Men's competition, Stare Jablonki
From 21 July To 25 July 2004

Main Draw Results
menuWT
HOME PAGE
Beach Volleyball Home Page
Presentation
General Info
Entry List
Qualifications
Main Draw
Results
Ranking
Press Releases
Wrap Up
Pictures
Star Profiles
WT 2004 Calendar
Press Kit
Other circuits
Main Draw results

 
No. GMT Team A Team B Result Duration
Date Time
Final 1st Place
62 25 Jul   Ricardo-Emanuel BRA [2] Tande-Franco BRA [7] 2-0 (21-18, 21-16) 0:48
Final 3rd Place
61 25 Jul 15:35 Kjemperud-Hoidalen NOR [21] Heuscher-Kobel SUI [1] 2-1 (19-21, 21-18, 21-19) 0:58
Semi-finals
60 25 Jul 14:20 Tande-Franco BRA [7] Heuscher-Kobel SUI [1] 2-0 (21-15, 21-18) 0:38
59 25 Jul 13:00 Kjemperud-Hoidalen NOR [21] Ricardo-Emanuel BRA [2] 1-2 (19-21, 25-23, 12-15) 1:07
Loser are ranked 5th
58 24 Jul 15:00 Laciga P.-Laciga M. SUI [5] Heuscher-Kobel SUI [1] 0-2 (16-21, 11-21) 0:32
57 24 Jul 14:30 Ricardo-Emanuel BRA [2] Benjamin-Marcio Araujo BRA [3] 2-0 (21-19, 25-23) 0:54
Loser are ranked 7th
56 24 Jul 13:30 Laciga P.-Laciga M. SUI [5] Schacht-Slack AUS [11] 2-0 (21-13, 21-17) 0:41
55 24 Jul 13:00 Ricardo-Emanuel BRA [2] Brink-Schneider K. GER [24] 2-0 (21-19, 21-19) 0:46
Round 4
54 24 Jul 12:30 Benjamin-Marcio Araujo BRA [3] Tande-Franco BRA [7] 1-2 (21-15, 13-21, 12-15) 1:02
53 24 Jul 12:00 Heuscher-Kobel SUI [1] Kjemperud-Hoidalen NOR [21] 1-2 (17-21, 21-19, 8-15) 0:56
Loser are ranked 9th
52 24 Jul 12:45 de Jesus Magalhães-Paulo Emilio BRA [17] Schacht-Slack AUS [11] 0-2 (19-21, 17-21) 0:47
51 24 Jul 12:45 Laciga P.-Laciga M. SUI [5] Alvarez-Rossell CUB [15] 2-0 (21-16, 21-16) 0:40
50 24 Jul 12:00 Skarlund-Goranson K. NOR [20] Brink-Schneider K. GER [24] 1-2 (21-18, 24-26, 12-15) 1:13
49 24 Jul 12:00 Ricardo-Emanuel BRA [2] Cunha-Pará BRA [13] 2-1 (19-21, 21-15, 17-15) 1:09
Loser are ranked 13th
48 24 Jul 11:15 Kogel-Boersma E. NED [25] de Jesus Magalhães-Paulo Emilio BRA [17] 1-2 (21-13, 20-22, 11-15) 0:56
47 24 Jul 11:15 Klemperer-Rademacher GER [14] Laciga P.-Laciga M. SUI [5] 0-2 (14-21, 12-21) 0:31
46 24 Jul 10:00 Dieckmann Ch.-Scheuerpflug GER [12] Skarlund-Goranson K. NOR [20] 1-2 (14-21, 21-17, 13-15) 0:53
45 24 Jul 10:00 Ricardo-Emanuel BRA [2] Heyer-Egger M. SUI [8] 2-0 (21-16, 21-18) 0:44
Round 3
44 24 Jul 09:00 Tande-Franco BRA [7] Alvarez-Rossell CUB [15] 2-1 (21-14, 16-21, 15-13) 0:55
43 24 Jul 09:00 Benjamin-Marcio Araujo BRA [3] Schacht-Slack AUS [11] 2-1 (19-21, 21-18, 15-12) 1:08
42 24 Jul 09:00 Kjemperud-Hoidalen NOR [21] Cunha-Pará BRA [13] 2-0 (21-12, 21-18) 0:37
41 24 Jul 09:00 Heuscher-Kobel SUI [1] Brink-Schneider K. GER [24] 2-0 (21-13, 21-16) 0:35
Loser are ranked 17th
40 23 Jul 17:30 Kais Kr.-Vesik EST [18] de Jesus Magalhães-Paulo Emilio BRA [17] 0-2 (15-21, 16-21) 0:34
39 23 Jul 17:30 Pitman-Lochhead NZL [26] Kogel-Boersma E. NED [25] 0-2 (13-21, 15-21) 0:40
38 23 Jul 17:30 Leinemann-Van Huizen CAN [22] Laciga P.-Laciga M. SUI [5] 0-2 (15-21, 17-21) 0:41
37 23 Jul 17:30 Klemperer-Rademacher GER [14] Dieckmann M.-Reckermann GER [4] 2-1 (15-21, 21-19, 24-22) 1:05
36 23 Jul 16:30 Skarlund-Goranson K. NOR [20] Papaleo-Hernandez PUR [19] 2-1 (22-24, 27-25, 15-12) 1:23
35 23 Jul 16:30 Dieckmann Ch.-Scheuerpflug GER [12] Baracetti-Conde ARG [6] 2-0 (21-17, 21-16) 0:45
