FIVB Home Page
Beach Home Page
Presentation
General Info
Entry List
Qualification
Main Draw
Results
Ranking
Press
Photo Gallery
TV programming
List of accredited
Calendars
 

 

 

  Stavanger  2008   Women's Grand Slam
23.06.2008 -  28.06.2008

List of accredited Coaches

 
list accred. coach

2008 ACCREDITATIONS REQUESTS FOR COACHES

The following National Federations are requesting coaches accreditations accompanying a team in the
STAVANGER, NORWAY (June 23-29) event:
 
NATIONALITY NAME TEAM NAME
AUS Anderson Steve Richardson-Kapa
AUS McLeod Lauren Busch-Smith
AUS Marshall Craig Schacht-Slack
AUS Nelson Michael Cook-Barnett
AUT Solustri Marco Doppler-Gartmayer
AUT Olejnak Martin Schwaiger-Schwaiger
AUT Leanardo Lourengo Da Silva Montagnolli-Swoboda
AUT Dobeiner Harald Gosch-Horst
BEL Pinheiro Leandro Van Breedam-Mouha
BRA Rocha Ronald Fabio Luiz-Marcio
BRA Franca Renata Pedro Solberg-Harley
BRA Freitas Marcos Franco-Pedro Cunha
BRA Ricarte Gilandrio Ricardo-Emanuel
BRA Inocenco Ricardo Sandra Pires-Leila
BRA Castro Francisco Juliana-Larissa
BRA Martins Abel Renata-Talita
BRA Ribeiro Rodrige Ana Paula-Shelda
BRA Salgado Izabel Maria Clara-Carolina
CAN Larivee Vince Cooke-Martin
CAN Moylan William Lessard-Maxwell
CUB Osualoo Agustin Abreo Areney Tamara-Dalixia
CUB Witfredo Garcia Rizo Francisco-Oney
CZE Dzavoronok Milan Klapalova-Petrova
ESP Jimenez Sixto Herrera-Mesa
ESP Sanchez Jover Francisco Gavira-Lario
ESP Gregorio Luis Alcon-Matveeva
ESP Campisi Luis Campisi-Lozano
EST Simson Raivo Kais-Vesik
FRA Lopez Virgil Dugrip-Gagliano
FRA Prawerman Ces-Ces
FRA Rossi Florent Deulofeu-Salvetti
FRA Penigaud Christian Faure-Sarpaux
GBR Clarke Angela Gooding-Miedzybrodzki
GBR Moore Sonya Boulton-Johns
GER Büring Axel Brink-Abeler-Jurich
GER Wagner Jürgen Reckermann-Urbatzka
GER Pierre-André Fröhlich Classen-Röder
GER Thomas Kunz Klemperer-Koreng
GEO Freire Rossini Geor-Gia
GER Küunkler Andreas Brink-Dieckmann
GER Kortmann Olaf Goller-Ludwig
GER Vettter Ulrich Pohl-Rau
GRE Emmanouil Roumeliotis Karantasiou-Arvaniti
GRE Spyridon Karachalios Koutroumanidou-Tsiartsiani
ITA Antonicelli Nicolangelo Gloria-Momoli
ITA Marco Rosati Gattelli-Perrotia
ITA Lequague Dionisio Lione-Varnier
ITA Demarinis Caterina Amore-Bizzotto
JPN Ednilson Costa Porangaba Junior Nishimura-Morikawa
JPN Hayato Kirihara Asahi-Shiratori
JPN Ryoko Tokuno Saiki-Kusuhara
JPN Satoshi Watanabe Asao-Nishibori
JPN Tomohisa Yamamoto Tanaka-Koizumi
LAT Birzulis Aigars Samoilovs-Plavins
NED Anfiloff Victor Van Lersel-Wesselink
NED Grenhuijzen Casper Nummerdor-Schull
NED Teffer Martin Boersma-Leenstra
NED Van der Kuip Michiel Boersma-Ronnes
NED Schoon-Kadijk Debora Kadijk-Mooren
NED de Kogel Richard de Gruijter-Ronnes
NOR Leao Maaseide-Horrem
NOR Martin Engvik Koemperud-Skarlund
NOR Arvid Wigestrand Masseide-Glesnes
NOR Jon Grydeland Hakedal-Torlen
NOR Mogstad Geir Holtan-Wergeland
NOR Kloday Barbosa Simao Kongshavin-Wiig
NOR Roger Stenersen Aas-Westerlind
NZL Feline Harder Pitman-Lochhead
POL Kolpy Czeslaw Kadziola-Szalankielick
PHI Mowrey Chad Pascua-Ilustre
POR Fidalgo Francisco Maia-Brenha
RUS Mascagna Gianni Uryadova-Shiryaeva
RUS Senchenko Alexander Barshk-Koldoinsky
RUS Mascagna Gianni Uryadova-Shiryaeva
SUI Saxer Philippe Laciga-Schnider
SUI Verge Depre Jean Charles Kuhn-Schwer
SWE Svensson Ulric Berg-Brinkborg
SWE Pinheiro Wesley Lundqvist-Lundqvist
UKR Bukin Vasyl Babich-Nikolayev
UKR Bukina Lyubov Mykhaylov-Khudoley
UKR Kutsenko Volodymyr Osheyko-Baburina
USA Coley Kyman April Ross-Jen Boss
USA Masakayan Liz Branagh-Youngs
USA Pottharst Kerri Turner-Wacholder
USA Vint Peter Rogers-Dalhausser
USA Corso Danalee Gibb-Rosenthal
USA O'Brien Jeffrey Walsh-May-Treanor