BACK TO 
World Tour 2002

Presentation
General Info
Entry List
Qualification :
- Teams
- Results
- Rankings
Main Draw :
- Teams
- Results
- Round Robin
- Rankings
Press releases
Photo gallery

Other circuits:
- Under 21
- Under 18
- Chalenger        & Satellites
- Others Events

National circuits

 
Women's Greek Open 2002
Rhodes, 24 - 28 July
Tentative List
The Tentative Entry List for the teams enrolled is posted -29 days prior to the start of each tournament. A confirmed list of the teams enrolled will be posted - 13 days prior to the start of each tournament and will replace the Tentative Entry List, the latter will become obsolete.
 
Seed Team name Ctry. Points
  Sanderson-Huygens Tholen   AUS 450
  Clarke-Gooley "Teamsisu"   AUS  
  Pottharst-Cook   AUS  
  Gerlic-Lochowicz   AUS 468
  Pichler-Trampusch W AUT  
  Stampfer-Meissinger   AUT 124
  Mellitzer-Swoboda WC AUT  
  Montagnolli-Silberberger   AUT 92
  Egger-Maschler W AUT  
  Bogdanova-Scharf W AUT  
  Gschweidl-Rimser W AUT  
  Scharf-Beinsen W AUT 42
  De Decker-Duyck   BEL 28
  Van Lierop-Van Breedam   BEL 32
  Dirickx-Vindevoghel   BEL 4
  Adriana Behar-Shelda   BRA  
  Barros-Sandra Pires   BRA  
  Ana Paula-Minello   BRA  
  Jesus-Malm W BRA  
  Alexandra-Mônica   BRA 700
  Antunes-Trevisan W BRA  
  Yanchulova L.-Yanchulova P.   BUL  
  Gougeon-Lessard   CAN 632
  Boileau-Morin   CAN 266
  Jobst-Maxwell   CAN 172
  Manley Casimir K.-Stragilotto   CAN 48
  Guenette-Rudol W CAN  
  Zarrzewska-Lukavecki W CAN  
  Tian Jia-Wang Fei   CHN  
  Pan-Zhang Xi   CHN 7
  Wang-Ji   CHN 374
  Larrea Peraza-Crespo   CUB  
  Roque Palacios-Fernandez Grasset   CUB  
  Palacio-Quevedo   CUB 108
  Tobiasova-Teknedzjanova   CZE 572
  Celbova-Dosoudilova   CZE  
  Larios-Soler W ESA 7
  Alcon-Pol   ESP 184
  Barrio-Zamora   ESP 30
  Jaouen-Lienard W FRA  
  Syren-Luge   FRA 220
  Picard-Filisetti W FRA  
  Riera-Berjonneau   FRA 194
  Etienne-Yahiel W FRA 10
  Kadjo-Arjona W FRA  
  Lahme-Müsch   GER 20
  Pohl-Rau   GER  
  Ahmann-Vollmer   GER 166
  Goller-Schmidt W GER  
  Banck-Stein   GER 24
  Deister-Claasen   GER 34
  Kaup-Brink-Abeler   GER 2
  Nikolaidou-Koutroumanidou   GRE  
  Sfyri-Karadassiou   GRE  
  Tsiartsiani-Kitsou WC GRE  
  Bouzounieraki-Arvaniti   GRE  
  Kostami-Kostami   GRE  
  Chouda-Skoula   GRE  
  Lazaridou-Prokopiou   GRE  
  Kouloumeda-Michou   GRE  
  Nikolou-Tiktapanidou W GRE  
  Nagy-Schlegl   HUN 362
  Brecher-Matrai   HUN 20
  KLINOSHENKO-Cherrez W ISR 6
  Oigman-Hefetz W ISR  
  Bruschini-Solazzi   ITA  
  Perrotta-Gattelli   ITA  
  Menon-Pica W ITA 4
  Impieri-Matricciani W ITA  
  Tokuno-Kusuhara   JPN  
  Yamakawa-Komatsu   JPN 85
  Rii Seike-Aoki   JPN 121
  Urata-Tsubakimoto   JPN 28
  Honma-Honma W JPN  
  Kato-Kano W JPN  
  Minusa-Pulina   LAT 286
  Gaxiola-Garcia   MEX 768
  Serrano Ochoa-Galindo   MEX 458
  Leenstra-Kadijk R.   NED  
  de Vries-Mooren W NED  
  Maaseide-Glesnes   NOR  
  Wiig-Byberg   NOR 117
  Schjerven-Oyra   NOR 77
  Josefsen-Hansen W NOR  
  Hakedal-Torlen   NOR 61
  Todd-Blundell   NZL 108
  Dunne-Grant   NZL 10
  Wojtckzak-Michon W POL  
  Skrivan-Gintzburger W SUI  
  Trüssel-Erni N. W SUI  
  Benoît-Kuhn   SUI  
  Pangka-Arlaisuk W THA 470
  Sannok-Kulna W THA  
  Walsh-May   USA  
  McPeak-Youngs   USA  
  Fontana-DeNecochea   USA  
  Bragado-Wood   USA 510
  Schuster-Busch   USA 670
  Smith-Chapple Zanella W USA  
  Schritter-Eich W USA  
$