34 23 Jul 16:30 Heyer-Egger M. SUI [8] Luna-Mesa ESP [23] 2-0 (21-13, 21-18) 0:38
33 23 Jul 16:30 Arkaev-Barsouk RUS [16] Ricardo-Emanuel BRA [2] 1-2 (18-21, 22-20, 12-15) 0:53
Loser are ranked 25th
32 23 Jul 15:20 Kais Kr.-Vesik EST [18] Kulinich-Dyachenko UKR [31] 2-0 (21-17, 21-16) 0:39
31 23 Jul 15:20 Pitman-Lochhead NZL [26] Zukowski-Lisiecki POL [10] 2-0 (21-18, 21-17) 0:44
30 23 Jul 15:20 Leinemann-Van Huizen CAN [22] Gilbertsson-Svensson R. SWE [27] 2-0 (21-19, 21-14) 0:38
29 23 Jul 15:20 Grinbergs-Vensbergs LAT [30] Klemperer-Rademacher GER [14] 0-2 (21-23, 14-21) 0:39
28 23 Jul 14:20 Skarlund-Goranson K. NOR [20] Karpukhin-Karasev RUS [29] 2-0 (21-19, 21-19) 0:44
27 23 Jul 14:20 De Gruijter-Ronnes NED [28] Dieckmann Ch.-Scheuerpflug GER [12] 0-2 (17-21, 15-21) 0:40
26 23 Jul 14:20 Plinski-Plinski POL [9] Heyer-Egger M. SUI [8] 1-2 (16-21, 34-32, 12-15) 1:08
25 23 Jul 14:20 Glogowski P.-Hajbowicz POL [32] Arkaev-Barsouk RUS [16] 0-2 (15-21, 16-21) 0:35
Round 2
24 23 Jul 13:20 Alvarez-Rossell CUB [15] Ricardo-Emanuel BRA [2] 2-1 (21-16, 15-21, 15-12) 1:08
23 23 Jul 13:20 Tande-Franco BRA [7] Luna-Mesa ESP [23] 2-0 (21-15, 21-13) 0:37
22 23 Jul 13:20 Schacht-Slack AUS [11] Baracetti-Conde ARG [6] 2-1 (15-21, 21-18, 15-11) 1:07
21 23 Jul 13:20 Benjamin-Marcio Araujo BRA [3] Papaleo-Hernandez PUR [19] 2-0 (21-17, 21-16) 0:50
20 23 Jul 12:30 Cunha-Pará BRA [13] Dieckmann M.-Reckermann GER [4] 2-1 (12-21, 21-13, 20-18) 1:08
19 23 Jul 12:30 Laciga P.-Laciga M. SUI [5] Kjemperud-Hoidalen NOR [21] 1-2 (21-12, 18-21, 19-21) 0:51
18 23 Jul 12:30 Brink-Schneider K. GER [24] Kogel-Boersma E. NED [25] 2-1 (15-21, 21-13, 15-11) 0:54
17 23 Jul 12:30 Heuscher-Kobel SUI [1] de Jesus Magalhães-Paulo Emilio BRA [17] 2-0 (21-14, 21-12) 0:31
Round 1
16 23 Jul 11:30 Kulinich-Dyachenko UKR [31] Ricardo-Emanuel BRA [2] 0-2 (18-21, 18-21) 0:39
15 23 Jul 11:30 Alvarez-Rossell CUB [15] Kais Kr.-Vesik EST [18] 2-0 (23-21, 21-19) 0:45
14 23 Jul 11:30 Luna-Mesa ESP [23] Zukowski-Lisiecki POL [10] 2-1 (18-21, 21-17, 15-12) 1:03
13 23 Jul 11:30 Tande-Franco BRA [7] Pitman-Lochhead NZL [26] 2-1 (25-27, 21-13, 15-9) 1:02
12 23 Jul 10:40 Gilbertsson-Svensson R. SWE [27] Baracetti-Conde ARG [6] 0-2 (19-21, 18-21) 0:44
11 23 Jul 10:40 Schacht-Slack AUS [11] Leinemann-Van Huizen CAN [22] 2-0 (26-24, 21-18) 0:57
10 23 Jul 10:40 Papaleo-Hernandez PUR [19] Klemperer-Rademacher GER [14] 2-1 (18-21, 21-19, 15-10) 1:08
9 23 Jul 10:40 Benjamin-Marcio Araujo BRA [3] Grinbergs-Vensbergs LAT [30] 2-0 (21-13, 21-17) 0:41
8 23 Jul 09:50 Karpukhin-Karasev RUS [29] Dieckmann M.-Reckermann GER [4] 0-2 (12-21, 19-21) 0:34
7 23 Jul 09:50 Cunha-Pará BRA [13] Skarlund-Goranson K. NOR [20] 2-1 (21-19, 24-26, 16-14) 1:08
6 23 Jul 09:00 Kjemperud-Hoidalen NOR [21] Dieckmann Ch.-Scheuerpflug GER [12] 2-1 (21-19, 21-23, 15-13) 0:58
5 23 Jul 09:00 Laciga P.-Laciga M. SUI [5] De Gruijter-Ronnes NED [28] 2-0 (27-25, 21-15) 0:39
4 23 Jul 09:50 Kogel-Boersma E. NED [25] Heyer-Egger M. SUI [8] 2-0 (22-20, 21-19) 0:39
3 23 Jul 09:50 Plinski-Plinski POL [9] Brink-Schneider K. GER [24] 1-2 (18-21, 21-17, 11-15) 0:54
2 23 Jul 09:00 de Jesus Magalhães-Paulo Emilio BRA [17] Arkaev-Barsouk RUS [16] 2-0 (21-18, 33-31) 0:59
1 23 Jul 09:00 Heuscher-Kobel SUI [1] Glogowski P.-Hajbowicz POL [32] 2-0 (21-13, 25-23) 0:34