17:30
Mullin-Dampney GBR [6]
Cicolari-Menegatti ITA [7]
0-2 (18-21, 12-21)
00:37
Jul 29 17:30
Mullin-Dampney GBR [6]
Lessard-Martin CAN [19]
2-1 (17-21, 21-14, 15-13)
00:53
Jul 29 09:00
Cicolari-Menegatti ITA [7]
Ukolova-Khomyakova RUS [18]
2-1 (17-21, 21-18, 15-8)
00:55
LUCKY LOSERS
Aug 2 22:00
Klapalova-Hajeckova CZE [13]
Meppelink-van Gestel NED [20]
0-2 (17-21, 17-21)
00:33
Aug 2 22:00
Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [15]
Mullin-Dampney GBR [6]
2-0 (21-15, 21-12)
00:34
Results Summary – Pool phase
61